Colorado vyhralo vo Philadelphii, štvorbodový MacKinnon

Philadelphia prišla o päťzápasovú víťaznú sériu.

NHL: Tampa vyhrala v Buffale a natiahla víťaznú sériu

Buffalo prestrieľalo súpera 28:16, no skóroval iba Dylan Cozens.

Tkachuk nazbieral 100 asistencií najrýchlejšie v histórii Floridy

Devils zaznamenali štyri presné zásahy v jednej tretine štvrtýkrát v sezóne, pri prvom asistoval Slovák Šimon Nemec.

Nemec s asistenciou, New Jersey vyhralo na ľade Columbusu 4:1

Nemec mal okrem asistencie aj jednu plusku a jednu strelu na bránku. Na ľade strávil 20:59 minúty.,aktualizované

Demitru s K.Tkachuckom a Liutom uviedli do siene slávy St. Louis Blues

Na prijatie do klubovej siene slávy Blues musí mať hráč ukončenú kariéru v NHL. Podmienkou je tiež aspoň 200 zápasov alebo tri sezóny či zisk Stanleyho pohára alebo inej veľkej trofeje s Blues.

Pospíšil utrpel zranenie v hornej časti tela, vynechá pár týždňov

Nepríjemný moment sa stal v prvej tretine zápasu, v ktorom domáci Flames napokon prehrali 3:4. ,aktualizované

Edmonton vyrovnal 12. víťazstvom po sebe kanadský rekord

Kučerov dosiahol na tento míľnik ako tretí najrýchlejší spomedzi aktívnych hráčov. Dosiahol ho vo svojom 688. zápase a menej stretnutí na to potrebovali iba Connor McDavid (527) a Sidney Crosby (554).,aktualizované

Pre kapitána Minnesoty Spurgeona sa sezóna skončila

Prebiehajúca sezóna sa pre 34-ročného Spurgeona od začiatku zle vyvíjala, keďže pre zranenie vynechal jej začiatok. Potom nastúpil do 16 zápasov, no v decembri vynechal ďalších sedem duelov.

Fehérváry prispel asistenciou k víťazstvu hokejistov Washingtonu

Útočník Montrealu Juraj Slafkovský gólovo nenadviazal na uplynulé dva zápasy, v ktorých skóroval a pri prehre na ľade Ottawy 2:6 mal tri mínusové body.,aktualizované

San Jose v budúcej sezóne slávnostne vyradí Thorntonovu 19-ku

San Jose 18. januára (TASR) - Bývalý kanadský hokejista Joe Thornton sa dočká veľkej pocty. Klub NHL San Jose Sharks v budúcej sezóne slávnostne vyradí číslo 19, ktoré nosil jeho niekdajší kapitán. Dátum ceremónie nie je zatiaľ známy.

Nemec vs. Slafkovský v NHL - večera, slovenské vlajky i body

Slovenský útočník skóroval v druhom zápase za sebou. Zaznamenal svoj šiesty tohtosezónny gól a 17. kanadský bod.

Slafkovský skóroval v súboji s Nemcom, Montreal zdolal New Jersey 3:2

Domácim nestačila asistencia jeho krajana Šimona Nemca, ktorý bol pri všetkých troch inkasovaných góloch svojho tímu. ,aktualizované

Zápas medzi Buffalom a Chicagom odložili pre nepriaznivé počasie

Blackhawks už do mesta pricestovali, čo stačí na verdikt v prospech uskutočnenia zápasu. V samotnom Buffale však platí zákaz cestovania a meteorológovia očakávajú kalamitu s dvoma metrami snehu.

Kane pre zranenie vynechá minimálne dva zápasy Detroitu

Kane sa zranil v nedeľnom dueli na ľade Toronta, ktorý Red Wings vyhrali 4:2. Vynechať by mal stretnutia proti Floride a Caroline.

Pospíšil pripravil gól Kadrimu: Snažím sa využívať svoju rýchlosť

Slovenský hokejista Martin Pospíšil sa v noci na stredu zaskvel v NHL ukážkovou asistenciou, ktorou pomohol Calgary k víťazstvu nad Arizonou 3:2 po predĺžení.

Fehérváry i Pospíšil bodovali, Seattle s Tatarom nestačil na Rangers

Slovenský hokejista Martin Fehérváry prispel asistenciou k víťazstvu Washingtonu, ktorý v noci na stredu zdolal v zámorskej NHL Anaheim 2:0. ,aktualizované

Bedard sa po zranení už objavil na ľade, čaká ho však dlhšia pauza

Osemnásťročný supertalent sa zranil 5. januára v zápase s New Jersey (2:4), keď ho v prvej tretine atakoval obranca Brendan Smith.

Chicago predĺžilo zmluvu s Dickinsonom o dve sezóny

Dickinson nazbieral v 43 zápasoch prebiehajúceho ročníka 21 bodov (14+7) a patrí mu tretie miesto v klubovej produktivite za zraneným Connorom Bedardom (15+18) a Philippom Kurashevom (8+15).

