NHL

Devils vyhrali draftovú lotériu, nováčik NHL bude voliť ako šiesty

Z druhého miesta bude vyberať Philadelphia, z tretieho Dallas.

NHL: Carolina získala z Chicaga brankára Darlinga

Podľa informácie oficiálneho portálu profiligy sa 28-ročný brankár môže 1. júla stať voľným hráčom.

NHL: Edmonton vedie v sérii s Anaheimom 2:0 i vďaka gólu Sekeru

Slovenský obranca sa presadil už v druhej minúte zápasu s Anaheimom a bol to jeho prvý gól v tohtoročnom play off.,aktualizované

Patrick Kane na šampionát nepríde, Američania dopísali Schmaltza

Dvadsaťosemročný elitný krídelník podľa ESPN zvažoval svoju účasť na MS po vypadnutí Chicaga v 1. kole play off, napokon ale reprezentačnú pozvánku odmietol.

Kanadu posilní na MS aj Marner z Toronta

Pre 19-ročného mladíka to bude prvý štart na MS, dosiaľ reprezentoval svoju krajinu iba na mládežníckej úrovni, naposledy na juniorských MS 2016 vo Fínsku.

NHL: Cenu M. Messiera získa jeden z tria Getzlaf, Giordano a Foligno

Cena je udeľovaná každoročne hokejistovi, ktorý je príkladom pre skvelé vodcovské schopnosti v tíme a aj mimo ľadu počas sezóny.

NHL: Zo súboja Crosbyho s Ovečkinom vyšiel víťazne kapitán Pittsburghu

Pittsburgh síce stratil v zápase dvojgólový náskok, napokon však uspeli na ľade Washingtonu, o ich triumfe rozhodol gól Nicka Bonina z 53. minúty.

O cenu pre top trénera NHL sa uchádzajú Babcock, McLellan a Tortorella

Mená finalistov zverejnil v stredu oficiálny web súťaže, víťaza vyhlásia 21. júna pri odovzdávaní výročných ocenení v Las Vegas.

NHL: Sekerov Edmonton zdolal Anaheim a v sérii sa ujal vedenia

Hrdinom zápasu bol švédsky obranca olejárov Adam Larsson, autor dvoch presných zásahov vrátane víťazného z 56. minúty. ,aktualizované

To je prístup: Pastrňák je doudieraný, končí mu zmluva, ale ČR posilní

Dvadsaťročný krídelník vlani na MS v Moskve debutoval a v ôsmich zápasoch si pripísal šesť bodov za gól a päť asistencií.

Novým tréner Vancouveru Canucks sa stal Travis Green

Green uplynulé 4 roky viedol farmársky tím Vancouveru v AHL. Ešte pred Utica Comets trénoval Portland Winterhawks, ktorý v sezóne 2012/13 priviedol k titulu vo Western Hockey League.

Cassidy povedie Boston Bruins v pozícii hlavného kouča

Doteraz zastával post dočasného kouča, ktorá mu pripadla po februárovom odvolaní Claudea Juliena. Bruins už v play off NHL nepokračujú, vypadli v 1. kole s Ottawou Senators.

Tretí duel Crosby vs. Ovečkin je lákadlom ďalších bojov v NHL

NHL: Tretí mikroduel Crosby vs. Ovečkin lákadlom ďalších bojov v play off

NHL: Thornton sa podrobil operácii roztrhnutých krížnych väzov

Tridsaťsedemročný center sa vrátil na dueli číslo tri.

NHL: Marián Gáborík sa podrobil operácii, v LA s ním naďalej počítajú

Gáborík sa zranil na vlaňajšom Svetovom pohári a vynechal 21 zápasov základnej časti.

Seidenberg podpísal s NY Islanders jednoročnú zmluvu

Dennis Seidenberg v uplynulej základnej časti patril medzi opory defenzívnych radov klubu zámorskej NHL.

Stevens nahradil Suttera vo funkcii trénera hokejistov Los Angeles

Suttera klub zámorskej NHL prepustil po nevydarenej sezóne.

Gaudreau, Granlund a Tarasenko sú finalistami Lady Byng Trophy v NHL

Cenu každoročne udeľujú v zámorskej NHL za športové a džentlmenské správanie v kombinácii so športovými výkonmi.

NHL: Pre Cháru a Marinčina sa skončila sezóna

Toronto, za ktoré nastúpil aj Martin Marinčin, nestačilo na vlastnom ľade na Washington Capitals 1:2 po predĺžení a oba tímy prehrali série 2:4 na zápasy.,aktualizované

Tréner Chicaga zostáva, manažér hlási zmeny: Čas pozrieť sa do zrkadla

Generácia hráčov, ktorá vybojovala Stanleyho pohár v rokoch 2010, 2013 a 2015, sa nedokázala presadiť proti žulovej defenzíve "predátorov" podporovanej spoľahlivým brankárom Pekkom Rinnem.

