Pondelok 3. jún 2024Meniny má Karolína

NHL

NHL: Nemec a Tatar slávili víťazstvá, Fehérváry sa zranil

Seattle s Tomášom Tatarom vyhral nad Philadelphiou 2:1 po predĺžení, víťazný gól strelil v tretej minúte extračasu obranca Justin Schultz.,aktualizované

Capitals podpísali dvojročný kontrakt s kanadským obrancom Bearom

Obranca sa vrátil do zámorskej NHL po operácii ramena a jeho nový kontrakt v hodnote 4,125 milióna amerických dolárov sa očakával dlhšie.

Montreal nestačil na Carolinu, Slafkovský si pripísal dve mínusky

V závere tretej tretiny odišiel po zákroku Stefana Noesena do šatne a na ľad sa už nevrátil.,aktualizované

Letang vytvoril rekord, Bedard prvýkrát skóroval v predĺžení

Letang zaznamenal pri vysokom víťazstve Pittsburghu na ľade New Yorku Islanders 7:0 šesť asistencií, z toho päť v jednej tretine (pozn.: druhej), čo dosiahol ako prvý obranca v histórii NHL.

New Jersey zvíťazilo nad Columbusom 4:3, Nemec asistoval

Duel rozhodol v 63. minúte Timo Meier.,aktualizované

Carlsson bude chýbať Anaheimu štyri až šesť týždňov

Osemnásťročný center utrpel zranenie ešte pred vianočnou prestávkou.

NHL: Kuralyho zranenie brucha nie je vážne

Tridsaťročného Kuralyho atakoval za bránkou Jake McCabe a následne ho do hrude zasiahol puk.

NHL: Hráčmi týždňa sú Kaprizov, Zibanejad a Kane

Kaprizov, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu, zaznamenal v štyroch zápasoch štyri góly a tri asistencie a pomohol Wild k trom výhram.

NHL: Dva lakrosové góly v jeden večer, blysli sa nimi Zegras aj Bedard

Nathan MacKinnon z Colorada ťahá už 18-zápasovú bodovú sériu.

Hokejista Tomáš Tatar si užíva pôsobisko v Seattli

Tatar sa od výmeny z Colorada herne chytil a už po štyroch dueloch strelil viac gólov (2) ako v predošlých 27 zápasoch počas pôsobenia v drese Avalanche.

NHL: Tatar gólom a asistenciou prispel k výhre Seattlu

Asistenciu si pripísal v drese Calgary útočník Adam Ružička, ktorého bod však nezabránil prehre Flames na ľade Los Angeles (3:5). ,aktualizované

Vilardi vo forme, Oilers predviedli ďalšiu štvorgólovú 3. tretinu

Vilardi pomohol v noci na sobotu gólom a asistenciou k triumfu Winnipegu nad Bostonom 5:1.

Slafkovský sa presadzuje v predbránkovom priestore: Pomáha to tímu

Slafkovský už prekonal svoj bodový zápis z vlaňajšieho nováčikovského ročníka (39 duelov, 4+6).

NHL: Slafkovský strelil víťazný gól, Montreal vyhral v Chicagu 5:2

Cestu k víťazstvu si skomplikoval Detroit, ktorý napokon zdolal Philadelphiu 7:6 po samostatných nájazdoch. ,aktualizované

Ovečkin ukončil najdlhšie gólové suchoty, 500. bod Pointa

Solídnu formu potvrdil Vancouver. Síce podľahol domácemu Dallasu 3:4 po predĺžení, ale zo zápasu vydoloval bod a natiahol tak svoju bodovú sériu už na osem stretnutí.

Slafkovský zažil druhý dvojbodový zápas: Cítim, že sa posúvame

Slafkovský nastúpil opäť v prvom útoku Montrealu a na ľade bol 17:41 minúty, duel dokončil s plusovým bodom a dvomi strelami na bránku.

Slafkovský s gólom i asistenciou, Nemec prihral na gól Siegenthalera

Nemec bol v úvode prostredného dejstva pri góle na 2:2, jeho New Jersey však prehralo s Edmontonom 3:6.,aktualizované

Vegas budú v nočnom zápase chýbať dvaja brankári

Berieme to tak, že každý tím si počas roka prejde rôznymi vecami, ktoré ho testujú, uviedol tréner Vegas Bruce Cassidy.

NHL: Seattle bude štyri až šesť týždňov bez zraneného Bellemarea

V prebiehajúcej sezóne odohral Bellemare 29 zápasov, v ktorých získal 5 bodov za štyri góly a jednu asistenciu.

Ovečkin 39. bodom v predĺžení vyrovnal zápis Malkina

Seattlu podržal pri víťazstve nad Los Angeles (2:1) brankár Joey Daccord.

