Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

NHL: Černák pre zranenie vynechal ďalší zápas Tampy, 400. gól Tavaresa

Na snímke zľava slovenský hokejista Tomáš Tatar z New Jersey Devils a brankár Montrealu Canadiens Jake Allen počas zápasu zámorskej hokejovej NHL Montreal Canadiens - New Jersey Devils v Montreale 15. novembra 2022. Foto: TASR - AP

Tomáš Tatar prvýkrát po siedmich dueloch nebodoval, naprázdno vyšiel aj Juraj Slafkovský v drese Montrealu.

New York 16. novembra (TASR) - Hokejisti New Jersey v zostave s Tomášom Tatarom predĺžili svoju víťaznú sériu v zámorskej NHL na desať zápasov. V noci na stredu uspeli na ľade Montrealu 5:1 aj vďaka dvom gólom a asistencii Jacka Hughesa. Tatar prvýkrát po siedmich dueloch nebodoval, naprázdno vyšiel aj Juraj Slafkovský v drese domácich. Anaheim s Pavlom Regendom otočil skóre domáceho súboja s Detroitom a vyhral 3:2 po predĺžení. Erik Černák opäť chýbal pre zranenie v zostave Tampy.

Tatar mohol natiahnuť svoju rekordnú šnúru stretnutí s aspoň jedným bodom na osem, 15 sekúnd po začiatku tretej tretiny mu však neuznali gól na 4:1 pre predchádzajúco ofsajd. Kouč domácich Martin St. Louis si vzal "challenge" a arbitri mu dali po dlhom skúmaní videozáznamu za pravdu. Tatar odohral v prvom útoku hostí celkovo 16:21 min, mal dva plusové body a dve strely. "Diabli" naďalej útočia na klubový rekord v počte víťazstiev za sebou z roku 2001 (13). "V prvej tretine sme nepremenili šance a mali sme problém skórovať aj napriek príležitostiam. Musím však pochváliť Montreal, pretože dobre korčuľovali a dohrávali súboje. V prvej tretine predviedli obaja brankári skvelé zákroky a preto bol stav 0:0," povedal Lindy Ruff, tréner Devils pre nhl.com

Slafkovský sa vrátil do zostavy Montrealu po dvojzápasovej absencii pre trest a so štyrmi strelami bol spolu s Jevgenijom Dadonovom najaktívnejší hráč svojho tímu v tomto ukazovateli. Predtým vynechal víťazné súboje s Vancouverom i Pittsburghom, keďže disciplinárka mu udelila dištanc za faul na útočníka Matta Luffa z Detroitu. Proti New Jersey odohral 12:24 min s jedným mínusovým bodom. Jediný zásah Canadiens zaznamenal Dadonov, bol to jeho premiérový gól v kanadskom tíme. Montreal vyhral predchádzajúce tri duely, no proti Devils nenastúpili pre zranenia útočníci Jonathan Drouin a Joel Armia. Canadiens po zápase oznámili, že Kanaďan Drouin nepomôže mužstvu 4-6 týždňov.

Pavol Regenda sa v drese Anaheimu tešil z triumfu nad Detroitom 3:2 po predĺžení. Domáci v závere tretej tretiny prehrávali 1:2, no 47 sekúnd pred sirénou poslal švédsky obranca John Klingberg vyrovnávajúcim gólom duel do predĺženia a v ňom rozhodol Ryan Strome o zisku dvoch bodov pre Anaheim. Regenda figuroval v druhom útoku, na ľade strávil 14:22 min. Mal jednu strelu na bránku, jeden bodyček a zblokoval dve strely súpera. V stretnutí dvoch tímom, ktoré prehrali tri zápasy za sebou, tak uspeli nakoniec "káčeri", no stále sú jediný tím bez triumfu v riadnom hracom čase. Dvadsaťdvaročný Švéd Jonatan Berggren strelil v drese hostí svoj prvý gól v NHL.

Washington s Martinom Fehérvárym prehral na ľade Floridy 2:5. Slovenský hokejista bol s minutážou 18:39 tretí najvyťaženejší obranca hostí, pripísal si jeden mínusový bod, jednu strelu a tri "hity". "Prvú tretinu boli rýchlejší ako my, no v ďalších 40 minútach sme hrali tvrdšie a snažili sme sa tento duel vyhrať. Mali sme dostatok šancí, ale nepodarilo sa nám skórovať viackrát," povedal tréner hostí Peter Laviolette, ktorý sa vrátil na striedačku po dvoch vynechaných zápasoch na covid protokole. Carter Verhaeghe spečatil triumf Floridy dvoma gólmi v záverečných troch minútach, brankár Sergej Bobrovskij mal 41 úspešných zákrokov. Tridsaťštyriročný Rus sa vrátil do bránky Panthers po troch dueloch. Tréner domácich Paul Maurice bol na striedačke už vo svojom 1700. zápase v základnej časti, čo ho radí na štvrté miesto historických tabuliek.

Erik Černák chýbal pre nešpecifikované zranenie druhý zápas za sebou v zostave Tampy Bay, ktorá si doma poradila s Dallasom 5:4 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal Alex Killorn. Černák minulý týždeň opustil predčasne ľad po zblokovaní strely Alexandra Ovečkina z Washingtonu. Podľa kouča Lightning Jona Coopera by sa mal vrátiť do zostavy najneskôr v sobotnom dueli proti Nashvillu. Američan Jason Robertson a Fín Roope Hintz predĺžili pri góle Masona Marchmenta v drese Dallasu svoju bodovú sériu už na deväť zápasov.

