NHL

NHL: Chára prispel jednou asistenciou k triumfu hokejistov Bostonu

Chára bol s takmer 23 minútami na ľade najvyťaženejším korčuliarom svojho tímu a pripísal si aj tri strely a dva plusové body.

Nikita Kučerov sa stal prvou hviezdou mesiaca marec v NHL

Kučerov v hodnotenom období zaznamenal klubový rekord v počte bodov za jeden mesiac.

NHL:Hossa dal víťazný gól, Calgary aj St. Louis postúpili do play off

Uspel aj Hossov krajan v bránke New Yorku Islanders Jaroslav Halák, ktorý zlikvidoval šestnásť striel súpera pri víťazstve 2:1 nad New Jersey Devils na vlastnom ľade.,aktualizované

NHL: Halák už v 9. minúte striedal Greissa

Desiaty tím s istotou miestenky v play off je Montreal, ktorý v minulej sezóne vo vyraďovačke chýbal. ,aktualizované

NHL: Parise bude chýbať Minnesote minimálne v troch zápasoch

Šikovný útočník s určitosťou vynechá štvrtkový súboj proti Ottawe i víkendové zápasy s Nashvilleom a Coloradom.

V Číne odohrajú dva prípravné zápasy NHL medzi LA Kings a Vancouvrom

V novej sezóne odohrajú mimo územia Severnej Ameriky aj dva duely základnej časti, vo Švédsku sa stretnú Colorado Avalanche a Ottawa Senators.

Darilo sa Los Angeles, ktoré aj vďaka dvom asistenciám slovenského útočníka Mariána Gáboríka vyhralo na ľade Calgary 4:1. ,aktualizované

Chára je po Hossovi druhým Slovákom so šancou na Mastertonovu trofej

Prestížne ocenenie každoročne udeľujú v zámorskej NHL za vytrvalosť, športového ducha a oddanosť hokeju.

Edmonton sa prvýkrát za desať rokov prebojoval do play off, Oilers v kádri aj s Andrejom Sekerom zdolali na vlastnom ľade Los Angeles Kings 2:1.,aktualizované

NHL: Jurčo strelil prvý gól v sezóne, skórovali aj Pánik s Tatarom

Slovenský hokejista Tomáš Jurčo si otvoril strelecký a súčasne aj bodový účet v tejto sezóne zámorskej NHL.,aktualizované

Hviezdami týždňa v NHL sa stali Kučerov, Lehtonen a Getzlaf

Fínsky brankár Kari Lehtonen v priemere inkasoval menej ako gól na zápas a mal 95,9 percentnú úspešnosť zásahov.

Na triumfe domácich sa gólom podieľal slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý sa presadil v 41. minúte v presilovke.,aktualizované

Los Angeles s Mariánom Gáboríkom nestačilo na New York Rangers, ktorému podľahlo doma 0:3. ,aktualizované

Crosby sa vyhol trestu za sekeru na Methota, majiteľ Ottawy zúri

Elitný kanadský center nedostal za škaredý zákrok vo štvrtkovom zápase na ľade Senators ani dve minúty.

NHL: Hossu nominovali na prestížnu Mastertonovu trofej

Halák sa v riadnom hracom čase a predĺžení blysol viacerými výbornými zákrokmi.,aktualizované

V závere prvej tretiny zápasu s Ottawou sa Crosby v blízkosti striedačky ohnal hokejkou po Methotovi a sekol ho do prstu.

Halák sa z návratu do prvého tímu teší: Budem sa snažiť urobiť maximum

Očakáva sa, že slovenský gólman sa predstaví v jednom z dvoch víkendových zápasov NHL proti Pittsburghu Penguins alebo Bostonu Bruins.

Vedenie NHL je ohľadom účasti ich hráčov na olympiáde stále neoblomné

Komisár NHL Gary Bettman dal jasne najavo, že majitelia profiligových klubov nechcú znovu prerušiť sezónu na tri týždne a riskovať, že sa im zrania najväčšie hviezdy.

