Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Slovák Andrej Sekera (vpravo). Foto: TASR/AP

Dvojica slovenských útočníkov v domácom mužstve Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo vyšla naprázdno.

New York 26. januára (TASR) - V štyroch zápasoch NHL v noci na štvrtok sa predstavilo kvarteto slovenských hokejistov, z nich sa bodovo presadili dvaja obrancovia.

Andrej Sekera prispel jednou asistenciou k jednoznačnému víťazstvu Edmontonu na ľade Anaheimu 4:0.

Toronto rovnakým pomerom triumfovalo v Detroite, v drese Maple Leafs si asistenciu pripísal Martin Marinčin.

Sumáre NHL:

DETROIT RED WINGS - TORONTO MAPLE LEAFS 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Góly: 6. Matthews, 36. Polák (Hunwick, Kadri), 45. van Riemsdyk (Zajcev, MARINČIN), 49. Sošnikov (Andersen). Brankári: Mrázek - Andersen, strely na bránku: 22:28, 20.027 divákov.

NEW YORK RANGERS - PHILADELPHIA FLYERS 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 47. Simmonds (Schenn, Voráček), 50. Voráček (Couturier, Giroux). Brankári: Lundqvist - Mason, strely na bránku: 34:26, 18.806 divákov.

COLORADO AVALANCHE - VANCOUVER CANUCKS 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 37. Rantanen (Zadorov, MacKinnon), 47. Nieto (Landeskog, Duchene) - 7. Bärtschi (Horvat, Sbisa), 28. Granlund, 52. Bärtschi (H. Sedin, D. Sedin). Brankári: Pickard - Markström, strely na bránku: 32:41, 12.819 divákov.

ANAHEIM DUCKS - EDMONTON OILERS 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 26. Draisaitl (McDavid), 38. Nugent-Hopkins (Lucic, Slepyšev), 40. Kassian (Letestu), 42. Draisaitl (Maroon, SEKERA). Brankári: Gibson - Talbot, strely na bránku: 26:23, 17.174 divákov.

Tomáš Tatar (Detroit) 15:13 0 0 0 -2 1 0
Tomáš Jurčo (Detroit) 9:14 0 0 0 -1 1 0
Martin Marinčin (Toronto) 20:30 0 1 1 +1 2 2
Andrej Sekera (Edmonton) 18:55 0 1 1 +1 3 0
_____________________________________
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/