NHL

NHL: Gallagher bude Montrealu chýbať po operácii viac ako osem týždňov

Gallagher utrpel zranenie v stredajšom víťaznom dueli s Dallasom.

Columbus bez rekordu, Hossa však zaznamenal víťazný návrat

Blackhawks doma zdolali Buffalo 4:3 po predĺžení. Hossa aj Pánik odohrali vyše 15 minút, no bodovo sa nepresadili.,aktualizované

NHL: Zomrel legendárny útočník Bruins a člen Siene slávy Milt Schmidt

Legendárny center, ktorý na prelome 30-tych a 40-tych rokov minulého storočia priviedol Boston k dvom Stanleyho pohárom, skonal vo svojom dome v americkom Needhame v dôsledku mozgovej mŕtvice.

Jágr sa odpútal od Coffeyho, má historické 5. miesto nahrávačov NHL

Hoci Florida prehrala s Winnipegom 1:4, na jediný gól prihral český veterán, pričom v profiligovej kariére dosiahol už 1136 asistencií. ,aktualizované

NHL: Philadelphia aktivovala Neuvirtha, Stolarz putuje na farmu v AHL

V prebiehajúcej sezóne zasiahol do deviatich duelov s bilanciou štyri víťazstvá, 3,54 gólov na zápas a 85,9-percentnou úspešnosťou zákrokov.

NHL: Stamkos začal s ľahkým tréningom

Po zranení zatiaľ vynechal 21 duelov.

Slovan uvedie Šatana do klubovej Siene slávy

Veľkú stopu zanechal Šatan aj v NHL, v ktorej celkovo odohral 1136 zápasov so ziskom 789 bodov.

Z triumfu sa tešil aj slovenský útočník v službách LA Marián Gáborík.,aktualizované

NHL: Brankár Montoya predĺžil zmluvu s Montrealom

Celkovo nastúpil v základnej časti NHL na 147 duelov s bilanciou 59 víťazstiev, priemerom 2,61 gólov na zápas a 90,9% úspešnosťou zákrokov.

NHL: New Jersey zdolalo Boston, Schneider s čistým kontom

V drese hostí odohral slovenský útočník Richard Pánik 10:22 min a pripísal si jednu strelu a mínusový bod. ,aktualizované

St. Louis zdolalo vo Winter Classic Chicago, zahviezdil Tarasenko

V drese hostí odohral slovenský útočník Richard Pánik viac ako desať minút a pripísal si jednu strelu a mínusový bod. Jeho krajan Marián Hossa chýbal v zostave Chicaga pre zranenie.

NHL: Backes utrpel otras mozgu, Bostonu bude chýbať niekoľko týždňov

Elitný útočník Bostonu utrpel vo štvrtkovom zápase proti Buffalu otras mozgu po tom, ako ho zrazil na ľad krídelník Sabres William Carrier.

NHL: DeAngelo dostal za napadnutie rozhodcu trojzápasový trest

Incident sa odohral v záverečnej minúte druhej tretiny a DeAngelo dostal trest do konca zápasu.

V štvrtej minúte nadstaveného času rozhodol gólom domáci nováčik Auston Matthews.,aktualizované

Hossa Winter Classic nestihne, potvrdil tréner Quenneville

Hossa utrpel ešte pred Vianocami v zápase proti Ottawe Senators zranenie hornej časti tela.

Za Carolinu nastúpil do bránky na osem sekúnd 37-ročný kustód

Ako dlhoročnému členovi realizačného tímu sa mu splnil sen, že raz naskočí do súťažného duelu. V roku 2014 strávil 30 hodín nad pomaľovaním svojej masky.

Krásne gesto: Legendárny Tkachuk na kamaráta Demitru nezabudol

Zápas veteránov NHL pod holým nebom bol "predkrmom" pred nedeľňajším Winter Classic na štadióne bejzbalistov St. Louis Cardinals.

Hossa sa po zranení vráti možno už v pondelok na Winter Classic

Blackhawks sa v rámci série Winter Classic predstavia na Busch Stadium v St. Louis v súboji proti domácim Blues, hoci teplé počasie a dážď ešte môžu narušiť plánovaný termín zápasu.

NHL: Los Angeles s Budajom a Gáboríkom zdolali San Jose 3:2

Hokejisti Bostonu zakončili rok 2016 v NHL víťazstvom nad Buffalom. Na jubilejnom 20. triumfe v tejto sezóne sa podieľal aj Zdeno Chára, keď asistoval na úvodný gól stretnutia Frankovi Vatranovi.

Haláka si z waiver listiny nikto nestiahol, ide na farmu

Tridsaťjedenročný Halák v tejto sezóne nastúpil na 21 duelov, v ktorých mal priemer 3,23 inkasovaného gólu na zápas.

