Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Studenič prispel gólom k výhre Dallasu, Colorado postúpilo do play off

Na snímke zľava Michael Raffl (Dallas Stars), slovenský obranca Zdeno Chára (New York Islanders) a Luke Glendening (Dallas Stars) počas zápasu zámorskej hokejovej NHL Dallas Stars - New York Islanders v Dallase v utorok 5. apríla 2022. Foto: TASR/AP

New Jersey s Tomášom Tatarom prehralo doma s New Yorkom Rangers 1:3, slovenský útočník Devils odohral vyše 18 minút a do štatistík si pripísal dve trestné minúty.

Hokejisti Dallasu aj vďaka gólu slovenského útočníka Mariána Studeniča zvíťazili v domácom zápase NHL nad New Yorkom Islanders 3:2. Útočník Stars otvoril gólový účet duelu svojím druhým gólom v ročníku. Druhým klubom s istou účasťou v play off je Colorado, ktoré zvíťazilo v Pittsburghu 6:4 aj vďaka dvom gólom Nathana MacKinnona.

Studenič odohral takmer 13 minút a okrem gólu si do štatistík pripísal aj dva plusové body, 5 striel a 2 trestné minúty. Po stretnutí ho vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Slovenský krídelník pred svojim gólom výborne udržal puk v pásme, vyhral súboj pri mantineli a posunul ho Bennovi. Kapitán Dallasu ho prihral Heiskanenovi a odrazený puk dopravil Studenič do siete. Slovenský hokejista dostal v zápase dôveru v druhom útoku spolu s Bennom a Tylerom Seguinom. "Veľmi si vážim, že môžeme s nimi hrať. Obaja sú skvelí a uľahčujú mi to," uviedol Studenič. Spoluprácu si pochvaľoval aj Seguin: "Bol to asi jeho najlepší zápas, čo sa týka korčuľovania. Vyzeráme spolu dobre, Mariánovi narástlo sebavedomie."

V zostave domácich absentoval ako zdravý náhradník slovenský obranca Andrej Sekera. Za Islanders odohral takmer 19 minút obranca Zdeno Chára, pripísal si jeden plusový bod. Víťazný gól strelil český útočník Radek Faksa v oslabení pri Studeničovom vylúčení.

Avalanche sú prvým klubom, ktorý v tejto sezóne v základnej časti získal 50 víťazstiev. Do play off postúpili piatykrát za sebou. Brankár hostí Darcy Kuemper zastavil 41 striel a získal 33. víťazstvo v sezóne. "Naozaj máme skvelý tím. No hlavne ma teší, že sa v tejto fáze sezóny neustále zlepšujeme," uviedol tréner Colorada Jared Bednar.

Florida, ktorá už skôr ako prvá postúpila do vyraďovačky, otočila domáci duel s Torontom z 1:5 a vyhrala 7:6 po predĺžení. Rozhodol o tom v extračase Jonathan Huberdeau, ktorý mal v stretnutí bilanciu 2+3. Za Panthers dal dva góly Sam Reinhart a fínsky kapitán Aleksander Barkov mal bilanciu 1+3. "Panteri" v tejto sezóne otočili už piaty zápas, v ktorom prehrávali najmenej o tri góly. "Je vzrušujúce vrátiť sa takto do zápasu. Musíme však pracovať na tom, aby sme neprehrávali 1:5, alebo 2:6. Musíme prísť na to, ako správne kontrolovať hru," uviedol Barkov.

New Jersey s Tomášom Tatarom prehralo doma s New Yorkom Rangers 1:3, slovenský útočník Devils odohral vyše 18 minút a do štatistík si pripísal dve trestné minúty. Za hostí sa presadil kanonier Chris Krieder, bol to jeho 25. gól v presilovej hre, čím vytvoril sezónny klubový rekord. Prekonal Jaromíra Jágra, ktorý v sezóne 2005/2006 zaznamenal v početnej výhode 24 gólov.

Nashville zdolal Minnesota 6:2 aj vďaka prvému hetriku v kariére Ryana Johansena.

NHL - sumáre:

Buffalo Sabres – Carolina Hurricanes 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 22. Skinner (Thompson), 26. Mittelstadt (Asplund, Samuelsson), 53. Olofsson (Dahlin), 56. Cozens (Olofsson, Krebs) – 15. Fast (Niederreiter, Staal), 45. Niederreiter (Staal, Pesce). Brankári: Anderson - Andersen, strely na bránku: 22:34.

