Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

NHL: Pánik prispel asistenciou ku kanonáde Chicaga proti Anaheimu

Útočník Chicaga Patrick Sharp (vľavo dolu) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól v zápase v zápase zámorskej hokejovej NHL Anaheim Ducks - Chicago Blackhawks v Chicagu 27. novembra 2017. Na snímke druhý zľava hore slovenský útočník Chicaga Richard Pánik. Foto: TASR/AP

Obhajca titulu Pittsburgh si v pennsylvánskom derby poradil s Philadelphiou 5:4 po predĺžení.

New York 28. novembra (TASR) - Hokejisti Chicaga vyhrali v noci na utorok v zápase zámorskej NHL nad Anaheimom presvedčivo 7:3. V drese "jastrabov" zaznamenal svoj prvý hetrik v súťaži nováčik Alex DeBrincat.

"Puk sa dnes ku mne odrážal, spoluhráči ma na ľade hľadali a bolo to skvelé," povedal po zápase pre nhl.com strelec troch gólov. V stretnutí si pripísal bod za asistenciu Slovák Richard Pánik, ktorý odohral 14 minút a 36 sekúnd.

Pittsburgh zdolal doma v pennsylvánskom derby Philadelphiu 5:4 po predĺžení, keď vyslal na bránku súpera úctyhodných 52 striel. V 2. minúte extračasu rozhodol svojim desiatym gólom v sezóne kapitán "tučniakov" Sidney Crosby. Domácim sa v 37. minúte, po zrážke s útočníkom Flyers Jakubom Voráčkom, zranil brankár Matt Murray a odišiel do šatne.

"Tryskáči" z Winnipegu rozhodli o svojom vysokom víťazstve nad Minnesotou (7:2) v druhej polovici zápasu, keď "divochom" nastrieľali od 31. minúty päť gólov. Montreal ukončil 6-zápasovú víťaznú sériu Columbusu, keď ho doma zdolal 3:1. Brankár Canadiens Carey Price si pripísal 37 úspešných zákrokov.

Roberto Luongo vychytal svoje 200. víťazstvo v drese Floridy, keď pomohol svojmu tímu k výhre 3:2 na ľade New Jersey. "Snažil som sa chytať čo najlepšie a sústrediť sa na hru. Keď chytám dobre, mužstvo môže vyhrať. Je pekné dosiahnuť určitý míľnik, ale predovšetkým sa chceme dostať do play off," vyhlásil po zápase Luongo.

NHL - sumáre:

NEW JERSEY DEVILS - FLORIDA PANTHERS 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
43. Hischier (Zacha), 49. Bratt - 38. Barkov (Matheson), 45. Trocheck, 53. McCann (Hunt, Matheson). Brankári: Schneider - Luongo, strely na bránku: 25:38, 13.184 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - PHILADELPHIA FLYERS 5:4 pp (1:0, 0:3, 3:1 - 1:0)
17. Guentzel (Schultz, Murray), 42. Hörnqvist (Guentzel, Crosby), 42. Rust, 59. Guentzel (Schultz, Crosby), 62. Crosby (Letang, Kessel) - 24. Gostisbehere (Patrick, Giroux), 36. Konecny (Manning, Raffl), 40. Couturier (Provorov, Giroux), 57. Raffl. Brankári: Murray (37. Jarry) - Elliott, strely na bránku: 52:32, 18.505 divákov.

MONTREAL CANADIENS - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
4. Gallagher, 9. Drouin (Petry, Galchenyuk), 59. Shaw (Pacioretty, Plekanec) - 37. Dubois (Anderson, Panarin). Brankári: Price - Bobrovskij, strely na bránku: 28:38, 21.302 divákov.

WINNIPEG JETS - MINNESOTA WILD 7:2 (2:2, 2:0, 3:0)
16. Armia (Hendricks, Morrissey), 18. Scheifele (Wheeler, Connor), 31. Trouba (Scheifele, Copp), 35. Perreault (Armia), 46. Connor (Wheeler, Scheifele), 47. Little (Chiarot, Ehlers), 54. Wheeler (Connor, Dulikov) - 9. Zucker (Coyle, Olofsson), 14. Stewart (Cullen, Foligno). Brankári: Hellebuyck - Stalock, strely na bránku: 28:19, 15.321 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - ANAHEIM DUCKS 7:3 (3:0, 3:2, 1:1)
9. Sharp (Hartman, DeBrincat), 17. DeBrincat (Schmaltz, Seabrook), 19. Saad (Rutta, PÁNIK), 25. Anisimov (Schmaltz, Kane), 28. DeBrincat (Hartman, Sharp), 35. DeBrincat (Kane, Keith), 46. Schmaltz (Kane, Murphy) - 27. Silfverberg, 30. Wagner (Cogliano, Silfverberg), 42. Wagner (Lindholm, Ritchie). Brankári: Crawford - Gibson (27. Miller), strely na bránku: 35:29, 21.619 divákov.

Slovák v akcii:

Richard Pánik (Chicago) 14:36 0 1 1 1 0 2
__________________________________
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/