Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Sekera a Daňo zaznamenali po bode, ale ich kluby prehrali

Slovenský obranca Kings Andrej Sekera (vľavo) Foto: TASR/AP

Andrej Sekera z Edmontonu strávil na ľade vyše 21 minút, zaknihoval aj jeden plusový bod.

New York 2. októbra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera z Edmontonu zaznamenal v noci na piatok jednu asistenciu v prípravnom stretnutí pred novou sezónou NHL, Oilers ale doma prehrali s Vancouverom 2:5. Dvadsaťdeväťročný zadák strávil na ľade vyše 21 minút, zaknihoval aj jeden plusový bod. Pre Oilers to bola prvá prehra v príprave.

Zo Slovákov zasiahol do hry ešte útočník Marko Daňo z Chicaga, ktorý si tiež zapísal bod za asistenciu, ale Blackhawks prehrali na ľade St. Louis 2:5. Daňo odohral vyše 17 minút.

Výsledky prípravných zápasov NHL:
Montreal - Ottawa 2:5, Tampa Bay - Dallas 3:2, Minnesota - Buffalo 6:1, St. Louis - Chicago 5:2 (za hostí M. Daňo 0+1), Winnipeg - Calgary 3:1, Edmonton - Vancouver 2:5 (za domácich A. Sekera 0+1), Anaheim - Colorado 3:0