Montreal Canadiens – Ottawa Senators 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
Góly: 3. Gallagher (Evans), 28. Barron, 37. Caufield (Hoffman, Gallagher) – 16. Watson, 28. Stützle (Tkachuk, Norris), 35. Tkachuk (Joseph, Del Zotto), 41. Batherson (Tkachuk, Norris), 52. White (Batherson), 56. Watson. Brankári: Allen - Forsberg, strely na bránku: 30:32, 20.566 divákov.

Florida Panthers – Toronto Maple Leafs 7:6 pp (1:1, 3:4, 2:1 - 1:0)
Góly: 4. Reinhart (Barkov, Huberdeau), 32. Reinhart (Barkov, Weegar), 33. Gudas (Lundell, Barkov), 38. Giroux (Huberdeau, Bennett), 43. Huberdeau (Reinhart, Giroux), 49. Barkov (Huberdeau), 63. Huberdeau (Barkov, Weegar) – 16. Nylander (Rielly, Matthews), 21. Marner, 22. Marner (Matthews, Tavares), 23. Blackwell (Rielly, Engvall), 29. Muzzin (Matthews, Marner), 57. Tavares (Marner, Nylander). Brankári: Bobrovskij (23. Knight) - Kallgren (38. Campbell), strely na bránku: 48:35, 15.260 divákov.

New Jersey Devils – New York Rangers 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 7. Šarangovič – 12. Strome (Kreider, Panarin), 18. Kreider (Panarin, Fox), 44. Braun (Schneider, Copp). Brankári: Daws - Georgijev, strely na bránku: 21:17, 15.020 divákov.

Philadelphia Flyers – Columbus Blue Jackets 2:4
(1:2, 1:0, 0:2)
Góly: 18. Cates (Brown), 34. van Riemsdyk (Attard, Hayes) – 3. Gaunce (Meyer, Robinson), 14. Meyer (Werenski, Robinson), 54. Danforth (Bean, Kuraly), 60. Kuraly (Sillinger, Nyquist). Brankári: Hart - Merzlikins, strely na bránku: 49:30, 14.367 divákov.

Pittsburgh Penguins – Colorado Avalanche 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)
Góly: 6. Rust (Pettersson, Guentzel), 38. Rodrigues, 59. Guentzel (Carter, Malkin), 60. Matheson Heinen, Boyle) – 3. MacKinnon (Burakovsky, Rantanen), 30. Compher (Newhook, Toews), 32. MacKinnon (Burakovsky, Rantanen), 42. Manson (Toews, Compher), 56. Helm (O'Connor), 60. Lehkonen (Helm, Toews). Brankári:, strely na bránku: 45:32, 17.409 divákov.

Detroit Red Wings – Boston Bruins 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Góly: 20. Larkin (Seider, Raymond), 26. Rasmussen (Erne, DeKeyser), 32. Zadina (Vrána, Suter), 45. Vrána (Hronek, Walman), 60. Gagner (Nedeljkovic) – 5. Haula (Hall, Nosek), 15. Carlo (Forbort, Bergeron), 58. Bergeron (McAvoy, Hall). Brankári: Nedeljkovic - Swayman, strely na bránku: 29:50, 15.734 divákov.

Nashville Predators – Minnesota Wild 6:2
(3:1, 1:1, 2:0)
Góly: 6. Josi (Ekholm, Tomasino), 14. Johansen (Forsberg, Granlund), 20. Johansen (Josi, Duchene), 27. Tomasino (Josi, Ekholm), 54. Duchene (Forsberg, Borowiecki), 60. Johansen (Tomasino, Forsberg) – 14. Zuccarello (Kaprizov), 38. Kaprizov (Spurgeon, Zuccarello). Brankári: Saros - Fleury, strely na bránku: 33:49, 17.244 divákov.

Dallas Stars – New York Islanders 3:2
(2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 8. Studenič (Heiskanen, Benn), 20. Seguin (Hanley, Klingberg), 31. Faksa (Glendening) – 12. Pageau (Dobson, Bailey), 21. Nelson (Dobson). Brankári: Oettinger - Varlamov, strely na bránku: 40:21, 17.876 divákov.

San Jose Sharks – Edmonton Oilers 1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 16. Hertl (Burns, Meier) – 52. Nugent-Hopkins (Hyman, Nurse), 61. McDavid (Smith). Brankári: Reimer - Koskinen, strely na bránku: 42:24, 12.046 divákov.

Marián Studenič (Dallas) 12:41 1 0 1 2 5 2
Zdeno Chára (NY Islanders) 18:37 0 0 0 1 0 0
Tomáš Tatar (New Jersey) 18:35 0 0 0 0 1 2

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/