Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

NHL: Pánik asistoval pri prehre Washingtonu s Philadelphiou

Hráč Washington Capitals Richard Pánik. Foto: TASR/AP

Anaheim ukončil sedemzápasovú víťaznú šnúru Colorada, Rickard Rakell rozhodol 1,2 sekundy pred koncom predĺženia o jeho triumfe 4:3.

New York 5. marca (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik si v zámorskej NHL pripísal jednu asistenciu pri prehre Washingtonu s Philadelphiou 2:5. Pre hostí to bol siedmy triumf v sérii.

Pánik v 15. minúte prihral zadovkou Larsovi Ellerovi na otvárací gól duelu. Bola to jeho desiata asistencia v sezóne. Celkovo odohral 11:44 min, mal dve strely na bránku, plusový bod a štyri "hity". Ivan Provorov a Kevin Hayes zaznamenali v drese víťazov po dva body (1+1). Philadelphia ale prišla o zraneného krídelníka Jamesa van Riemsdyka, ktorý si už v prvej tretine pri blokovaní strely zlomil ruku.

"Páčil sa mi náš štart, fyzická hra na začiatku zápasu, ale potom sme nejako stratili momentum pri hre špeciálnych tímov. To je veľmi dôležitá časť zápasu, či už presilovka alebo oslabenie. V týchto veciach boli lepší ako my," povedal pre nhl.com tréner Capitals Todd Reirden.

Calgary zdolalo zraneniami sužovaný Columbus 3:2 po predĺžení, keď sa 11 sekúnd pred koncom nadstavenia presadil T.J. Brodie. Domáci prehrávali už o dva góly, ale manko zmazali v záverečnej desaťminútovke tretej tretiny. "Je to veľké víťazstvo. Doma nie sme príliš dobrí a preto je dôležité, že sme päťzápasovú sériu domácich duelov odštartovali výhrou. Navyše, keď sme dokázali otočiť zápas," povedal Matthew Tkachuk, ktorý necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny poslal duel do predĺženia.

Anaheim ukončil sedemzápasovú víťaznú šnúru Colorada, Rickard Rakell rozhodol 1,2 sekundy pred koncom predĺženia o jeho triumfe 4:3. Bol to jeho prvý gól od 31. januára po 16 zápasoch. "Pamätám si, že na mňa všetci kričali: 'vystrel ten puk'. Skúsil som to a je fajn, že to tam padlo. Sme radi za tieto dva body a užijeme si ich," povedal.

NHL - sumáre:

WASHINGTON CAPITALS - PHILADELPHIA FLYERS 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Góly: 15. Eller (PÁNIK, Hagelin), 39. Hataway (Wilson, Dowd) - 28. Konecky (Provorov, Giroux), 35. Hayes (Grant, Aube-Kubel), 38. Pitlick (Raffl, Grant), 47.Provorov (Voráček), 55. Laughton (Hayes). Brankári: Holtby - Elliott, strely na bránku: 27:29, 18.573 divákov.

CALGARY FLAMES - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:2 pp (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Góly: 32. Lindholm (Mangipane, Backlund), 39. Tkachuk (Giordano, Andersson), 65. Brodie (Monahan, Giordano) - 9. Shore (Peeke, Harrington), 12. Nyquist (Foligno, Dubois). Brankári: Talbot - Korpisalo, strely na bránku: 37:22, 18.696 divákov.

COLORADO AVALANCHE - ANAHEIM DUCKS 3:4 pp (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 4. Namestnikov (MacKinnon, Landeskog), 15. Landeskog (Girard, Jost), 48. MacKinnon (Landeskog, Jost) - 6. Agozzino (Rowney, Irwine), 14. Guhle (Silfverberg, Rakell), 33. Steel (Getzlaf), 65. Rakell. Brankári: Francouz - Miller, strely na bránku: 35:30, 18.033 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - ARIZONA COYOTES 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)
Góly: 24. Toffoli (Miller, Hughes), 47. Pearson (Virtanen) - 8. Soderberg, 51. Schmaltz (Soderberg), 53. Crouse (Ekman-Larsson, Hinostroza), 60. Ekman-Larsson (Hjalmarsson, Stepan). Brankári: Demko - Kuemper, strely na bránku: 38:40, 17.363 divákov.

Slovák v akcii:

Richard Pánik (Wadhington) 11:44 0 1 1 +1 2 0

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/