Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

NHL: Pánik asistoval pri ďalšej prehre Chicaga

Na snímke vpravo Richard Pánik z Chicaga Black Hawks a jeho spoluhráč Andrew Ladd. Foto: TASR/AP

Slovenský obranca v službách Toronta Martin Marinčin odohral 13:28 min a pripísal si plusový bod.

New York 18. apríla (TASR) - Hokejisti Toronta vyhrali v treťom zápase štvrťfinále play off Východnej konferencie NHL nad Washingtonom 4:3 po predĺžení a v sérii sa ujali vedenia 2:1. Domáci zmazali dvojgólové manko a v 62. minúte rozhodol o ich triumfe v presilovke Tyler Bozak. Slovenský obranca v službách Toronta Martin Marinčin odohral 13:28 min. a pripísal si plusový bod.

Washington, držiteľ Prezidentskej trofeje pre najlepší tím základnej časti, mal raketový vstup do stretnutia, keď už v 5. minúte viedol po góloch Nicklasa Bäckströma a Alexandra Ovečkina 2:0. Na dva presné zásahy stačili Capitals dve strely. Domáci však nezložili zbrane, vyrovnali skóre a dotiahli duel do predĺženia. V jeho druhej minúte Nazem Kadri poslal v presilovke strieľanú prihrávku na Bozaka, ktorý šikovným tečom usmernil puk do siete. "Lomcuje mnou množstvo emócií. Po strelenom góle som chcel byť so spoluhráčmi a oslavovať. V sérii sme prežili viacero vrcholov a pádov, každý zápas dospel do predĺženia. Som rád, že sme dnes boli odmenení za tvrdú prácu," vyslovil sa pre zámorské médiá hrdina zápasu Bozak.

Ottawa vedie v sérii s Bostonom 2:1, keď uspela v treťom dueli na ľade súpera 4:3 po predĺžení. Dvoma gólmi sa prezentoval Mike Hoffman, víťazný zásah si pripísal v 66. minúte v početnej výhode Bobby Ryan. Kapitán Bruins Zdeno Chára strávil na ľade viac ako 29 minút s jedným mínusovým bodom.

Hráči Chicaga viedli v treťom dueli štvrťfinále Západnej konferencie na ľade Nashvillu už 2:0, ale v tretej časti o svoj náskok prišli a napokon prehrali v predĺžení 2:3. Predators tak vedú v sérii už 3:0. Pri prvom góle hostí zaznamenal asistenciu slovenský útočník Richard Pánik. Rovnako v predĺžení uspel Anaheim v Calgary (5:4) a v sérii vedie 3:0.

play off NHL /na štyri víťazstvá/

3. zápasy štvrťfinále Východnej konferencie

BOSTON BRUINS - OTTAWA SENATORS 3:4 pp (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 27. Acciari (Liles, Nash), 27. Backes (Liles, Cross), 34. Pastrňák (McAvoy, Spooner) - 8. Hoffman (Karlsson, Smith), 8. Brassard (Ryan, Stalberg), 24. Hoffman (Wideman, Brassard), 66. Ryan (Turris, Karlsson). Brankári: Rask - Anderson, strely na bránku: 20:32, 17.565 divákov.
/na zápasy: 1:2/

TORONTO MAPLE LEAFS - WASHINGTON CAPITALS 4:3 pp (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 15. Matthews (Rielly), 36. Kadri (Komarov), 40. Nylander (Matthews, Hyman), 62. Bozak (Kadri, Rielly) - 3. Bäckström (Schmidt, Oshie), 5. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 26. Kuznecov (Johansson, Williams). Brankári: Andersen - Holtby, strely na bránku: 28:26, 19.861 divákov.
/na zápasy: 2:1/

3. zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

NASHVILLE PREDATORS - CHICAGO BLACKHAWKS 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Góly: 45. Forsberg (Arvidsson), 55. Forsberg (Ellis, Johansen), 77. Fiala (Neal, Järnkrok) - 22. Rasmussen (Krüger, PÁNIK), 32. Kane (Keith). Brankári: Rinne - Crawford, strely na bránku: 49:36, 17.204 divákov.
/na zápasy: 3:0/

CALGARY FLAMES - ANAHEIM DUCKS 4:5 pp (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Góly: 3. Monahan (Brouwer, Gaudreau), 10. Versteeg (Monahan, Brodie), 25. Stone (Brodie, Backlund), 29. Bennett (Giordano, Backlund) – 16. Ritchie (Vermette, Lindholm), 40. Theodore (Rakell, Bieksa), 52. Thompson (Lindholm, Perry), 56. Theodore (Bieksa, Thompson), 62. Perry (Rakell, Thompson). Brankári: Elliott - Gibson (29. Bernier), strely na bránku: 32:27, 19.289 divákov.