NHL: Pánikov Washington prehral v Buffale po nájazdoch

Na snímke Richard Pánik. Foto: TASR/AP

V drese hostí nenatiahol slovenský krídelník Richard Pánik svoju bodovú sériu na päť duelov.

New York 10. marca (TASR) - Hokejisti Washingtonu Capitals prehrali v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Buffala Sabres 2:3 po predĺžení a nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil v siedmej sérii nemecký útočník Dominik Kahun.

V drese hostí nenatiahol slovenský krídelník Richard Pánik svoju bodovú sériu na päť duelov. Na ľade strávil 11:35 min, pripísal si dve trestné minúty a dostal sa aj na nájazdy, no svoj pokus v 7. kole nepremenil. "Som spokojný s tým, čo sme predviedli, ale mali sme získať dva body. Zápas sme mohli dotiahnuť do víťazstva, vyrovnali sme nepriaznivé skóre, teší ma, že sme sa nevzdali," uviedol pre nhl.com tréner hostí Todd Reirden.

Veľmi dobrú formu majú hráči Los Angeles. Na domácom ľade zdolali Colorado 3:1 a zaznamenali už šiesty triumf v sérii. Hostí okrem prehry mrzela aj strata ich najproduktívnejšieho hráča Nathana MacKinnona, ktorý odstúpil z hry v druhej tretine pre zranenie v dolnej časti tela.

Obhajca titulu zo St. Louis prehral doma s Floridou 1:2, o triumfe "panterov" rozhodol v 45. minúte Brett Conolly. "Bolo to pre nás nesmierne ťažké víťazstvo. Bojujeme o play off, musíme zbierať ďalšie body," uviedol útočník Floridy.

Brankár Edmontonu Miko Koskinen zastavil 45 striel hráčov Vegas, Oilers pomohol jeho výkon na domácom klzisku aspoň k zisku bodu. Hostia zvíťazili 3:2 po predĺžení. Winnipeg zdolal Arizonu 4:2, bol to jeho šiesty domáci triumf za sebou.

BUFFALO SABRES – WASHINGTON CAPITALS 3:2 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Góly: 5. Olofsson (Johansson, Dahlin), 21. Eichel (Dahlin, Ristolainen), rozh. nájazd Kahun – 44. Ovečkin (Kuznecov), 54. Orlov (Ovečkin, Wilson). Brankári: Ullmark - Holtby, strely na bránku: 26:35, 16.539 divákov.

WINNIPEG JETS – ARIZONA COYOTES 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 23. Ehlers (Poolman, Beaulieu), 38. Poolman (Eakin, Ehlers), 52. Eakin (Ehlers, Laine), 60. Scheifele (Wheeler, Copp) – 16. Schmaltz (Kessel, Söderberg), 20. Schmaltz (Kessel, Demers). Brankári: Hellebuyck - Kuemper, strely na bránku: 34:38, 15.325 divákov.

ST. LOUIS BLUES - FLORIDA PANTHERS 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 32. Parayko (Thomas) – 37. Hoffman (Saarela, Dadonov), 45. Connolly (Saarela). Brankári: Binnington - Driedger, strely na bránku: 27:34, 18.096 divákov.

EDMONTON OILERS – VEGAS GOLDEN KNIGHTS 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 9. Chiasson (Neal, Klefbom), 47. Nugent-Hopkins (Yamamoto) – 17. Roy (Schmidt, Martinez), 52. Marchessault (Smith), 63. Theodore (Marchessault). Brankári: Koskinen - Fleury, strely na bránku: 24:48, 17.327 divákov.

LOS ANGELES KINGS – COLORADO AVALANCHE 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 15. Wagner (Prochorkin, Walker), 16. Anderson (Frk, Vilardi), 55. Iafallo (Hutton, Doughty) – 43. Bellemare (Cole). Brankári: Quick - Francouz, strely na bránku: 35:22, 15.011 divákov.

Slovák v akcii:

Richard Pánik (Washington) 11:35 0 0 0 0 0 2

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/