NHL: Pastrňák pomohol hetrikom k triumfu Bostonu nad Montrealom

Hokejista Bostonu Bruins David Pastrňák (vpravo) prekonáva brankára Montrealu Canadiens Careyho Pricea v zápase zámorskej hokejovej NHL Boston Bruins - Montreal Canadiens v Bostone 12. februára 2020. Foto: TASR/AP

Boston zvíťazil na vlastnom ľade šiestykrát za sebou a má najlepšiu domácu bilanciu v celej súťaži (20-2-9).

New York 13. februára (TASR) - Hokejisti Bostonu zvíťazili v domácom stretnutí NHL nad Montrealom 4:1. Hlavným strojcom ich úspechu bol český útočník David Pastrňák, ktorý dosiahol štvrtý hetrik v tejto sezóne, celkovo má na konte 41 gólov a opäť sa dostal na čelo tabuľky kanonierov. Štvrtý gól domácich dal jeho kolega z prvého útoku Patrice Bergeron. V bránke Bruins dostal prednosť Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom a predviedol 28 zákrokov.

Kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral 19:45 minúty a mal plusový bod a dve trestné minúty. Za hostí sa predstavil Tomáš Tatar, slovenský útočník však nebodoval. Pastrňák sa z hetriku v tejto sezóne tešil už po štvrtý raz, v kariére ich nazbieral celkovo osem. Proti Montrealu sa mu to v tomto ročníku podarilo už po druhý raz. "Samozrejme, že som šťastný. Ale sezóna ešte neskončila. Chcem však povedať, že toto je aj zásluha mojich spoluhráčov," povedal pre nhl.com kanonier "medveďov", ktorý vo svojej šiestej sezóne v profilige prvýkrát pokoril hranicu 40 gólov.

Boston zvíťazil na vlastnom ľade šiestykrát za sebou a má najlepšiu domácu bilanciu v celej súťaži (20-2-9). Na čele tabuľky Východnej konferencie má trojbodový náskok pred Tampou Bay. Montreal je jedenásty a na play off stráca sedem bodov.

Los Angeles doma zdolalo Calgary 5:3 a ukončilo päťzápasovú sériu prehier. Domáci brankár Calvin Petersen chytil 35 striel súpera, bolo to jeho prvé víťazstvo v sezóne.

Vancouver doma zdolal Chicago 3:0, brankár Jacob Markström mal 49 úspešných zákrokov, čo je jeho osobný rekord v jednom zápase. Celkovo je to pre švédskeho brankára druhé čisté konto v sezóne.

SUMÁRE:

BOSTON BRUINS - MONTREAL CANADIENS 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 7. Pastrňák (Marchand), 25. Pastrňák (Kuraly), 36. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 60. Bergeron (Marchand) – 25. Scandella (Suzuki, Ouellet). Brankári: Rask - Price, strely na bránku: 38:29, 17.850 divákov.

LOS ANGELES KINGS - CALGARY FLAMES 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)
Góly: 33. Toffoli (Kopitar, Iafallo), 33. Wagner (Lewis), 42. MacDermid (Brown, Lizotte), 56. Carter (Kempe, Frk), 60. Walker (Kopitar) – 32. Backlund (M. Tkachuk), 44. Lindholm (Ryan, Gaudreau), 57. Lindholm (Gaudreau, Andersson). Brankári: Pettersen - Rittich, strely na bránku: 33:38, 18.230 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - CHICAGO BLACKHAWKS 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 16. Horvat (Sutter, Miller), 27. Gaudette (Roussel, Sutter), 58. Sutter, Brankári: Markström - Crawford, strely na bránku: 20:49, 18.871 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 19:45 0 0 0 1 0 2
Tomáš Tatar (Montreal) 15:23 0 0 0 -2 2 0

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/