Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia NHL

Pittsburgh angažoval na post asistenta trénera Quinna

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Quinn v uplynulom ročníku viedol v pozícii hlavného trénera San Jose Sharks. Tri sezóny šéfoval aj striedačke NY Rangers. V organizácii "tučniakov" bude mať na starosti defenzívu.

New York 12. júna (TASR) - Klub zámorskej hokejovej NHL Pittsburgh Penguins angažoval na post asistenta trénera Davida Quinna. Päťdesiatsedemročný americký kouč sa pripojí k realizačnému tímu, ktorý vedie hlavný kormidelník Mike Sullivan. Informoval o tom kanadský portál TSN.

Quinn v uplynulom ročníku viedol v pozícii hlavného trénera San Jose Sharks. Tri sezóny šéfoval aj striedačke NY Rangers. V organizácii "tučniakov" bude mať na starosti defenzívu. "Quinn prináša bohaté trénerské a rozvojové skúsenosti na najvyšších úrovniach profesionálneho a medzinárodného hokeja. Má za sebou dlhé roky spolupráce s elitnými obrancami a my sa tešíme na to, aký vplyv bude mať na našu obrannú hru. Jeho charakter, energia a entuziazmus ho predurčujú k tomu, aby sa skvele hodil do tímu trénera Sullivana," uviedol generálny manažér klubu Kyle Dubas.