Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

NHL: Sharks aj Rangers vyrovnali stav série, Columbus sa udržal v hre

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Columbus Blue Jackets sa udržal nažive po domácom víťazstve 5:4 nad Pittsburghom Penguins, s obhajcom Stanleyho pohára prehráva v sérii 1:3 na zápasy.

Washington 19. apríla (TASR) - Hokejisti San Jose Sharks triumfovali v noci na stredu v domácom štvrtom zápase štvrťfinále play off Západnej konferencie NHL nad Edmontonom Oilers vysoko 7:0 a sériu hranú na štyri víťazstvá vyrovnali na 2:2 na zápasy.

Sharks strelecky explodovali po tom, ako v predchádzajúcich dvoch dueloch nedali brankárovi Oilers Camovi Talbotovi ani jediný gól. Kapitán Joe Pavelski dosiahol dva góly a asistenciu, Logan Coutoure pridal dva góly a Brent Burns si pripísal tri asistencie. Slovenský obranca hostí Andrej Sekera odohral 24:18 minúty a vyslal dva pokusy na bránku.

Takisto hráči New Yorku Rangers vyrovnali vo Východnej konferencii na 2:2 na zápasy, keď zdolali na vlastnom ľade Montreal Canadiens 2:1. Columbus Blue Jackets sa udržal nažive po domácom víťazstve 5:4 nad Pittsburghom Penguins, s obhajcom Stanleyho pohára prehráva v sérii 1:3 na zápasy.

Sumáre play off NHL /na štyri víťazstvá/

4. zápasy štvrťfinále Východnej konferencie

COLUMBUS BLUE JACKETS - PITTSBURGH PENGUINS 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)
Góly: 12. Johnson (Savard), 19. Anderson (Karlsson, Quincey), 25. Nutivaara (Jenner, Saad), 41. Karlsson (Calvert), 46. Jenner (Saad, Nutivaara) – 27. Hörnqvist (Schultz, Kessel), 37. Hainsey (Kessel, Malkin), 43. Kühnhackl (Cullen, Cole), 60. Guentzel (Kessel, Malkin). Brankári: Bobrovskij - Fleury, strely na bránku: 34:31, 19.093 divákov.
/stav série: 1:3/

NEW YORK RANGERS - MONTREAL CANADIENS 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 12. Fast, 25. Rick Nash (McDonagh) – 19. Mitchell (Weber, Radulov). Brankári: Lundqvist - Price, strely na bránku: 32:24, 18.006 divákov.
/stav série: 2:2/

4. zápas štvrťfinále Západnej konferencie

SAN JOSE SHARKS - EDMONTON OILERS 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
Góly: 1. Pavelski (Braun, Marleau), 12. Couture (Pavelski, Burns), 23. Marleau (Burns), 30. Sörensen (Schlemko, Ward), 33. Couture (Hansen, Ward), 37. Pavelski (Burns, Thornton), 47. Schlemko (Hertl, Vlasic). Brankári: Jones - Talbot (33. Brossoit), 17.562 divákov.

Slovák v akcii:

Andrej Sekera (Edmonton) 24:18 0 0 0 0 2 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/