Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. júl 2024Meniny má Dušana
< sekcia NHL

San Jose povýšilo Warsofského na hlavného trénera

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Ryan Warsofsky v uplynulých dvoch sezónach robil asistenta Davidovi Quinnovi.

San Jose 13. júna (TASR) - Klub hokejovej NHL San Jose Sharks vymenoval za nového trénera Ryana Warsofského, ktorý v uplynulých dvoch sezónach robil asistenta doterajšiemu hlavnému kormidelníkovi Davidovi Quinnovi.

"Ryan výborne pozná našu súčasnú skupinu, má rešpekt hráčov, s ktorými bude pracovať a bude skvelý učiteľ pre mladých hokejistov, ktorí sa k nám pripoja," povedal generálny manažér Mike Grier. Warsofsky bude jedenásty hlavný tréner v histórii Sharks.

Klubu sa v uplynulých sezónach nedarí a pod Quinnovým vedením mal najhoršiu bilanciu zo všetkých tímov za dve uplynulé sezóny. V prebiehajúcom ročníku nazbieral iba 47 bodov, keď dosiahol iba 19 víťazstiev.

Sharks postupne vytrejdovali svoje hviezdy Erika Karlssona, Brenta Burnsa, Tomáša Hertla či Tima Meiera a čaká ich prestavba okolo nadchádzajúcej draftovej jednotky. San Jose totiž vyhralo lotériu a podľa všetkého siahne po najväčšom talente tohto ročníka Macklinovi Celebrinim.

Tridsaťšesťročný Warsofsky pred San Jose viedol ako hlavný tréner Chicago Wolves v AHL a v roku 2022 s ním získal Calder Cup. Predtým trénoval v rovnakej súťaži aj Charlotte Checkers a v ECHL South Carolina Stingrays.