Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 25. júl 2024Meniny má Jakub
< sekcia NHL

Slafkovský a spol. budú v kanadskom dokumente

Na snímke slovenskí hokejisti zľava Mário Grman, Martin Fehérváry, Juraj Slafkovský, Peter Čerešňák a Františk Gajdoš sa tešia po strelení gólu počas štvrťfinálového zápasu Kanada - Slovensko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Prahe vo štvrtok 23. mája 2024. Foto: TASR - Michal Runák

Originálnu sériu pod režisérskou taktovkou Andrého St-Pierra ponúkne divákom kanadská televízna a strímovacia služba Crave.

Montreal 7. júna (TASR) - Hokejisti Montrealu Canadiens budú hlavnými postavami osemdielneho dokumentárneho seriálu, ktorý uvedú v zámorí na trh v druhej polovici tohto roka. Ponúkne pohľad dovnútra slávneho kanadského klubu NHL, naprieč celou sezónou 2023/2024. Výraznou osobnosťou Montrealu v uplynulom ročníku bol aj slovenský útočník Juraj Slafkovský.

Originálnu sériu pod režisérskou taktovkou Andrého St-Pierra ponúkne divákom kanadská televízna a strímovacia služba Crave. Každá z ôsmich epizód bude trvať hodinu. "Tento dokumentárny seriál je portrétom čistých emócií a ponúka jedinečný prístup ku kľúčovým hráčom, hviezdam a ikonám jednej z najznámejších kanadských športových organizácií," povedala Suzane Landry, viceprezidentka produkčnej spoločnosti Bell Media.

Dokument sleduje hráčov, realizačný tím a ďalších zamestnancov Habs od otvorenia sezóny na golfovom turnaji cez prípravný kemp až po zápasový kolotoč základnej časti profiligy. Montreal obsadil vo Východnej konferencii predposledné 15. miesto a do play off sa neprebojoval.