< sekcia NHL

Zranený Gallagher bude chýbať Montrealu minimálne šesť týždňov

Hokejista Montrealu Canadiens Brendan Gallagher (11) sa teší z gólu so spoluhráčmi Phillipom Danaultom (24) a Tomášom Tatarom v zápase zámorskej NHL proti Winnipegu Jets 6. marca 2021 v Montreale. Foto: TASR/AP

Gallaghera na pravom krídle formácie s centrom Phillipom Danaultom a Tatarom zastúpil v stredajšom zápase proti Torontu Fín Jesperi Kotkaniemi.

Montreal 8. apríla (TASR) - Kanadský hokejista Brendan Gallagher bude pre zlomeninu palca na pravej ruke chýbať Montrealu najmenej šesť týždňov. V základnej časti NHL si tak už nezahrá, do zostavy by sa mohol vrátiť až v play off.

Gallagher utrpel zranenie v pondelkovom zápase proti Edmontonu (3:2 pp). Z ľadu odišiel už v 14. minúte po tom, ako ho pukom nešťastne zasiahol spoluhráč Alexander Romanov. Klub ho v stredu zaradil na listinu zranených hráčov, Canadiens sa teraz budú snažiť nájsť za neho náhradu na prestupovom trhu. Podľa trénera Dominiquea Ducharmea by sa mal 28-ročný krídelník vyhnúť operácii.

"Je to ťažké. 'Gally' je bojovník a takéto veci sa môžu stať. Bude nám chýbať, no musíme spraviť všetko, čo je v našich silách, bojovať a získavať čo najviac bodov, kým sa nevráti," povedal pre nhl.com o strate svojho spoluhráča z útoku Slovák Tomáš Tatar.

Gallaghera na pravom krídle formácie s centrom Phillipom Danaultom a Tatarom zastúpil v stredajšom zápase proti Torontu Fín Jesperi Kotkaniemi. Canadiens sa pre zranenie musia v najbližšom období zaobísť aj bez brankára Careyho Pricea. Montrealu patrí v tabuľke Severnej divízie štvrtá postupová priečka, pred dvojicou Vancouver - Calgary má osembodový náskok.