Uvažuje Zdeno Chára nad koncom hokejovej kariéry?

Kapitán Bostonu Bruins oslávil v marci okrúhle 40. narodeniny, z aktívnych hokejistov boli po základnej časti profiligy starší od neho len Matt Cullen (40 rokov), Shane Doan (40) a Jaromír Jágr (45).

NHL: Chárov Boston sa udržal v hre, hrdina Kuraly: Splnili sme cieľ

Pre 24-ročného útočníka to boli nielen prvé dva góly v play off, ale aj premiérové góly v profiligovej kariére.,aktualizované

MS zrejme aj bez Hrivíka: NY Rangers ho povolali do prvého tímu

Slovenský hokejista Marek Hrivík už v tejto sezóne odohral za "jazdcov" 16 zápasov, v ktorých si pripísal dve asistencie.

NHL: Chicago je v slzách: Pre Hossu, Pánika a Jurča sa sezóna skončila

Chicago sa stalo len tretím tímom od sezóny 1974/75, ktorý vypadol v prvom kole ako najlepší tím konferencie po základnej časti.,aktualizované

Nováčikom roka v NHL bude jeden z trojice Laine, Matthews, Werenski

Menoslov finalistov zverejnilo vedenie profiligy v noci na piatok. Víťaza oznámia počas slávnostného galavečera, ktorý je na programe 21. júna v lasvegaskej T-Mobile Aréne.

New Jersey podpísalo nováčikovský kontrakt s Rusom Dyblenkom

Dvadsaťtriročný Dyblenko strávil uplynulých päť sezón v KHL.

V Buffale skončil tréner Bylsma i Murray

Buffalo obsadilo v tabuľke Východnej konferencie predposlednú 15. priečku, horšie od neho bolo už len New Jersey.

Draisaitl z Edmontonu dostal za pichnutie súpera maximálnu pokutu

Nemecký hokejista si vyslúžil trest za pichnutie do slabín Chrisa Tierneyho zo San Jose v utorkovom zápase play off.

NHL: Selke Trophy získa jeden z trojice Bergeron, Kesler, Koivu

Víťaza trofeje pre najlepšieho brániaceho útočníka oznámia počas slávnostného galavečera, ktorý je na programe 21. júna v Las Vegas.

NHL: Anaheim prvým postupujúcim do 2. kola, Boston na prahu vypadnutia

V Západnej konferencii odvrátila Minnesota prvú hrozbu vyradenia na ľade St. Louis, kde vyhrala 2:0. Blues ale vedú v sérii 3:1. ,aktualizované

NHL: Sharks aj Rangers vyrovnali stav série, Columbus sa udržal v hre

Columbus Blue Jackets sa udržal nažive po domácom víťazstve 5:4 nad Pittsburghom Penguins, s obhajcom Stanleyho pohára prehráva v sérii 1:3 na zápasy.,aktualizované

NHL: Pánik asistoval pri ďalšej prehre Chicaga

Slovenský obranca v službách Toronta Martin Marinčin odohral 13:28 min a pripísal si plusový bod.,aktualizované

Columbus prišiel do konca play off o tohto obrancu

Pre 19-ročného zadáka sa predčasne skončila sezóna pre zlomeninu lícnej kosti.

Slovenský obranca Edmontonu Andrej Sekera odohral takmer dvadsať minút bez bodového zápisu.,aktualizované

NHL: Útočník Columbusu zlomil hokejku o rameno súpera, dostal trest

Calvert nenastúpi na nedeľňajší tretí zápas série, prvý v Columbuse.

Chicago, v zostave s Mariánom Hossom a Richardom Pánikom, podľahlo aj v druhom domácom stretnutí Nashvillu.,aktualizované

NHL: Edmonton so Sekerom vyhral nad San Jose, vyrovnal stav série

Oba góly dali Oilers v oslabení.,aktualizované

Tréner ČR Jandač má pred MS zatiaľ tri posily z NHL, príde aj Musil

Budúci týždeň v utorok by sa mu mal na sústredení v Prahe hlásiť brankár Detroitu Petr Mrázek, neskôr výber doplnia aj krídelník Jakub Voráček z Philadelphie a obranca Jakub Kindl z Floridy.

Rinne vynuloval Chicago, Pánik rozdal 7 bodyčekov a Ducks zvíťazil

Slováci Marián Hossa a Richard Pánik v drese "jastrabov" vyšli naprázdno.,aktualizované

Švédov posilnia na tohtoročných MS Edler, Hedman a trio z Caroliny

Švédi sú záverečným súperom Slovákov v základnej A-skupine, vzájomný súboj je na programe v utorok 16. mája o 12.15 v kolínskej Lanxess aréne.