Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia NHL

Pekarčík podpísal trojročný nováčikovský kontrakt so St. Louis

Na snímke hokejista Juraj Pekarčík podpisuje kartičky so svojou fotografiou počas autogramiády s draftovanými slovenskými hokejistami z roku 2023 v Trenčíne v sobotu 29. júla 2023. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Osemnásťročný útočník je súčasťou organizácie "bluesmanov" od draftu 2023, v ktorom si ho vybrali v 3. kole zo 76. miesta.

St. Louis 30. mája (TASR) - Slovenský hokejista Juraj Pekarčík podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s klubom NHL St. Louis Blues. Osemnásťročný útočník je súčasťou organizácie "bluesmanov" od draftu 2023, v ktorom si ho vybrali v 3. kole zo 76. miesta.

Pekarčík je už štvrtý Slovák z vlaňajšieho draftu, ktorý podpísal zmluvu. Pred ním sa na kontraktoch dohodli aj útočníci Dalibor Dvorský (St. Louis), Samuel Honzek (Calgary) a nedávno Martin Mišiak (Chicago). Nový kontrakt zaťaží platový strop Blues v každej z troch sezón sumou 870-tisíc dolárov. V nižších súťažiach klesne jeho plat na 82,5 tisíc dolárov.

Pekarčík má za sebou prvú sezónu v zámorí, ktorú odohral vo farbách Dubuque Fighting Saints v juniorskej súťaži USHL. V 43 zápasoch základnej časti nazbieral 59 kanadských bodov za 9 gólov a 50 asistencií. V 11 dueloch play off pridal 10 bodov (3+7).