NHL

NHL: Toronto podpísalo ročný kontrakt s českým obrancom Polákom

Tridsaťjedenročný obranca hral za "javorové listy" už v uplynulých troch ročníkoch a absolvoval v tíme v rámci skúšobného kontraktu aj septembrový predsezónny kemp.

Obranca Gudbranson s dištancom a pokutou za zákrok na Vatrana

Gudbranson v prvej tretine štvrtkového stretnutia tvrdo narazil súpera zozadu na mantinel.

Boston bude dva mesiace bez obrancu McQuaida

Pre mužstvo, ktorému velí slovenský kapitán Zdeno Chára, je to ďalšie citeľné oslabenie.

NHL: Halák vychytal výhru nad rivalom, z víťazstva sa tešil aj Chára

Jaroslav Halák si zapísal 92,68 percentnú úspešnosť zákrokov.,aktualizované

Bývalý hráčsky agent McAlpine okradol hokejistov o milióny dolárov

Päťdesiatštyriročný McAlpine mal v priebehu rokov 2004-2011 obrať hokejistov o 12 miliónov amerických dolárov.

NHL: Tatarov 100. gól nezabránil prehre Detroitu, skóroval aj Pánik

Ani jeden zo šikovných Slovákov sa napriek úspechu v streľbe na bránku netešil z víťazstva tímu.,aktualizované

NHL: Boston povolal Cehlárika z farmy v Providence do prvého mužstva

Cehlárik si v závere uplynulej sezóny poranil rameno a v máji absolvoval operáciu, pre ktorú vynechal MS.

NHL: Vancouver sa bude musieť 4 až 6 týždňov zaobísť bez Erikssona

Tridsaťdvaročný švédsky krídelník si poranil koleno v noci na nedeľu počas prehry s Calgary Flames 2:5.

NHL: Budajova tohtosezónna premiéra, Tampa prehrala v New Jersey

Budaj v riadnom hracom čase a predĺžení kryl 30 striel súpera, v druhej tretine predviedol famózny zákrok, keď lapačkou reflexívne zneškodnil šancu tohtoročnej draftovej jednotky Nica Hischiera.,aktualizované

NHL: Hrdinom Bleskov Kučerov, Detroitu Tatarova asistencia nestačila

Tampa Bay dosiahla štvrtý triumf v rade a s 10 bodmi na konte sa dostala na prvé miesto v tabuľke Východnej konferencie.,aktualizované

Canadiens definitívne rozviazali kontrakt s veteránom Streitom

V nasledujúcich dňoch bude zvažovať ďalšie možnosti, pravdepodobný je jeho návrat do Európy.

Hviezdami týždňa sa stali Ehlers, Matthews a Bäckström

Ehlers pomohol Jets piatimi gólmi a dvomi asistenciami, Matthews strelil v hodnotenom období štyri góly v troch zápasoch, Bäckström si v štyroch zápasoch pripísal na konto až deväť bodov.

Kapitán Ottawy Karlsson sa vracia na ľad

Z návratu dvojnásobného víťaza Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu NHL má radosť aj tréner Guy Boucher.

Tatar bitky nevyhľadáva, ale pästných súbojov sa nebojí

Tatar s Haulom sa po bodyčeku slovenského krídelníka dostali do konfliktu a po slovnej výmene sa aj pobili.

NHL: Las Vegas zaradilo Fleuryho a Marchessaulta na listinu zranených

Fleury sa zranil v noci na sobotu, keď inkasoval úder kolenom do hlavy od útočníka Detroitu Red Wings Anthonyho Manthu,aktualizované

Pánika teší forma v úvode sezóny: Chcem tak hrať každý rok

V službách Chicaga Blackhawks zaznamenal v šiestich stretnutiach tri góly a rovnaký počet asistencií. Aktuálne najproduktívnejší Slovák tak podľa trénera klubu začína naplno prejavovať svoj potenciál.

NHL: Šipačov pri debute za Knights s gólom, Halák nezabránil prehre

Výborný debut zaznamenal ruský útočník Vadim Šipačov, pri svojej premiére za Vegas zaznamenal hneď gól. Rus debutoval v drese nováčika NHL po zvláštnom preradení na farmu.,aktualizované

Chára tromi bodmi doviedol Boston k suverénnemu triumfu v Arizone

Pre Cháru to boli prvé kanadské body v novej sezóne. Na ľade odohral 20:18 minút, vyslal na bránku súpera tri strely, rozdal tri bodyčeky, odsedel si dvojminútový trest a pripísal si aj tri plusky.,aktualizované

Minnesota v oslabení: Zranili sa aj Coyle, Niederreiter a Foligno

Najhoršie je na tom Coyle, po akútnej operácii zlomenej ihlice pravej nohy vynechá šesť až osem týždňov.

