< sekcia NHL

NHL: Na súpiskách tímov je pred reštartom sezóny osem Slovákov

Na archívnej snímke Richard Pánik. Foto: TASR/AP

V kádri Washingtonu Capitals figurujú obranca Martin Fehérváry a útočník Richard Pánik, v zostave Bostonu Bruins nechýbajú kapitán Zdeno Chára a brankár Jaroslav Halák.

New York 27. júla (TASR) - Osem slovenských hokejistov figuruje na súpiskách klubov pred reštartom sezóny v zámorskej NHL. Podľa pravidiel má každý tím povolené priviesť do "hub cities" Edmontonu a Toronta maximálne 31 hráčov. Kompletné súpisky zverejnila v pondelok liga na svojom webe.

V kádri Washingtonu Capitals figurujú obranca Martin Fehérváry a útočník Richard Pánik, v zostave Bostonu Bruins nechýbajú kapitán Zdeno Chára a brankár Jaroslav Halák. V hre budú aj ďalší slovenskí obrancovia Andrej Sekera z Dallasu Stars, Martin Marinčin z Toronta Maple Leafs a Erik Černák z Tampy Bay Lightning. Menoslov slovenských hokejistov dopĺňa Tomáš Tatar z Montrealu Canadiens.

V prípravných kempoch pred reštartom sezóny figurovali aj Adam Húska z NY Rangers a Adam Ružička z Calgary Flames. Ani jeden z nich sa však pred presunom do "hub cities" nedostal na súpisku svojich tímov. Ottawa Senators v kádri s ďalším slovenským obrancom Christiánom Jarošom už v sezóne nepokračuje.