NHL: Van Riemsdyk si pri blokovaní strely zlomil ruku

Hráč Philadelphie James van Riemsdyk. Foto: TASR/AP

Zranenie utrpel v prvej tretine stretnutia, keď ho trafil puk po strele obrancu domácich Jonasa Siegenthalera.

Washington 5. marca (TASR) - Hokejisti Philadelphie Flyers sa v zámorskej NHL budú musieť bližšie nešpecifikovaný čas zaobísť bez služieb Jamesa van Riemsdyka. Krídelník si v dueli dvoch najlepších tímov Metropolitnej divízie proti Washingtonu zlomil ruku pri blokovaní strely súpera.

Van Riemsdyk utrpel zranenie v prvej tretine stretnutia, keď ho trafil puk po strele obrancu domácich Jonasa Siegenthalera. Hneď po tom zamieril do šatne a na ľad sa už nevrátil. "Zatiaľ nie je známe, aké závažné to je. Uvidíme po vyšetreniach," povedal po zápase kouč Philadelphie Alain Vigneault. Jeho zverenci uspeli vo Washingtone 5:2 a vyhrali už siedmy zápas za sebou.

V 65 dueloch prebiehajúcej sezóny nazbieral Van Riemsdyk 40 bodov za 19 gólov a 21 asistencií, momentálne mu patrilo miesto v treťom útoku. Na jeho miesto klub povolá Joela Farabeeho z AHL.