NHL: Montreal sa chce zbaviť veterána Streita

Tridsaťdeväťročný obranca sa neuplatnil v prvom tíme "Habs", tí ho vo štvrtok zaradili na waiver listinu dúfajúc, že si ho z nej vyberie iný záujemca.

NHL: Pánik pribrzdil a jeho Chicago podľahlo Minnesote

Slovenský útočník odohral vyše 15 minút, no bodovo sa nepresadil, do štatistík si pripísal iba jeden mínusový bod.,aktualizované

NHL: V Calgary už Hrivík nemá miesto: Skončí na farme?

Klub v súčasnosti nemá pre slovenského hokejistu voľné miesto na 23-člennej súpiske, a tak ho poslal do rezervného tímu AHL Stockton Heat s rizikom, že ho na waiveri stratia.

NHL: Jágr nebol spokojný s premiérou v drese Calgary: Čo sa dialo?

Druhé vystúpenie v drese Calgary čaká Jágra v noci na sobotu, keď sa predstaví pred vlastnými fanúšikmi proti Ottawe.

NHL: Halák trikrát inkasoval, Jágr si odkrútil premiéru za Calgary

O triumfe obhajcu Stanleyho pohára rozhodol v 41. minúte gól Conora Shearyho.,aktualizované

NHL: Hokejisti Pittsburghu navštívili prezidenta Trumpa v Bielom dome

Trump privítal hráčov v Oválnej pracovni Bieleho domu vo Washingtone v utorok večer a spolu s nimi oslávil ich druhý titul v rade v najlepšej lige sveta.

NHL: Jaroš po debute v profilige: Je to skvelý pocit

Jaroš nastupoval s číslom 83 ako siedmy obranca. Na ľade strávil počas trinástich striedaní len 6 minút a 22 sekúnd, ale stihol rozdať tri bodyčeky a podľa zámorských médií podal solídny výkon.

NHL: Pánik vo forme, k triumfu Chicaga v Montreale prispel asistenciou

Dvadsaťšesťročný krídelník "jastrabov" má po štyroch zápasoch na konte už šesť kanadských bodov za tri góly a rovnaký počet asistencií.,aktualizované

Skúsený Gionta si chce zahrať na ZOH 2018, sezónu odohrá v AHL

Skúsený útočník strávil uplynulé 3 sezóny v drese "šablí", ktoré viedol ako kapitán. Pred začiatkom aktuálneho ročníka sa nedohodol na kontrakte so žiadnym klubom v NHL, tak prijal ponuku Rochesteru.

Slovenského útočníka vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu, potvrdil skvelú formu v úvode sezóny, po troch stretnutiach má na konte tri góly a dve asistencie.,aktualizované

NHL: Rangers si stiahli Cracknella z waiver listiny

Tridsaťdvaročný Kanaďan v minulosti obliekal v profilige aj dresy St. Louis, Columbusu, Vancouveru či Edmontonu, v 204 dueloch si zapísal 43 bodov za 21 gólov a 22 asistencií.

Hráčmi týždňa v NHL sa stala trojica Ovečkin, Fleury a Simmonds

Ovečkin mal skvelý vstup do novej sezóny, keď v dvoch úvodných dueloch strelil 7 gólov a vyslúžil si hovor prvej hviezdy týždňa.

NHL: Walker rozrušil Austráliu, gratuloval mu aj predseda vlády

Nathan Walker sa stal prvým hokejistom tejto krajiny, ktorý nastúpil v súťažnom zápase zámorskej profiligy a po udalosti mu telefonicky zagratuloval aj austrálsky predseda vlády Malcolm Turnbull.

NHL: Brown protestoval počas hymny päsťou: Chcel som vyjadriť podporu

Dvadsaťsedemročný Američan mal počas hymny zaťatú päsť na znak nesúhlasu s presunom konfederačnej sochy v Tampe a bojom proti menšinám.

NHL: Rangers s prvým víťazstvom v sezóne, Lundqvist prekonal Brodu

V počte shutoutov sa dostal v historickom poradí už na 16. miesto,aktualizované

NHL: Obranca Matheson podpísal s Floridou nový osemročný kontrakt

Nová zmluva mu vynesie celkovo 39 miliónov dolárov, v priemere tak za sezónu zarobí 4,875 mil. USD.

NHL: Ottawa povolala Jaroša z farmy

Dvadsaťjedenročný obranca tak má šancu na premiéru v slávnej zámorskej profilige.

NHL: Washington vymenoval Bondru za prezidenta združenia bývalých hráč

Štyridsaťdeväťročný Slovák odohral v zámorskej profilige 1081 zápasov s bilanciou 503 gólov a 389 asistencií.

NHL: Ovečkin vo výbornej forme, v počte hetrikov sa dotiahol na Bondru