NHL: Washington s Fehérvárym zdolal Islanders 3:2 pp, rozhodol Strome

O triumfe Capitals rozhodol v druhej minúte predĺženia v presilovke Dylan Strome.,aktualizované

Tampa Bay aj s Černákom zdolala St. Louis, New Jersey s prehrou

Hráči Bostonu druhýkrát v sérii prehrali po predĺžení, keď podľahli doma Minnesote 3:4. V 63. min rozhodol Kirill Kaprizov. ,aktualizované

Crosby vyrovnal zápis Robitailla, DeBrincat dosiahol 400. bod

Kapitán Penguins rozhodol o triumfe nad Minnestou 4:3 v 47. minúte počas presilovej hry. Na konte má už 1535 bodov (568+967) a v historickej tabuľke produktivity mu patrí 13. miesto.

Tatar s prvým gólom za Seattle, Pospíšil sa presadil po 12 zápasoch

Pospíšil sa presadil po rýchlom protiútoku, Anthonyho Stolarza prekonal bekhendovou strelou a dal prvý gól zápasu.

Tatar s gólom a asistenciu, skóroval aj Pospíšil

Tatar má na konte prvý viacbodový zápas v sezóne. Rovnako ako predvčerom pri debute za Seattle po výmene z Colorada, odohral duel v prvom útoku vedľa Mattyho Beniersa a Jordana Eberleho. ,aktualizované

Ottawa ukončila spoluprácu s trénerom Smithom, nahradil ho J. Martin

Vo svojej funkcii končí aj Smithov asistent Davis Payne, ktorého pozíciu od nasledujúceho zápasu NHL proti Arizone zaujme bývalý kapitán Senators Švéd Daniel Alfredsson.

NHL:Hráčmi týždňa sú útočník MacKinnon, brankár Demko a obranca Dobson

Demko si vyslúžil honor druhej hviezdy, keď vychytal tri víťazstvá Canucks.

Špeciálny zápas pre Bedarda, Ovečkin natiahol sériu bez gólu

Jednotka uplynulého draftu pochádza zo Severného Vancouveru v Britskej Kolumbii. Proti tímu, ktorému fandil, keď vyrastal, odohral 23:16 minút, čo je jeho sezónne maximum.

NHL: Fehérváry strelil prvý gól v sezóne, Devils s Nemcom prehrali

Bodovo naprázdno vyšiel Šimon Nemec, ktorého New Jersey prehralo s Anaheimom 1:5. V drese hostí sa blysol hetrikom Adam Henrique.,aktualizované

Slafkovský pomohol Montrealu asistenciou, Tatarov debut za Seattle

Tatar odohral za Kraken 13:47 minút, nastúpil v prvom útoku s Jaredom McCannom a Mattym Beniersom.,aktualizované

Boston ukončil štvorzápasovú víťaznú sériu Islanders

V New Yorku sa spomedzi domácich tímov darilo viac Rangers, ktorí zvíťazili nad Anaheimom vysoko 5:1.,aktualizované

Tatar ide do Seattlu, Colorado dostalo výber v 5. kole draftu

Kraken zároveň povolal z farmy štvorku vlaňajšieho draftu Shanea Wrighta a opačným smerom do Coachella Valley poslal práve Studeniča a Tyeho Kartyeho.

Canucks si uctili Luonga, Kučerov je na méte 50 bodov

Nikita Kučerov a stal sa prvým hráčom v tejto sezóne, ktorý nazbieral 50 bodov (20+30). Ako prvý hokejista klubovej histórie do dokázal za prvých 30 zápasov sezóny.

Tampa vyhrala v Edmontone 7:4, štvorgólový Stamkos

Washington v zostave s Martinom Fehérvárym prehral vo Philadelphii 3:4 po predĺžení. Slovenský zadák strávil na ľade 20:15 min a zaznamenal dva mínusové body. ,aktualizované

Crosby dostihol Recchiho, MacKinnon na méte 800 bodov

Sidney Crosby v drese Pittsburghu zaznamenal dva góly a asistenciu a v historickej tabuľke bodovania NHL sa s 1533 bodmi (567+966) dostal na úroveň Marka Recchiho na 13. miesto.

New Jersey zdolalo Boston, Nemec bol najvyťaženejší hráč domácich

Slafkovský odohral v osobnom maxime 22:04 min, mal tri strely, jeden hit a v druhej tretine pri jeho vylúčení za hákovanie vyrovnal na 3:3 Sidney Crosby.,aktualizované

NHL: Connor vs Connor pre McDavida, bodoval v desiatom dueli za sebou

McDavid sa podieľal na dvoch presných zásahoch svojho tímu, počas svojej prebiehajúcej 10-zápasovej šnúry s aspoň jedným bodom nazbieral spolu šesť gólov a 19 asistencií.

Blues ukončili spoluprácu s trénerom Berubem, nahradil ho Bannister

Berube pôsobil na lavičke Blues od novembra 2018, o rok neskôr priviedol mužstvo zatiaľ k jedinému zisku Stanleyho pohára.

Arizona s Kelemenom prehrala na ľade Pittsburghu 2:4

Penguins zvíťazili v jedenástom vzájomnom zápase s Arizonou za sebou. Hostia zaznamenali štvrtú prehru v rade, domáci ukončili rovnako nepriaznivú šnúru práve proti Coyotes.,aktualizované