NHL: Washington s Fehérvárym zdolal Floridu, Dallas vyhral nad Calgary

Slovenský hokejista v drese Dallasu Stars Marián Studenič (vľavo) a hráč Calgary Flames Milan Lučič (vpravo) bojujú o puk pri mantineli počas tretieho zápasu štvrťfinále play off Západnej konferencie zámorskej NHL Dallas Stars - Calgary Flames v Dallase v sobotu 7. mája 2022. Foto: TASR/AP

Stars potiahol dvoma gólmi Joe Pavelski. V domácom drese nehral obranca Andrej Sekera, za hostí nenastúpil útočník Adam Ružička.

New York 8. mája (TASR) - Hokejisti Dallasu v zostave s Mariánom Studeničom zvíťazili v treťom stretnutí 1. kola play off NHL na domácom ľade nad Calgary 4:2. V sérii na štyri víťazstvá vedú 2:1 na zápasy. Slovenský útočník odohral päť a pol minúty a do štatistík si zapísal dva mínusové body.

Stars potiahol dvoma gólmi Joe Pavelski. V domácom drese nehral obranca Andrej Sekera, za hostí nenastúpil útočník Adam Ružička. Štvrtý duel je na programe o dva dni opäť v Dallase. "Je to ďalší krok. Dnes ukázal celý tím veľa snahy, bol to bojovný zápas a to sa mi páči," povedal Pavelski, ktorý strelil už 14. víťazný gól v play off, čo je najviac spomedzi aktívnych hráčov.

Najlepší tím Západnej konferencie po základnej časti Colorado vyhral v 3. stretnutí na ľade Nashvillu 7:3 a v sérii vedie už 3:0 na zápasy. Švédsky kapitán lavín Gabriel Landeskog dal dva góly a pridal dve asistencie. Nepríjemnou správou pre Colorado je, že sa mu zranil brankár Darcy Kuemper, ktorého trafil protihráč v prvej tretine do masky hokejkou a má problémy s okom. Avalanche môže o postupe do 2. kola rozhodnúť už v pondelok opäť v Nashville. "V play off však nie sú ľahké zápasy a určite nechcú doma skončiť sériu 0:4. My sa o to pokúsime, bude to opäť veľký zápas," povedal Landeskog pre nhl.com. Kuemper zastavil deväť z desiatich striel, ktoré na neho leteli, no v závere úvodnej tretiny musel striedať po tom, čo ho útočník Nashvillu Ryan Johansen trafil hokejkou cez prilbu do oka. V bránke ho nahradil Pavel Francouz. "Najprv som nevidel, čo sa mu stalo, no videl som, že má veľké bolesti a hneď som vedel, že idem do bránky," povedal český brankár. Tréner Jared Bednar po zápase uviedol, že Kuemperove zranenie nie je také vážne a nevylúčil, že sa objaví vo štvrtom zápase.

Darilo sa Pittsburghu, ktorý doma zdolal New York Rangers 7:4 a v sérii vedie 2:1. "Nehrali sme dobre, nehrali sme ako tím. Vieme sa dostať aj zo zápasov, v ktorých takto prehrávame, ale toto je play off," povedal útočník Rangers Chris Kreider. Sidney Crosby zaznamenal dve asistencie a v 177 dueloch play off nazbieral už 197 bodov (70+127). V historickej tabuľke NHL sa posunul na šieste miesto pred Paula Coffeyho (196 b).

Washington v zostave s Martinom Fehérvárym zvíťazil v treťom stretnutí 1. kola play off NHL nad Floridou 6:1 a v sérii vedie 2:1. Slovenský obranca odohral 16:39 min a zaznamenal plusový bod. Prvý gól v tohtoročnej vyraďovačke strelil Alexander Ovečkin, ktorý si pripísal aj jednu asistenciu.

NHL - 1. kolo play off:

štvrťfinále Východnej konferencie - 3. zápasy:

Washington Capitals - Florida Panthers 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Góly: 20. Oshie (Ovečkin, Carlson), 30. Johansson (Mantha, Bäckström), 39. van Riemsdyk (Johansson, Bäckström), 51. Ovečkin (Sheary, Mantha), 56. Carlson (Eller), 60. Hathaway (Larsson, Dowd) - 3. Huberdeau (Duclair, Ekblad). Brankári: Samsonov - Bobrovskij, strely na bránku: 31:30, 18.573 divákov.
/stav série: 2:1/

Pittsburgh Penguins - New York Rangers 7:4 (4:1, 0:3, 3:0)
Góly: 2. McGinn, 9. Carter (Rodrigues, Matheson), 11. Rodrigues (Matheson, Domingue), 16. Rodrigues (Boyle), 52. Heinen, 58. Guentzel (Crosby, Matheson), 59. Carter (Crosby, McGinn) - 6. Kakko (Lafreniere, Chytil), 27. Vatrano (Kreider, Zibanejad), 28. Panarin (Fox, Strome), 36. Copp (Rooney). Brankári: Domingue - Šesťorkin (40. Georgiev), strely na bránku: 37:36, 18.385 divákov.

štvrťfinále Západnej konferencie - 3. zápasy:

Nashville Predators - Colorado Avalanche 3:7 (1:2, 2:3, 0:2)
Góly: 18. Duchene (Kunin, Carrier), 26. Tolvanen (Ekholm, Carrier), 33. Josi (Johansen, Granlund) - 11. Lehkonen (Toews, Girard), 17. MacKinnon (Makar, Landeskog), 31. Landeskog (Rantanen, Makar), 35. Landeskog (Kadri, Manson), 35. Kadri, 50. Toews (Makar, Landeskog), 58. Ničuškin (Rantanen, E. Johnson). Brankári: Ingram - Kuemper (20. Francouz), strely na bránku: 30:42, 17.430 divákov.
/stav série: 0:3/

Dallas Stars - Calgary Flames 4:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 9. Faksa (Lindell, Heiskanen), 32. Pavelski (Heiskanen, Suter), 51. Pavelski (Namestnikov, Klingberg), 60. Hintz (Hakanpää, Benn) - 14. Lewis (Lucic, Zadorov), 24. Lindholm (Gaudreau, Tkachuk). Brankári: Oettinger - Markström, strely na bránku: 32:41, 18.532 divákov.

Marián Studenič (Dallas) 5:31 0 0 0 -2 0 0
Martin Fehérváry (Washington) 16:39 0 0 0 1 0 2
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/