Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina

NHL

Farabee rozhodol o triumfe Flyers, Dallas nestačil na Nashville

Minnesota viedla doma nad Philadelphiou ešte v tretej tretine 3:1, no hostia dokázali skóre otočiť. ,aktualizované

Brankár Kočetkov má otras mozgu, Carolina povolala Peretsa

Kočetkov musel v stretnutí proti Anaheimu odísť z ľadu v druhej tretine po kolízii s Isacom Lundeströmom a nahradil ho Antti Raanta.

Nick Foligno zostane v Chicagu ďalšie dve sezóny, predĺžil zmluvu

Tridsaťšesťročný Foligno sa vlani upísal Chicagu na jeden rok, v lete sa mal stať neobmedzeným voľným hráčom. V prebiehajúcej sezóne odohral 39 zápasov, v ktorých zaznamenal 17 bodov (8+9).

RUŠNO V NHL: 6 predĺžení, 3 zranení brankári, 2 hetriky

Prvýkrát v NHL majú simultánne štyri tímy minimálne osemzápasové víťazné série, traja brankári nedochytali pre zranenia a Jordan Kyrou (St. Louis) s Jegorom Šarangovičom (Calgary) zaznamenali hetrik.

Zegras a Minťukov budú Anaheimu chýbať minimálne 6 týždňov

Zegras si zlomil členok a mimo hry bude šesť až osem týždňov, Minťukov si vykĺbil rameno a chýbať bude šesť týždňov.

Černák sa opäť zranil, Slováci nebodovali, štyri tímy na víťaznej vlne

Na ľade sa v noci na piatok predstavilo sedem Slovákov, no žiaden štatistiky produktivity neobohatil. ,aktualizované

Skinner má zranenie v hornej časti tela, bude chýbať neurčitý čas

Najlepší strelec tímu so 17 gólmi naposledy nastúpil v utorok proti Seattlu Kraken (2:5) a podieľal sa na oboch góloch Buffala, keď mal bilanciu 1+1.

MacKinnon predĺžil domácu bodovú šnúru a dotiahol sa na Sakica

Kanadský hokejista Nathan MacKinnon predĺžil svoju sériu bodov v domácich zápasov zámorskej NHL už na 23 stretnutí.

Montreal podľahol Philadelphii po nájazdoch, Slafkovský asistoval

Devätnásťročný Slovák strávil na ľade 19:08 minút a rozdal štyri bodyčeky.,aktualizované

Bedard bude po operácii zlomenej čeľuste pauzovať šesť až osem týždňov

Jednotka tohtoročného draftu a adept na najlepšieho nováčika sezóny nazbieral v 39 zápasoch 15 gólov a 18 asistencií a s 33 bodmi vedie tabuľku produktivity nováčikov.

Pospíšil mal asistenciu, Calgary vyhralo nad Ottawou 6:3

Seattle dosiahol na ľade Buffala siedmy triumf v rade a bodoval v jedenástom dueli za sebou.,aktualizované

Philadelphia vymenila Gauthiera do Anaheimu za Drysdalea

Generálny manažér Flyers Danny Briere uviedol, že piateho draftovaného hráča z roku 2022 vymenil, pretože odmietal s "letcami" podpísať nováčikovskú zmluvu.

NHL: MacKinnon atakuje rekord Sakica, míľnik pre Malkina

Colorado zdolalo Boston 4:3 po nájazdoch. Bol to 22. domáci duel "lavín" v tejto sezóne NHL a v každom z nich zaznamenal útočník Nathan MacKinnon aspoň jeden bod.

Pettersson režíroval triumf Vancouveru na ľade NY Rangers 6:3

Vincent Trocheck síce poslal Rangers do vedenia, no hostia ešte v prvej tretine odpovedali tromi gólmi a náskok už z rúk nepustili.,aktualizované

Hráčmi týždňa NHL sú útočník Reinhart a brankári Jones s Hellebuyckom

Prvou hviezdou je Reinhart, ktorý zaznamenal v troch zápasoch 6 bodov a s piatimi gólmi bol najlepší strelec profiligy v uplynulom týždni.

Pospíšil si pripísal asistenciu, Calgary prehralo na ľade Chicaga 3:4

Pospíšil bodoval v druhom dueli za sebou a na konte má deväť bodov (4+5) v 28 stretnutiach. ,aktualizované

Winnipeg má klubový rekord, ťahá víťaznú sériu a kraľuje lige

Hokejisti Winnipegu zvíťazili v noci na pondelok v NHL na ľade Arizony 6:2 a prekonali klubový rekord, keď v 29 zápasoch v sérii inkasovali tri či menej gólov.

Hetriky Reinharta, Hymana a Sillingera, Fleury napodobil Roya

Do histórie sa zapísal Fleury. Brankár Wild vychytal 551. víťazstvo v kariére a na druhom mieste vyrovnal zápis Roya.

