Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

NHL: Slafkovský aj Ružička asistovali, no ich tímy prehrali

Slovenský hokejista Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský (druhý sprava) sa teší so spoluhráčmi po výhre v zápase zámorskej hokejovej NHL Montreal Canadiens - Calgary Flames v Montreale v pondelok 12. decembra 2022. Foto: TASR/AP

Montreal aj so Slafkovským prehral na ľade Ottawy 2:3, Ružičkovo Calgary podľahlo doma Vancouveru 3:4 po predĺžení.

New York 15. decembra (TASR) - Slovenskí hokejoví útočníci Juraj Slafkovský a Adam Ružička si v noci na štvrtok pripísali v NHL asistencie. Z víťazstva sa však netešili. Montreal aj so Slafkovským prehral na ľade Ottawy 2:3, Ružičkovo Calgary podľahlo doma Vancouveru 3:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Slafkovský v 49. min prihral na gól Kirbymu Dachovi, Canadiens ním znížili na 1:3. Vo Východnej konferencii im patrí 12. priečka. "Nejakú dobu trvá, kým si spoznáte spoluhráčov a zvyknete si na nich. Myslím si, že práve v tom sa zlepšujeme a hrá sa nám oveľa lepšie, ako na začiatku sezóny," uviedol pre oficiálnu stránku nhl.com útočník domácich Alex DeBrincat, ktorý si pripísal pri všetkých góloch asistenciu. Momentálne má na konte desať bodov v priebehu siedmich zápasov.

Tretie víťazstvo za sebou zaznamenala Minnesota Wild, ktorá si poradila s Detroitom Red Wings 4:1. Dvoma gólmi sa o to zaslúžil Frederick Gaudreau. "Dúfam, že sme náročný súper. Nielen fyzicky, snáď nie sme iba húževnatí pri bránení, ale aj v ofenzíve - získavame tam puky a strážime si ich. Musíme v tom pokračovať v každom zápase a ak sa nám to podarí, máme šancu," zhodnotil zápas tréner domácich Dean Evason.

Calgary je na západe deviate, no neuspelo už vo štvrtom zápase v sérii. Ružička zaznamenal asistenciu pri prvom góle domácich, ktorým v 10. min Mikael Backlund znížil na 1:2. "Som hrdý na náš tím. Stáli sme proti kvalitnému mužstvu, na ktorého ľade sa nehrá ľahko. Bolo by lepšie nestratiť dvojgólové vedenie. V iných zápasoch by sme však začali panikáriť," zhodnotil duel Bo Horvat, ktorý skóroval po 74 sekundách hry.

NHL - sumáre:

Ottawa Senators - Montreal Canadiens 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Góly: 22. Pinto (DeBrincat, Zajcev), 26. Batherson (DeBrincat, Tkachuk), 29. Tkachuk (DeBrincat, Batherson) – 49. Dach (Evans, SLAFKOVSKÝ), 54. Dvorak (Suzuki, Dadonov). Brankári: Talbot - Montembeault, strely na bránku: 31:25

Minnesota Wild - Detroit Red Wings 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 15. Gaudreau (Steel, Spurgeon), 29. Dumba (Greenway, Eriksson Ek), 39. Zuccarello (Kaprizov), 60. Gaudreau (Foligno) – 39. Söderblom (Erne). Brankári: Gustavsson - Hellberg, strely na bránku: 22:17

Calgary Flames - Vancouver Canucks 3:4 pp a sn (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 10. Backlund (Dube, RUŽIČKA), 17. Mangiapane (Kadri, Dube), 24. Lewis (Weegar, Markström) – 2. Horvat (Ekman-Larsson, Miller), 2. Garland (Höglander, Myers), 26. Dries (Höglander, Kuzmenko), rozh. nájazd: Kuzmenko. Brankári: Markström - Martin, strely na bránku: 38:27

Juraj Slafkovský 13:20 0 1 1 -1 1 2
Adam Ružička 14:43 0 1 1 -1 4 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/