< sekcia NHL

NHL: Vancouver vypadol zo zoznamu kandidátov na usporiadanie play off

Útočník Vancouveru Canucks Brock Boeser (vpravo) sa teší po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL Buffalo Sabres - Vancouver Canucks v Buffale 11. januára 2020. Foto: TASR/AP

Vedenie NHL chce súťaž reštartovať v auguste, ak to situácia s pandémiou koronavírusu dovolí.

Vancouver 26. júna (TASR) - Vancouver nebude dejiskom zápasov play off hokejovej NHL, ak túto sezónu v zámorskej profilige obnovia. Vo štvrtok o tom informovali zámorské médiá. Už skôr z okruhu kandidátov vypadli americké mestá Columbus, Pittsburgh, Dallas a St. Paul.

"Sme sklamaní z toho, že play off NHL v tomto roku nezavíta do Vancouveru. Nedokázali sme dotiahnuť do konca rozhovory so zdravotníckymi autoritami v našej provincii a nechceli sme vystaviť hráčov riziku. Ochrana zdravia ľudí je pre nás priorita číslo jeden," vyhlásil John Horgan, premiér Britskej Kolumbie.

Vedenie NHL chce súťaž reštartovať v auguste, ak to situácia s pandémiou koronavírusu dovolí. Základná časť sa už dohrávať nebude a netradičnú vyraďovačku bude hrať 24 tímov, po 12 v každej konferencii. Isté je, že liga sa opätovne rozbehne iba v dvoch mestách na neutrálnych štadiónoch - tzv. "Hub cities". V máji zverejnili desať kandidátskych miest, zostali už len tri americké Chicago, Las Vegas, Los Angeles a dve kanadské Toronto a Edmonton. Verdikt by mali oznámiť v priebehu budúceho týždňa.