NHL: Montreal zdolal lídra Východnej konferencie Rangers

Zo štvorice Slovákov si štatistiky kanadského bodovania vylepšil iba Martin Pospíšil, ktorý zaznamenal štvrtú asistenciu v sezóne. ,aktualizované

Bedard má zlomenú čeľusť, Chicago prišlo aj o Foligna

Vedenie Blackhawks v sobotu reagovalo na maródku a z Pittsburghu získalo útočníka Rema Pitlicka za výber v 7. kole draftu v roku 2026.

Bedard po zákroku Smitha nedohral zápas, Smith: Bol to čistý hit

Kanadský hokejista Connor Bedard opustil ľad po vlastných, no zo šatne sa pre nešpecifikované zranenie už nevrátil.

Svečnikov vyrovnal šiestym viacbodovým zápasom v sérii rekord Caroliny

Emotívny moment prežil ruský obranca Dmitrij Orlov, ktorý odohral za Carolinu prvý duel v kariére na ľade Washingtonu ako súper domácich Capitals.

Šimon Nemec s druhým viacbodovým zápasom: Som veľmi šťastný

Nemec najprv asistoval pri góle Alexandra Holtza, ktorým Devils v 31. minúte vyrovnali na 1:1.,aktualizované

Malkin dosiahol na métu 1100 zápasov, Barzal získal 400. bod

Kanadský útočník Travis Konecny (Philadelphia) odohral proti Columbusu 26:18 min, čo je najvyššia minutáž v jeho profiligovej kariére.

Tatar dal štvrtý gól v sezóne, Montreal podľahol Buffalu 1:6

Juraj Slafkovský odohral za Montreal takmer 20 minút, jeho doma nestačil na Buffalo 1:6. V drese "šablí" sa blysol Jeff Skinner, zaznamenal gól a tri asistencie. ,aktualizované

NHL: V zápase hviezd aj Bedard, Crosby si pripíše desiatu účasť

Na podujatí sa predstavia štyri tímy, hrať sa bude vo formáte traja proti trom.

Nieto bude Pittsburghu chýbať minimálne šesť týždňov

Tridsaťjedenročný hráč sa zranil ešte koncom novembra vo víťaznom dueli proti Tampe Bay (4:2).

Obranca Benning si pre zranenie už do konca sezóny za San Jose nezahrá

Dvadsaťdeväťročný Benning odohral v tomto ročníku 14 zápasov, v ktorých si pripísal dve asistencie. Zranil sa 3. decembra v dueli s New Yorkom Rangers.

Montreal do konca sezóny bez zraneného centra Dvoraka

Montreal figuruje na 6. mieste Atlantickej divízie. Najbližšie ho v noci na piatok čaká domáci súboj s Buffalom.

Zucker z Arizony si nezahrá tri zápasy za nešetrný zákrok na Cousinsa

NHL vo svojom vysvetlení trestu označila zákrok za zásah zozadu na hráča, ktorý nemal puk v moci.

Fehérváryho asistencia nestačila Washingtonu, Nemec s dvoma pluskami

Washington v 39. minúte vyrovnal vďaka Carlsonovi, no Devils 16 sekúnd pre prestávkou poslal znova do vedenia Michael McLeod. ,aktualizované

Balinskis sa dohodol s Floridou na predĺžení zmluvy o dva roky

Nový kontrakt je jednocestný v hodnote 1,7 milióna amerických dolárov a skončí až po ročníku 2025/26.

Hlavnou postavou nočného programu v NHL bol Connor McDavid

Darí sa aj MacKinnonovi, najmä na domácom ľade, na ktorom ťahá od úvodu sezóny 20-zápasovú bodovú sériu.

NHL: Hráčmi decembra sú MacKinnon s Matthewsom a brankár Hellebuyck

Matthews si vyslúžil honor druhej hviezdy ako najlepší strelec mesiaca.

Slafkovský opäť s asistenciou: Jeden z mojich lepších výkonov

Slovenský mladík netajil po zápase spokojnosť.

Fehérváry strelil druhý gól v sezóne, Slafkovský asistoval

Dvadsaťštyriročný obranca Fehérváry sa presadil v 14. minúte, keď získal puk za bránkou Penguins, presunul sa na modrú čiaru a prekonal Tristana Jarryho.,aktualizované

Bedard získal druhýkrát za sebou ocenenie pre nováčika mesiaca

Prvýkrát v kariére strelil víťazný gól v predĺžení a to 27. decembra proti Winnipegu. Správu priniesla oficiálna stránka NHL.

Seattle zdolal Vegas, pre Daccorda to bol jeden z najkrajších dní

Prvou hviezdou zápasu bol brankár Joey Daccord, ktorý predviedol 35 úspešných zákrokov a zaznamenal svoj druhý shutout v kariére. V zápasoch pod holým mali piati brankári čisté konto.,aktualizované

Hráčom týždňa v NHL sa stal center Caroliny Sebastian Aho

Aho sa stal prvým hráčom v histórii klubu, ktorý zaznamenal po štyri kanadské body v dvoch dňoch za sebou.

Slafkovského bod nestačil Montrealu na ľade Tampy, Černák nedohral

Calgary v zostave s Adamom Ružičkom a Martinom Pospíšilom zdolalo Philadelphiu 4:3.,aktualizované