NHL

Avery vydal knihu. Popisuje v nej aj zlý vzťah Gáboríka s Tortorellom

Okrem Tortorellu si kanadský búrlivák podal aj Mikea Sullivana, súčasného trénera Pittsburghu Penguins, ktorý bol štyri roky Tortorellovým asistentom na lavičke Rangers.

Príprava NHL: Famózny Pánik pomohol 3 asistenciami k triumfu Chicaga

Marko Daňo odohral necelých 13 minút a zaznamenal dve strely na bránku pri prehre svojho Winnipegu Jets na ľade Minnesoty Wild 0:1.

NHL: Hokejisti Los Angeles zvíťazili v Šanghaji nad Vancouverom

Králi zdolali svojho súpera 5:2.

Cole oficiálne ukončil kariéru, bude ambasádor Hurricanes

Američan pôsobil v zámorskej NHL trinásť sezón, osem a pol z nich strávil v drese Caroliny Hurricanes. S klubom sa mu podarilo v roku 2006 získať slávny Stanleyho pohár.

Detroit v prípravnom stretnutí podľahol Pittsburghu, Tatar asistoval

Tatar mal prsty v presilovkovom góle Gustava Nyquista, švédsky útočník ním dve minúty pred koncom tretej tretiny vynútil predĺženie.

Jágr sa nevzdáva pôsobenia v NHL, v KHL ho chce Nižnekamsk

Jágr pred časom naznačil, že KHL je jedna z variant, keby nakoniec zostal v Európe.

NHL: Adam Ružička už nepokračuje v prípravnom kempe Calgary

Osemnásťročný útočník bol tento rok jedným z dvoch draftovaných Slovákov, Calgary si ho vybrali v 4. kole zo 109. miesta.

Na NHL si musí ešte počkať: New Jersey poslalo Studeniča do Hamiltonu

Studenič si v noci na utorok pripísal na konto premiérový štart za New Jersey, pri víťazstve 4:1 nad Washingtonom Capitals si zahral vo štvrtom útoku.

NHL: Útočník New Jersey Boyle má leukémiu: Liečba by mala zabrať

Tridsaťdvaročnému americkému hokejistovi zistili na začiatku tréningového kempu nezrovnalosti v krvi v porovnaní s predchádzajúcou sezónou.

Príprava NHL: Chicago zdolalo Columbus, Jurčo dvakrát asistoval

Hokejisti Chicaga zdolali svojho súpera o tri góly.,aktualizované

NHL: Švajčiar Josi sa stal ôsmym kapitánom Nashvillu

Dvadsaťsedemročný Josi nahradí v tejto funkcii práve Fishera, ktorý po uplynulej sezóne ukončil kariéru.

Koivu predĺžili zmluvu s Minnesotou do konca sezóny 2019/20

Fínsky útočník si tak polepší o ďalších 11 miliónov.

Príprava NHL: Jaroš s asistenciou, Halák s nulou, nastúpil i Studenič

Jaroslav Halák odohral v drese New Yorku Islanders dve tretiny a v mestskom derby vychytal všetkých 22 striel rivalov z Rangers, ktoré na neho smerovali.

NHL: Toronto zužovalo káder, Slováka Pospíšila poslalo na farmu

V kempe Toronta sa teraz nachádza 49 hráčov, 28 útočníkov, 17 obrancov a štyria brankári.

NHL: New York Islanders zdolal v príprave Philadelphiu po predĺžení

Hetrikom sa predviedol 21-ročný nováčik Tyler Wong, ktorý pridal aj jednu asistenciu.

V kempoch NHL sa predstaví 17 Slovákov, vrátane štyroch nováčikov

Profiligové kluby otvárali brány svojich kempov od štvrtka do soboty.

Vancouver v príprave NHL porazil Los Angeles až po predĺžení

Obe mužstvá teraz čaká turné v Číne, v rámci ktorého odohrajú dve prípravné stretnutia.

Colorado a obranca Zadorov sa dohodli na kontrakte na dva roky

V uplynulej sezóne si pripísal desať asistencií, záverečných 25 zápasov však vynechal pre zranenie členka.

Kesler je po operácii, v Anaheime dúfajú, že sa vráti do Vianoc

V minulej sezóne odohral 82 zápasov s 58 bodmi za 22 gólov a 36 asistencií. V play off pridal jeden gól a sedem asistencií v sedemnástich stretnutiach.

Ovečkina sklamala absencia na ZOH: Nikdy som si nemusel vyberať

Tridsaťjedenročný ruský útočník sa tak musí sústrediť na klubové povinnosti. V minulej profiligovej sezóne nazbieral 33 gólov a 36 asistencií v 82 zápasoch základnej časti.