Fleury s 552. triumfom, Slafkovský skóroval: Snažím sa strieľať

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský prispel gólom k víťazstvu Montrealu, ktorý si poradil v noci na utorok v zámorskej NHL s Coloradom 4:3.,aktualizované

Fleury prekonal zápis Roya, Reinhart vylepšil rekord profiligy

Brankár Marc-Andre Fleury zaznamenal v noci na utorok 552. víťazstvo a dostal sa na druhé miesto v počte triumfov v NHL medzi brankármi.

Hráčmi týždňa v NHL sú Pettersson, Coleman a Georgiev

Georgiev si pripísal na konto tri víťazstvá, počas ktorých mal priemer 1,95 inkasovaných gólov, 92,9% úspešnosť zákrokov a zaznamenal aj jedno čisté konto.

Montgomery, Laviolette, Tocchet a Bowness povedú tímy v All Star

Exhibícia All Stars NHL sa uskutoční 1.-3. februára v Toronte.

Marner a Panarin s míľnikmi, Rangers ukončili sériu prehier

V drese Maple Leafs skóroval Mitchell Marner, zaznamenal svoj 600. bod v kariére.,aktualizované

NHL: Forsberg utrpel zranenie slabín, vrátiť by sa vo februári

O post brankárskej jednotky sa v prebiehajúcej sezóne delí s Joonasom Korpisalom z Fínska, ktorý v letnom prestupovom období podpísal päťročný kontrakt na 20 miliónov dolárov.

McDavid oslávil narodeniny víťazne, Stützle napodobnil zápis Hossu

Po deviatich víťazstvách sa museli s prehrou zmieriť hokejisti Floridy, ktorí nestačili na New Jersey (1:4).

NHL: Eichel bude pre zranenie chýbať Golden Knights dlhšiu dobu

Eichel v tejto sezóne odohral 42 zápasov, v ktorých nazbieral 44 bodov (19+25), vďaka čomu sa stal najproduktívnejším hráčom tímu.

NHL: Tatar a Nemec pomohli k triumfom svojich tímov

Martin Pospíšil odohral takmer 14 minút, pripísal si plusový bod, strelu na bránu a odpykal si dvojminútový trest. ,aktualizované

NHL: Washington s Fehérvárym zvíťazil nad Rangers

Domáci rozhodli o svojom triumfe v tretej tretine, v ktorej otočili stav z 1:2 gólmi Nica Dowda a T.J. Oshieho.

Farabee rozhodol o triumfe Flyers, Dallas nestačil na Nashville

Minnesota viedla doma nad Philadelphiou ešte v tretej tretine 3:1, no hostia dokázali skóre otočiť. ,aktualizované

Brankár Kočetkov má otras mozgu, Carolina povolala Peretsa

Kočetkov musel v stretnutí proti Anaheimu odísť z ľadu v druhej tretine po kolízii s Isacom Lundeströmom a nahradil ho Antti Raanta.

Nick Foligno zostane v Chicagu ďalšie dve sezóny, predĺžil zmluvu

Tridsaťšesťročný Foligno sa vlani upísal Chicagu na jeden rok, v lete sa mal stať neobmedzeným voľným hráčom. V prebiehajúcej sezóne odohral 39 zápasov, v ktorých zaznamenal 17 bodov (8+9).

RUŠNO V NHL: 6 predĺžení, 3 zranení brankári, 2 hetriky

Prvýkrát v NHL majú simultánne štyri tímy minimálne osemzápasové víťazné série, traja brankári nedochytali pre zranenia a Jordan Kyrou (St. Louis) s Jegorom Šarangovičom (Calgary) zaznamenali hetrik.

Zegras a Minťukov budú Anaheimu chýbať minimálne 6 týždňov

Zegras si zlomil členok a mimo hry bude šesť až osem týždňov, Minťukov si vykĺbil rameno a chýbať bude šesť týždňov.

Černák sa opäť zranil, Slováci nebodovali, štyri tímy na víťaznej vlne

Na ľade sa v noci na piatok predstavilo sedem Slovákov, no žiaden štatistiky produktivity neobohatil. ,aktualizované

Skinner má zranenie v hornej časti tela, bude chýbať neurčitý čas

Najlepší strelec tímu so 17 gólmi naposledy nastúpil v utorok proti Seattlu Kraken (2:5) a podieľal sa na oboch góloch Buffala, keď mal bilanciu 1+1.

MacKinnon predĺžil domácu bodovú šnúru a dotiahol sa na Sakica

Kanadský hokejista Nathan MacKinnon predĺžil svoju sériu bodov v domácich zápasov zámorskej NHL už na 23 stretnutí.

Montreal podľahol Philadelphii po nájazdoch, Slafkovský asistoval

Devätnásťročný Slovák strávil na ľade 19:08 minút a rozdal štyri bodyčeky.,aktualizované

Bedard bude po operácii zlomenej čeľuste pauzovať šesť až osem týždňov

Jednotka tohtoročného draftu a adept na najlepšieho nováčika sezóny nazbieral v 39 zápasoch 15 gólov a 18 asistencií a s 33 bodmi vedie tabuľku produktivity nováčikov.

Pospíšil mal asistenciu, Calgary vyhralo nad Ottawou 6:3

Seattle dosiahol na ľade Buffala siedmy triumf v rade a bodoval v jedenástom dueli za sebou.,aktualizované