NHL: Chicago prehralo v Caroline, premiérové shutouty Sarosa a Della

Na súpiske Blackhawks chýbal zranený Marián Hossa, jeho krajan Richard Pánik vyslal počas 16-minútového pobytu na ľade na bránku súpera dve strely.,aktualizované

Halák je na waiver listine. Daňo bude mimo asi niekoľko týždňov

Daňo v noci na piatok nedohral domáci duel proti svojmu bývalému klubu Columbus Blue Jackets.,aktualizované

Ottawa Senators si uctila Alfredssona, vyvesila jeho dres s číslom 11

Slávnosť sa uskutočnila symbolicky pred zápasom NHL s Detroitom Red Wings, kde švédsky hokejista zakončil svoju úspešnú kariéru.

Tatara vyhlásili za tretiu hviezdu stretnutia. Marek Hrivík si pripísal druhú asistenciu v prebiehajúcom ročníku a pomohol New Yorku Rangers k triumfu 6:3 na klzisku Arizony. Daňo sa zranil.,aktualizované

NHL: Los Angeles prehralo vo Vancouveri a Toronto vyhralo na Floride

V drese kráľov z Los Angeles odchytal celý zápas slovenský brankár Peter Budaj a kryl 18 striel domácich. Jeho krajan a spoluhráč Marián Gáborík odohral vyše 16 minút a zapísal si jeden mínusový bod. ,aktualizované

Hossa bude Chicagu chýbať ešte minimálne tri zápasy

Hossa patrí k lídrom ofenzívy jastrabov, je najlepším strelcom a piatym najproduktívnejším hráčom tímu.

NHL: Tréner Sullivan predĺžil spoluprácu s Penguins o ďalšie tri roky

Aktuálne patrí Penguins so 49 bodmi druhá priečka v Metropolitnej divízii i Východnej konferencii, na zatiaľ najlepší tím súťaže Columbus strácajú bod.

NHL: Florida pripraví 6. januára Noc Jaromíra Jágra

Šiesteho januára v rámci domáceho zápasu s Nashvillom sa budú premietať príspevky s Jágrovou tematikou, prvých 10.000 fanúšikov dostane spomienkové tričko.

Celkovo odohral v prebiehajúcej sezóne 35 duelov a nazbieral 16 bodov (4+12).,aktualizované

Slovan do tretice neuspel, s obhajcom trofeje prehral o dva góly

Obnovenú premiéru v drese Slovana zažil Tomáš Surový. ,aktualizované

Dúfal som, že strelím gól, alebo budem mať peknú asistenciu, ale tento bod prišiel tak, že puk trafil moje trenky, pousmial sa Jágr, ktorý si pripísal 1888. bod v kariére.,aktualizované

Slovenský brankár zlikvidoval všetkých 28 striel súpera a zaznamenal celkovo 15. shutout v kariére.,aktualizované

Zraneniami zdecimovaná Tampa Bay prišla aj o brankára Bishopa

Bishop rozšíril už aj tak početnú maródku Tampy, ktorá sa musí zaobísť bez opôr Stevena Stamkosa, Ryana Callahana, Nikitu Kučerova či Ondřeja Paláta.

NHL: Edmonton so Sekerom zvíťazil na ľade Arizony 3:2

Hlavnou postavou duelu bol útočník Mark Letestu, ktorý strelil prvý gól hostí a na ďalšie dva prihral. Edmonton zdolal Arizonu v riadnom hracom čase prvýkrát od januára 2011.,aktualizované

Železný Cogliano odohral v NHL bez pauzy 738 duelov: Koho prekonal?

Dvadsaťdeväťročný hokejový útočník odohral 738. zápas v NHL bez prerušenia a v tejto štatistike sa posunul na piate miesto

Buffalo Sabres uvoľnilo A. Nylandera na juniorský šampionát

Sabres si vybrali Nylandera v tohtoročnom drafte z celkového ôsmeho miesta. Po prípravnom kempe sa však rozhodli, že na profiligu ešte nie je pripravený a tento ročník strávi vo farmárskej AHL.

Český hokejový útočník v službách Floridy Panthers zaznamenal v nočnom zápase proti Buffalu Sabres tri asistencie a na konte má rovnako ako Messier 1887 bodov.,aktualizované

Udalosťou noci bol aj historický zápis Jaromíra Jágra, český veterán v službách Floridy zaznamenal vo víťaznom dueli s Buffalom tri asistencie a v kanadskom bodovaní dostihol druhého Marka Messiera.,aktualizované

Sekera asistoval pri víťaznom góle Edmontonu, v Caroline sa nehralo

Sekera dobre potiahol puk až do útočného pásma, a keď dáte McDavidovi puk do výhodnej pozície, určite niečo vymyslí. Dosiahli sme ťažko vybojované víťazstvo, povedal jeho spoluhráč Nugent-Hopkins.,aktualizované