Gáborík vynechá turné v Číne, jeho štart v úvode sezóny je otázny

Bývalý kanonier Minnesoty, NY Rangers či Columbusu sa zranil na vlaňajšom Svetovom pohári v Toronte.

NHL: Bondra prispel gólom k triumfu Chicaga na turnaji nováčikov

Dvadsaťročný slovenský útočník sa presadil delovkou v 26. minúte za stavu 0:2 a naštartoval tak "jastrabov" k obratu.

Severson podpísal s New Jersey Devils nový kontrakt na šesť rokov

Dvadsaťtriročný bek mal štatút obmedzeného voľného hráča.

NHL: Zomrel bývalý obranca Chicaga a člen Siene slávy Pierre Pilote

Kanaďan odohral v NHL štrnásť sezón, s Chicagom získal v roku 1961 slávny Stanleyho pohár.

V nováčikovských kempoch NHL sa predstaví osem mladých Slovákov

Špecifický prípad je Martin Réway, ktorého v zámorí považujú za jedného z najperspektívnejších mladíkov Montrealu Canadiens.

Réway na štarte kempu v Montreale: Chcem sa zlepšovať každým dňom

Už po sezóne 2015/2016 sa v súvislosti s Réwayom spomínal presun do zámoria, no plány slovenského reprezentanta zmarilo vážne ochorenie srdca.

NHL: Winnipeg predĺžil kontrakty s generálnym manažérom a trénerom

Vo Winnipegu Jets pôsobí aj slovenský útočník Marko Daňo.

NHL: Leetch a Richards sa stali poradcami NY Rangers

Leetch a Richards sa budú podieľať na vývoji mladých talentovaných hráčov a budú asistovať aj vo farmárskom klube Rangers v Hartforde Wolf Pack v AHL.

Duclair získal v Arizone nový ročný kontrakt

Duclair prišiel do Arizony pred dvoma rokmi z New Yorku Rangers v rámci výmeny za obrancu Keitha Yandlea.

NHL: Pirri chce kontrakt na Floride, Cowen na skúške v Columbuse

Šance v predsezónnych kempoch profiligových tímov dostali aj ďalší skúsení hráči.

NHL: Stafford sa New Jersey upísal na rok s príjmom 800 tisíc dolárov

Tridsaťjedenročný útočník sa po uplynulej sezóne stal voľným hráčom, ale z trhu od jeho otvorenia 1. júla si ho vybrali až teraz "diabli", ktorí majú problémy so zložením útočných línií.

O Jágra je v NHL stále záujem: Tieto kluby po ňom túžia

Český krídelník je aj v pokročilom hokejovom veku produktívny, v predchádzajúcom ročníku odohral za Floridu Panthers 82 stretnutí s bilanciou 16 gólov a 30 asistencií.

NHL: Beauchemin si opäť zahrá za Anaheim

Kanaďan pôsobil v predchádzajúcich dvoch rokoch v Colorade Avalanche, napokon ho však vedenie klubu pred rozširovacím draftom vykúpilo z posledného roka kontraktu.

Buffalo sa dohodlo na dvojročnej zmluve s Lotyšom Girgensonsom

Dvadsaťtriročný lotyšský útočník tak v drese "šablí" nadviaže na uplynulé štyri sezóny, počas ktorých odohral v profilige 277 zápasov s bilanciou 37 gólov a 49 asistencií.

NHL: Cullen sa dohodol na ročnej zmluve s Minnesotou

Skúsený center sa dohodol na ročnej zmluve s Minnesotou Wild.

Najväčšia nemecká hviezda v NHL podpísala nový kontrakt. S Edmontonom

V uplynulej sezóne zaznamenal v 82 zápasoch základnej časti 77 bodov a prekonal rekord medzi nemeckými hokejistami v NHL.

Útočník Dwight King podpísal kontrakt na dva roky s Jekaterinburgom

Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu sa stal novým spoluhráčom slovenského obrancu Michala Čajkovského.

Landeskog verí, že o neúčasti hráčov z NHL na ZOH nie je rozhodnuté

Jeho krajan Henrik Sedin si však myslí opak.

NHL: Gaunce sa dohodol s Vancouverom na novom dvojročnom kontrakte

Bronzový medailista z MS hráčov do 18 rokov odohral v uplynulej sezóne za "kosatky" 57 stretnutí, na konto si pripísal päť asistencií.

J. Jágr: Nečakal som, že bude také náročné nájsť si nový klub

Štyridsaťpätročný krídelník má od 1. júla v zámorskej NHL štatút voľného hráča.