< sekcia NHL

PUK V TVÁRI: Tatar delovkou nešťastne vyradil spoluhráča Danaulta

Slovenský hokejový reprezentant v drese Montrealu Canadiens Tomáš Tatar (vľavo), jeho zranený spoluhráč Phillip c (druhý zľava) a Nick Cousins (vpravo) odchádzajú z ľadu počas zápasu zámorskej hokejovej NHL Montreal Canadiens - Arizona Coyotes v Montreale 10. februára 2020. Foto: TASR/AP

Tréner "Habs" Claude Julien musel po odstúpení Danaulta zmeniť formácie a Coyotes to využili.

Montreal 11. februára (TASR) - Hokejisti Montrealu prehrali v pondelkovom dueli NHL na svojom ľade s Arizonou 2:3, no ešte horšie sa skončil zápas pre domáceho útočníka Phillipa Danaulta. Center prvej formácie prihral na druhý gól Canadiens, duel však nedohral. V úvode druhej tretine ho nešťastne trafil pukom do tváre kolega z útoku Tomáš Tatar a Danault krvácajúc zamieril do šatne.

"Samozrejme, veľmi ma to mrzí. Vystrelil som a niekoho som trafil, ani som najprv nevidel koho. Je to nešťastná náhoda, nikdy nechcete, aby sa takéto veci stali. Navyše, keď sme prišli o dôležitého hráča," povedal Tatar pre montrealgazzette.com.Tréner "Habs" Claude Julien musel po odstúpení Danaulta zmeniť formácie a Coyotes to využili. Ešte v druhom dejstve vyrovnal Tyler Hall a minútu pred koncom zápasu rozhodol o triumfe hostí Jakob Chychrun.