Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Hokejisti Detroitu, v popredí Tomáš Tatar. Foto: TASR/AP

New York 25. januára (TASR) - Hokejisti Los Angeles zvíťazili v noci na stredu v zápase zámorskej NHL nad New Jersey 3:1.

Na triumfe "kráľov" sa podieľali obaja Slováci - brankár Peter Budaj zneškodnil 24 z 25 striel a dosiahol 96-percentnú úspešnosť zákrokov, jeho krajan Marián Gáborík si do štatistík pripísal jeden kanadský bod za asistenciu.

Do zostavy Detroitu sa po deväťzápasovej odmlke vrátil slovenský útočník Tomáš Jurčo. Z dvojice slovenských korčuliarov v drese Red Wings však bodoval len Tomáš Tatar, no jeho gól Detroitu nestačil. Na ľade Bostonu prehral 3:4 po predĺžení.

Tampa Bay zdolala Chicago 5:2, v drese zdolaného tímu si bod za asistenciu pripísal útočník Richard Pánik.

Sumáre NHL:

BOSTON BRUINS - DETROIT RED WINGS 4:3 pp (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
Góly: 4. K. Miller (Schaller, Moore), 18. Marchand (Spooner, Pastrňák), 49. Marchand (Bergeron, Krug), 65. Pastrňák (Krejčí, Carlo) - 11. Athanasiou (Green, Kronwall), 27. Green (Zetterberg, Nyquist), 31. TATAR (Zetterberg). Brankári: Rask - Coreau, strely na bránku: 49:26, 17.565 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - LOS ANGELES KINGS 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
Góly: 48. Quincey (Cammalleri, Wood) - 1. Kopitar (Carter, Doughty), 2. Pearson (Carter, Setoguchi), 17. Martinez (GÁBORÍK, Shore). Brankári: Schneider (21. Kinkaid) - BUDAJ, strely na bránku: 25:25, 13.412 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - COLUMBUS BLUE JACKETS 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 23. Bailey (Tavares), 37. Kuljomin (Tavares, de Haan), 41. Nelson (Leddy, Pelech), 46. Chimera - 9. Foligno (Wennberg, Murray), 55. Atkinson. Brankári: Greiss - Bobrovskij (46. Korpisalo), strely na bránku: 29:23, 11.419 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - ST. LOUIS BLUES 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 14. Parayko (Perron, Pietrangelo), 36. Reaves (Shattenkirk, Bortuzzo), 55. Upshall (Perron). Brankári: Murray - Hutton, strely na bránku: 34:28, 18.563 divákov.

MONTREAL CANADIENS - CALGARY FLAMES 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Góly: 20. Shaw (Andrighetto, Petry), 25. Plekanec, 30. Radulov (Beaulieu, Weber), 49. Carr (Mitchell, Price), 57. Radulov (Plekanec, Shaw) - 60. Bennett (Tkachuk, Hamilton). Brankári: Price - Johnson, strely na bránku: 20:31, 21.288 divákov.

OTTAWA SENATORS - WASHINGTON CAPITALS 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 2. Kelly (Pyatt, Claesson), 5. Ryan (Claesson, Brassard), 32. Smith (Dzingel, Wideman). Brankári: Condon - Grubauer, strely na bránku: 34:31, 16.683 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - BUFFALO SABRES 4:5 pp (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)
Góly: 9. Forsberg (Järnkrok, Irwin), 38. McLeod (Weber), 46. Arvidsson (Johansen, Neal), 51. Neal (Järnkrok, Ribeiro) - 33. Girgensons (Kane, Franson), 40. Eichel (Franson, Bogosian), 55. Gionta (Girgensons, Moulson), 59. Okposo (Reinhart), 63. Eichel (Fedun, Lehner). Brankári: Saros - Lehner, strely na bránku: 39:37, 17.113 divákov.

WINNIPEG JETS - SAN JOSE SHARKS 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Góly: 9. Little (Morrissey, Byfuglien), 39. Copp (Wheeler, Byfuglien), 44. Little (Morrissey, Laine) - 4. Burns (Couture, Thornton), 21. Couture (Boedker, Vlasic), 50. Karlsson, 56. Marleau (Carpenter, Dillon). Brankári: Pavelec - Dell, strely na bránku: 34:26, 15.294 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - TAMPA BAY LIGHTNING 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)
Góly: 11. Toews (PÁNIK, Hartman), 22. Keith (Panarin, Toews) - 19. Boyle (Filppula), 43. Nesterov (Boyle), 47. Johnson (Killorn, Filppula), 47. Johnson (Killorn, Vasilevskij), 58. Kučerov. Brankári: Crawford - Vasilevskij, strely na bránku: 36:36, 21.617 divákov.

DALLAS STARS - MINNESOTA WILD 2:3 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 30. Seguin (Roussel, Spezza), 40. Eaves (Jamie Benn, Spezza) - 14. Pominville, 25. Koivu (Niederreiter, Granlund), rozh. náj. Stewart. Brankári: Lehtonen - Dubnyk, strely na bránku: 37:33, 17.877 divákov.

_____________________________________
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/