NHL: Niku utrpel otras mozgu, Montrealu bude chýbať

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Dvadsaťštyriročného Fína atakoval zozadu útočník Ottawy Senators Josh Norris v prvej tretine zápasu, v ktorom Canadiens prehrali 2:7.

Montreal 3. októbra (TASR) - Obranca hokejového klubu Montreal Canadiens Sami Niku utrpel v piatkovom prípravnom zápase NHL otras mozgu a podľa trénera Dominiqua Ducharma bude mimo hry na nešpecifikované obdobie.

Dvadsaťštyriročného Fína atakoval zozadu útočník Ottawy Senators Josh Norris v prvej tretine zápasu, v ktorom Canadiens prehrali 2:7. Niku okamžite zamieril do šatne a na ľad sa už nevrátil, Norris nedostal za svoj zákrok žiadny trest.

Niku prišiel do Montrealu v lete, predtým si obliekal dres iného kanadského klubu Winnipeg Jets. V NHL zatiaľ odohral 54 zápasov, strelil v nich dva góly a nazbieral 10 bodov. Informáciu priniesol web tsn.ca.