NHL: Tampa prehrala tretí zápas série s Carolinou v predĺžení

Triumf Caroliny zariadil v šiestej minúte predĺženia Jordan Staal, ktorý využil vylúčenie Nikitu Kučerova tečom po strele Sebastiana Aha. Foto: TASR/AP

Brad Marchand rozhodol vo 4. minúte predĺženia strelou z uhla o víťazstve Bostonu v hale Islanders.

New York 4. júna (TASR) - Hokejisti Tampy Bay prehrali v treťom zápase finále Centrálnej divízie play off NHL doma s Carolinou 2:3 po predĺžení. Hostia tak v sérii znížili na 1:2. Boston uspel v treťom dueli finále Východnej divízie na ľade New Yorku Islanders 2:1 po predĺžení a v sérii 2. kola play off sa ujal vedenia 2:1.

Triumf Caroliny zariadil v šiestej minúte predĺženia Jordan Staal, ktorý využil vylúčenie Nikitu Kučerova tečom po strele Sebastiana Aha. Aho mal prsty vo všetkých góloch hostí, pripísal si gól a dve asistencie. Český brankár Hurricanes Petr Mrázek sa pri prvom štarte v tohtosezónnej nadstavbe blysol 35 úspešnými zákrokmi. Tampa nepotvrdila dve výhry z ľadu súpera, v jej drese odohral slovenský obranca Erik Černák 21:38 min, mal dva mínusové body, dve strely na bránku a až deväť "hitov".

Brad Marchand rozhodol vo 4. minúte predĺženia strelou z uhla o víťazstve Bostonu v hale Islanders 2:1. V zostave Bruins chýbal brankár Jaroslav Halák, jeho spoluhráč Fín Tuukka Rask chytil 28 striel súpera.

2. kolo play off NHL /na 4 víťazstvá/:

tretí zápas finále Východnej divízie

NEW YORK ISLANDERS - BOSTON BRUINS 1:2 pp
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 55. Barzal (Palmieri, Pulock) – 6. Smith (Hall, Grzelcyk), 64. Marchand (McAvoy, Bergeron). Brankári: Varlamov - Rask, strely na bránku: 29:41, 12.000 divákov.
/stav série: 1:2/

tretí zápas finále Centrálnej divízie

TAMPA BAY LIGHTNING - CAROLINA HURRICANES 2:3 pp
(0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 29. Point (Kučerov, Stamkos), 37. Killorn (Kučerov, Point) – 26. Pesce (Svečnikov, Aho), 28. Aho (Teräväinen, Slavin), 66. Staal (Aho, Teräväinen). Brankári: Vasilevskij - Mrázek, strely na bránku: 37:27, 13.544 divákov.
/stav série 2:1/

Slovák v akcii:

Erik Černák (Tampa Bay) 21:38 0 0 0 -2 2 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/