Toronto uspelo v Pittsburghu 5:2 aj vďaka jubilejnému 400. gólu Johna Tavaresa, ktorý pridal i asistenciu. Brankár Matt Murray, ktorý získal s "tučniakmi" Stanleyho pohár v rokoch 2016 i 2017, pomohol k víťazstvu proti svojmu bývalému klubu 34 zákrokmi. "Cítil som sa dobre a bolo skvelé vrátiť sa späť do Pittsburghu," povedal Murray.

Bo Horvat dal gól a dvakrát asistoval, čím potiahol Vancouver k triumfu na ľade Buffala 5:4. "Teší nás, že sme dokázali udržať náskok aj vďaka zblokovaniu viacerých súperových striel. V dôležitých okamihoch sme urobili tie správne rozhodnutia a sme spokojní s triumfom," uviedol Horvat, ktorý dal 14. gól v tejto sezóne a v tabuľke strelcov mu patrí druhé miesto za Connorom McDavidom z Edmontonu Oilers (15). Vancouver zvíťazil po troch prehrách, naopak Buffalo po sľubnom úvode odchádzalo už v šiestom zápase za sebou bez bodu.

Matt Duchene sa gólom a asistenciou podieľal na triumfe Nashvillu nad Minnesotou 2:1. Tridsaťjedenročný útočník Predators dosiahol svoj 700. bod v NHL.

Hokejisti Vegas nestačili na domácom ľade na San Jose 2:5. Hostia rozhodli o triumfe v tretej tretine, keď dali štyri góly. "Žraloci" dosiahli tretí triumf za sebou.

NHL - sumáre:

Buffalo Sabres - Vancouver Canucks 4:5 (1:2, 2:3, 1:0)

12. Skinner (Dahlin, Tuch), 24. Skinner (Thompson, Tuch), 32. Tuch (Power, Thompson), 53. Mittelstadt (Cozens, Krebs) – 9. Joshua (Aman, Lockwood), 10. Bear (Horvat, Garland), 21. Pettersson (Ekman-Larsson), 28. Miller (Horvat), 29. Horvat (Boeser, Pettersson). Brankári: Anderson - Martin, strely na bránku: 32:32.

Florida Panthers - Washington Capitals 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

6. Barkov, 24. Reinhart (Ekblad, Tkachuk), 48. Cousins (Forsling, Tkachuk), 57. Verhaeghe (Barkov, Montour), 59. Verhaeghe (Tkachuk, Barkov) – 36. Strome (Snively, Carlson), 52. Carlson (Gustafsson, Mantha). Brankári: Bobrovskij - Kuemper, strely na bránku: 43:43.

Montreal Canadiens - New Jersey Devils 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

30. Dadonov (Monahan, Savard) – 24. Hughes (Hamilton, Bratt), 27. Hamilton, 36. Hughes (Mercer), 53. Bratt (Hughes, Mercer), 60. Marino. Brankári: Allen - Vaněček, strely na bránku: 26:39.

Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

21. Rakell (Zucker, Malkin), 23. Crosby – 13. Tavares (Benn, Marner), 16. Marner (Rielly, Tavares), 21. Bunting (Matthews, Nylander), 40. Bunting (Holmberg, Matthews), 58. Nylander (Bunting, Rielly). Brankári: DeSmith - Murray, strely na bránku: 37:33.

Tampa Bay Lightning - Dallas Stars 5:4 pp (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)

2. Colton (Namestnikov, Myers), 25. Paul (Perry, Colton), 35. Stamkos (Cole, Killorn), 44. Cole (Paul, Killorn), 64. Killorn (Sergačov, Stamkos) – 15. Marchment (Robertson, Hintz), 29. Pavelski (Heiskanen, Benn), 30. Robertson (Pavelski, Heiskanen), 56. Faksa. Brankári: Elliott - Oettinger, strely na bránku: 38:32.

Columbus Blue Jackets - Philadelphia Flyers 5:4 pp (1:0, 1:2, 2:2 - 1:0)

13. Kuraly (Gavrikov, Robinson), 26. Jenner (Gaudreau, Johnson), 44. Jenner, 44. Robinson (Olivier, Bjork), 64. Gavrikov (Činachov, Sillinger) – 29. Hayes (Konecny, Laughton), 33. N. Cates (MacEwen, Tippett), 45. Seeler (Frost, Farabee), 50. Konecny (N. Cates, Hayes). Brankári: Merzlikins (33. Korpisalo) - Hart, strely na bránku: 33:37.

Nashville Predators - Minnesota Wild 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

12. Niederreiter (Johansen, Duchene), 13. Duchene (Johansen, Josi) – 41. Gaudreau (Zuccarello, Kaprizov). Brankári: Saros - Fleury, strely na bránku: 25:33.

Anaheim Ducks - Detroit Red Wings 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

18. McTavish (Henrique, Fowler), 60. Klingberg (Fowler, Zegras), 65. Strome (Zegras) – 8. Berggren (Hronek, Raymond), 40. Rasmussen (Perron, Sundqvist). Brankári: Gibson - Husso, strely na bránku: 30:33.

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 2:5 (1:0, 1:1, 0:4)

20. Eichel (Theodore, Stephenson), 36. Marchessault (Pietrangelo) – 29. Kunin (E. Karlsson, Sturm), 42. Nieto (Barabanov, Vlasic), 58. Meier (Couture, Barabanov), 59. Couture (Hertl, E. Karlsson), 60. Ferraro. Brankári: Thompson - Reimer, strely na bránku: 26:29.

Juraj Slafkovský (Montreal) 12:24 0 0 0 -1 4 0

Tomáš Tatar (New Jersey) 16:21 0 0 0 +2 2 0

Martin Fehérváry (Washington) 18:39 0 0 0 -1 1 0

Pavol Regenda (Anaheim) 14:22 0 0 0 0 1 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/