Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Obranca Soucy sa opäť zranil,Vancouveru nepomôže minimálne päť týždňov

Na snímke hokejista Carson Soucy. Foto: TASR/AP

Soucy v zápase s Torontom (6:4) zblokoval v druhej tretine strelu súpera rukou a v tretej časti sa už nepredstavil na ľade.

Vancouver 23. januára (TASR) - Hokejisti Vancouveru Canucks sa v NHL budú musieť druhýkrát v sezóne zaobísť bez Carsona Soucyho. Dvadsaťdeväťročný obranca pre zranenie ruky vynechá päť až šesť týždňov.

Soucy v zápase s Torontom (6:4) zblokoval v druhej tretine strelu súpera rukou a v tretej časti sa už nepredstavil na ľade. Kanadský bek sa v tejto sezóne už raz zranil. V novembri utrpel zranenie v dolnej časti tela v stretnutí na ľade Montrealu (5:2). Soucy vtedy zblokoval strelu slovenského útočníka Juraja Slafkovského a nepomohol Canucks sedem týždňov. Informovala o tom oficiálna stránka nhl.com