NHL: Washington prehral na ľade Tampy Bay 3:6, Fehérváry nebodoval

Slovenský obranca v drese Washingtonu Capitals Martin Fehérváry (druhý sprava) a hráč Tampy Corey Perry (druhý zľava) bojujú o puk pred bránou Washingtonu v zápase zámorskej hokejovej NHL Tampa Bay Lightning - Washington Capitals v Tampe v nedeľu 13. novembra 2022. Foto: TASR - AP

V drese Washingtonu odohral 18:23 min slovenský obranca Martin Fehérváry, no do kanadského bodovania sa nezapísal.

New York 14. novembra (TASR) - Hokejisti Washingtonu prehrali v noci na pondelok v zápase NHL na ľade Tampy Bay 3:6. V ich drese odohral 18:23 min slovenský obranca Martin Fehérváry, no do kanadského bodovania sa nezapísal.

Fehérváry zaznamenal šesť "hitov" a päť zablokovaných striel, čo bolo najviac zo všetkých hráčov na ľade. V drese víťazov si dva góly a dve asistencie pripísal ruský obranca Michail Sergačov. Za tím z Floridy nenastúpil zranený Erik Černák. Tampa zabodovala opäť po troch dueloch a je siedma vo Východnej konferencii, Washingtonu patrí 12. priečka.

Tampa položila základ úspechu v prvej tretine, ktorú vyhrala 4:0. "Ani náhodou sme neboli pripravení na tento zápas. Bolo to, akoby sme chceli chytiť rozbehnutý vlak. Oni boli prví na puku a vyhrali každý súboj. Prvých 20 minút bola naozaj veľmi, veľmi zlých," povedal asistent trénera Washingtonu Kevin McCarthy.

Joe Pavelski a Esa Lindell zaznamenali gól a dve asistencie a ich Dallas zdolal Philadelphiu vysoko 5:1. Stars uspeli po dvoch prehrách po sebe. "Vedeli sme, že dnes už potrebujeme vyhrať. Nechceli sme predlžovať sériu prehier. Bol to pre nás dôležitý zápas a zvládli sme ho," povedal tréner Pete DeBoer.

Boston vyhral nad Vancouverom 5:2 a domácu víťaznú sériu natiahol už na deväť zápasov. "Všetci pracujú a bojujú pre tím. To je asi to najdôležitejšie," povedal pre nhl.com Patrice Bergeron. Boston dosiahol štvrtý triumf po sebe a je na čele celej NHL.

NHL - sumáre:

Philadelphia Flyers - Dallas Stars 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

21. Konecny (Hayes, Tippett) - 3. Blümel (Seguin, Lindell), 19. Lindell (Robertson, Pavelski), 30. Pavelski (Heiskanen, Benn), 41. Glendening (Dellandrea, Lindell), 51. Robertson (Pavelski, Hintz). Brankári: Sandström - Oettinger, strely na bránku: 38:31, 16.898 divákov.

Minnesota Wild - San Jose Sharks 2:3 pp a sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

7. Gaudreau (Kaprizov, Zuccarello), 44. Dewar (Shaw) - 54. Lorentz (Vlasic, Benning), 56. Sturm (Karlsson, Vlasic), rozh. nájazd: Barabanov. Brankári: Gustavsson - Reimer, strely na bránku: 30:37, 17.105 divákov.

Boston Bruins - Vancouver Canucks 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

8. Clifton (Hall, Lindholm), 18. Bergeron (Pastrňák, Lindholm), 32. Zacha (Lindholm, Clifton), 38. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 59. Nosek (Coyle, Carlo) - 10. Miller (Hughes, Boeser), 45. Dries. Brankári: Ullmark - Demko, strely na bránku: 32:31, 17.850 divákov.

New York Rangers - Arizona Coyotes 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

36. Goodrow, 37. Fox (Chytil, Panarin), 45. Kreider (Zibanejad, Fox), 52. Carpenter (Schneider, Vesey) - 49. Keller (Ritchie, Boyd). Brankári: Šesťorkin - Ingram, strely na bránku: 32:27, 18.006 divákov.

Tampa Bay Lightning - Washington Capitals 6:3 (4:0, 0:1, 2:2)

2. Sergačov (Stamkos, Perbix), 9. Kučerov (Sergačov, Hagel), 12. Perbix (Killorn, Sergačov), 17. Sergačov (Stamkos, Kučerov), 54. Koepke (Point, Maroon), 58. Paul (Killorn) - 39. Sheary (Kuznecov, Mantha), 57. Eller (Johansson, van Riemsdyk), 58. Hathaway. Brankári: Vasilevskij - Kuemper (17. Lindgren), strely na bránku: 35:22, 19.092 divákov.

Seattle Kraken - Winnipeg Jets 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

8. Eberle (Dunn, Burakovskij), 48. Tanev (Bjorkstrand, Gourde) - 31. Scheifele (Gagner, Connor), 60. Wheeler (Connor, Pionk), 61. Scheifele (Morrisey). Brankári: Jones - Rittich, strely na bránku: 21:30, 17.151 divákov.

Slovák v akcii:

Martin Fehérváry (Washington) 18:23 0 0 0 0 0 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Individuálne štatistiky v základnej časti zámorskej hokejovej NHL k 14. novembru 2022: