Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

NHL: Winnipeg deklasoval Pittsburgh 7:1, Wheeler 3+1

Na archívnej snímke Blake Wheeler. Foto: TASR/AP

K deštrukcii obhajcu Stanleyho pohára prispel krídelník prvého útoku Blake Wheeler hetrikom, ku ktorému pridal asistenciu.

New York 30. októbra (TASR) - Hokejisti Pittsburghu utrpeli v noci na pondelok v zápase zámorskej NHL debakel, na ľade Winnipegu prehrali 1:7.

K deštrukcii obhajcu Stanleyho pohára prispel krídelník prvého útoku "tryskáčov" Blake Wheeler hetrikom, ku ktorému pridal asistenciu. Tri góly dosiahol už v priebehu úvodnej tretiny v rozpätí 4 minút a 20 sekúnd. "Cítil som sa veľmi dobre. Dali sme veľa gólov a hrali sme rýchlo. Boli sme silní s pukom na hokejkách a získali sme dôležité body," povedal Wheeler pre nhl.com. Vo štvrtom zápase v NHL dal domáci Brendan Lemieux prvý gól vo svojej profiligovej kariére. "Je to výborný pocit. Som šťastný, že som skóroval. Každý deň v NHL je pre mňa požehnaním," vyhlásil nováčik súťaže. Premiéru v najlepšej hokejovej lige sveta si odkrútil brankár Pittsburghu Casey Desmith. V 19. minúte nahradil v bránke Matta Murraya, ktorý inkasoval z deviatich striel štyri góly.

Carolina prehrala na domácom ľade s Anaheimom 3:4 po nájazdoch. Brankár "káčerov" Ryan Miller si pri svojom debute za kalifornský tím pripísal prvé víťazstvo, keď zneškodnil 34 striel domácich. Jediný a zároveň víťazný gól v nájazdoch strelil útočník Ducks Corey Perry.

V poslednom nočnom stretnutí zdolalo Calgary doma Washington 2:1. Brankár Flames Mike Smith zlikvidoval 30 striel hostí a priviedol svoj tím k víťazstvu. "Plameňom" chýbal v štvrtom zápase v rade zranený český útočník Jaromír Jágr.

sumáre NHL:

CAROLINA HURRICANES - ANAHEIM DUCKS 3:4 pp a sn (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 20. Skinner (Williams), 34. J. Staal (Aho, Lindholm), 39. Faulk (Teravainen, Williams) - 11. Kaše (Ritchie), 18. Grant (Cogliano), 56. Silfverberg (Cogliano, Lindholm), rozh. nájazd Perry. Brankári: Darling - Miller, strely na bránku: 37:25, 10.108 divákov.

WINNIPEG JETS - PITTSBURGH PENGUINS 7:1 (5:0, 0:1, 2:0)

Góly: 2. Copp (Matthias, Enström), 14. Wheeler (Scheifele, Connor), 18. Wheeler (Matthias, Scheifele), 19. Armia (Hendricks), 19. Wheeler (Connor), 51. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 53. Lemieux (Myers, Armaia) - 38. Malkin (Kessel, Letang). Brankári: Hellebuyck - Murray (19. Desmith), strely na bránku: 24:32, 15.321 divákov.

CALGARY FLAMES - WASHINGTON CAPITALS 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 23. Ferland (Kulak, Gaudreau), 50. Monahan (Gaudreau, Giordano) - 45. Vrána (Oshie). Brankári: Smith - Grubauer, strely na bránku: 38:31, 18.327.