Slovenský obranca si gólom a dvoma asistenciami prispel k víťazstvu Edmontonu 7:4 na ľade najslabšieho tímu ligy Colorada.,aktualizované

Halák sa vracia do prvého tímu Islanders, nastúpi možno cez víkend

Islanders v decembri zaradili Haláka na waiver listinu nechránených hráčov, no žiaden iný klub o neho neprejavil záujem a tak putoval na farmu.

NHL: Bitku o New York vyhrali hráči Islanders,Sekerov Edmonton prehral

Hráči Edmontonu Oilers podľahli v aréne Anaheimu Ducks 3:4, slovenský obranca hostí Andrej Sekera nebodoval.,aktualizované

NHL: Lundqvist sa vráti do bránky Rangers cez víkend v Kalifornii

Švédsky brankár pre zranenie bedra pauzoval od 7. marca.

Bettman pochybuje o účasti hráčov NHL na ZOH 2018 v Pjongčangu

Profiliga má najväčší problém so zastavením súťaže na dva a pol týždňa a obáva sa tiež zranení hráčov.

Hokejisti Chicaga Blackhawks prehrali s Vancouverom 4:5 po predĺžení.,aktualizované

Chára o účasti hráčov NHL na ZOH: Každý chce byť súčasťou olympiády

Podľa kapitána Bostonu Bruins je želaná účasť pod piatimi kruhmi jedným z vrcholov kariéry každého športovca.

Tatar sa strelecky presadil štvrtýkrát v uplynulých troch dueloch, celkovo má na konte v sezóne 21 gólov a 18 asistencií. ,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa Marchand, Crosby a Elliott

Crosby si v štyroch stretnutiach zapísal do štatistík šesť presných zásahov a dve asistencie.

Pittsburgh si vďaka hetriku kapitána Sidneyho Crosbyho poradil s Floridou 4:0. ,aktualizované

Marián Hossa pre zranenie nehral za Chicago v Toronte. V zostave ho nahradil krajan Tomáš Jurčo, ktorý predchádzajúce tri stretnutia presedel na tribúne.,aktualizované

NHL: Marián Hossa pre zranenie nebude hrať v Toronte

Hossa utrpel zranenie dolnej časti tela, ktoré podľa trénera Joela Quennevillea nie je vážne.

"Tučniakom" patrí v tabuľke Východnej konferencie druhá priečka s jednobodovou stratou na Washington.,aktualizované

Roky nezastaví: Slovenský hokejista Zdeno Chára oslavuje 40.narodeniny

Víťaz Stanleyho pohára z roku 2009 a držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu sezóny 2008/09 už dvadsať rokov vzbudzuje svojou postavou, silou a tvrdou strelou rešpekt na klziskách NHL.

Richard Pánik rozhodol v 57. minúte svojím presným zásahom o triumfe Chicaga 2:1 na klzisku Ottawy.,aktualizované

Vracia sa späť: Boston Bruins poslal Cehlárika na farmu do Providence

Ako informovali bostonskí "medvedi" na svojom twitterovom konte, spolu s Cehlárikom putuje na farmu aj ďalší mladý útočník Austin Czarnik.

Tomu sa ani nechce veriť: Budaj by mal po sezóne zmeniť klub i súťaž

Tridsaťštyriročný slovenský brankár má s Tampou Bay zmluvu do konca aktuálnej sezóny.

Súd potvrdil zníženie trestu Widemanovi, ktorý v NHL atakoval rozhodcu

Sudkyňa Alison Nathanová tak potvrdila rozhodnutie nezávislého arbitrážneho sudcu Jamesa Oldhama, ktorý hráčovi znížil pôvodný 20-zápasový dištanc na 10 duelov.

Kapitán tímu strávil na ľade 23:46 minút a zaznamenal aj jednu strelu na bránku a štyri plusové body. Jeho krajan Peter Cehlárik do duelu nezasiahol.,aktualizované

Chicago prišlo na niekoľko týždňov o zraneného Anisimova

Rus Anisimov nedohral uplynulý duel s Montrealom Canadiens.

Marián Hossa s Richardom Pánikom sa v noci v drese Blackhawks nepresadili, Tomáš Jurčo sa nedostal do zápasovej nominácie.,aktualizované