Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

NHL

Jurčo sa vracia do zostavy Detroitu, mal by nastúpiť proti Dallasu

Jurčo sa po zotavení rozohral na farme v AHL, kde v drese Grand Rapids Griffins odohral v rámci kondičného pobytu dve stretnutia so ziskom dvoch bodov (1+1).

NHL: Detroit umiestnil Howarda na listinu zranených hráčov

Tridsaťdvaročný brankár utrpel zranenie v dolnej časti tela v zápase NHL proti New Jersey, v ktorom Detroit triumfoval 5:4 po predĺžení.

Gáborík si odkrútil sezónny debut, Kings aj s Budajom zdolali Chicago

Po dvojmesačnej prestávke, ktorú vyplnila liečba zlomenej nohy, naskočil do duelu svojho tímu Los Angeles proti Chicagu a tešil sa z víťazstva 2:1 po predĺžení.,aktualizované

Kapitána Bruins trápi zdravotná indispozícia v dolnej časti tela. Jeho tím na ľade Ottawy prehral 1:3.,aktualizované

Traja Slováci sa dostali medzi chránených hráčov NHL

Chránení hráči majú v zmluvách klauzuly, podľa ktorých majú právo odmietnuť výmenu do iného klubu.

Gáborík je už fit: Kedy sa vráti na klziská NHL?

Gáborík absolvoval už v stredu ľahký tréning na ľade. Na korčule sa po zlomenine nohy postavil prvýkrát a podľa vlastných slov sa cítil veľmi dobre.

NHL: Couturier bude pre zranenie chýbať Philadelphii 4-6 týždňov

Couturier odohral v tejto sezóne 20 zápasov, v ktorých strelil päť gólov a zaznamenal osem bodov.

Eichel prvýkrát od zranenia členka trénoval s tímom Buffala

Eichel sa zranil len deň pred štartom jubilejného stého profiligového ročníka.

Tomáš Jurčo skóroval pri sezónnom debute na farme Detroitu

Jurčo skóroval v 56. minúte v presilovke o dvoch hráčov, keď už len kozmeticky upravil konečný výsledok.

Toews nedohral duel Chicaga v San Jose, odstúpil po náraze na mantinel

Toews nastúpil v doterajšom priebehu sezóny na 21 zápasov, v ktorých strelil štyri góly a pridal osem asistencií.

Budaj kryl 22 striel súpera a mal 91,7-percentnú úspešnosť zásahov, Halák sa s 24 zákrokmi z 27 pokusov dostal pod hranicu 90 percent.

Chára nepomôže Bostonu proti Ottawe

Chára odohral pri utorňajšej prehre 2:4 so St. Louis v druhej tretine jediné striedanie.

V Las Vegas budú zlatí rytieri, nový klub NHL predstavil logo i farby

Logom je rytierska prilba, v ktorej je zakomponované písmeno "V", helma sa nachádza na štíte, ktorý dotvára vznešený dojem. Oficiálnymi farbami sú oceľovo šedá, zlatá, červená a čierna.,aktualizované

Jurčo sa rozohrá na farme Detroitu, cez víkend sa vráti do prvého tímu

Slovenský hokejový útočník Tomáš Jurčo sa po letnej operácii chrbta už čoskoro vráti na ľad.

Kapitán Bruins utrpel na začiatku druhej tretiny bližšie nešpecifikované zranenie, po ktorom zamieril do šatne a už sa na ľad nevrátil.,aktualizované

NHL: Burns podpísal so San Jose novú lukratívnu osemročnú zmluvu

"Žraloci" síce nezverejnili jeho detaily, no portál ESPN informoval, že elitný obranca si počas najbližších ôsmich rokov zarobí dokopy 64 miliónov amerických dolárov.

Obranca Nakládal opúšťa NHL, získal ho Lokomotiv Jaroslavľ

Nakládal obliekal v ročníku 2015/2016 dres Calgary Flames, ale po sezóne sa stal neobmedzeným voľným hráčom.

Läck má otras mozgu, Hurricanes povolali z farmy skúseného Leightona

Läck sa zranil počas tréningu.

NHL: Hertla čaká ďalšia operácia problémového kolena

Pravé koleno českému útočníkovi operovali pre poškodené väzy už pred tromi rokmi a prišiel tak o štart na ZOH 2014 v Soči.

Pre tridsaťročného obrancu Andreja Sekeru to bol druhý presný zásah v aktuálnej sezóne, dokopy nazbieral v 20 dueloch šesť bodov.,aktualizované

Nominácia Scotta prinútila vedenie NHL upraviť pravidlá hlasovania

Víkend All Star sa uskutoční v januári 2017 v Los Angeles.

Hviezdami týždňa sú dvaja útočníci a brankár.

NHL: Zibanejad si nešťastne zlomil lýtkovú kosť, vynechá 6-8 týždňov

Dvadsaťtriročný center New Yorku Rangers nedohral duel po nešťastnej situácii v predĺžení, keď pri strete s Reillym Smithom stratil rovnováhu a narazil nohami do zadného mantinelu.

NHL: VIDEO: Budaj chytal pri výhre LA, Tatarov gól Detroitu nestačil

Slovenský brankár zneškodnil 28 z 30 striel súpera a mal 93,3-percentnú úspešnosť zákrokov.,aktualizované

Columbus pokoril i Washington a natiahol víťaznú šnúru na štyri zápasy

Blue Jackets sa dotiahli v tabuľke Východnej konferencie práve na Washington, ktorý má na piatej pozícii o dva zápasy aj body viac.

Obranca Zdeno Chára prispel dvomi asistenciami k triumfu Bostonu nad Winnipegom.,aktualizované

Hertl sa z tripu vrátil do San Jose, zrejme má opäť zranené koleno

Český hoikejista odohral v aktuálnej sezóne za San Jose 18 duelov, v ktorých strelil štyri góly a pridal päť asistencií.

NHL: Richardson z Arizony podstúpil operáciu zlomeniny nohy

Tridsaťjedenročný útočník si zlomil ihlicu aj holennú kosť na pravej nohe po hite od obrancu Canucks Nikitu Trjamkina.

Chicago zaznamenalo dvanáste víťazstvo z osemnástich duelov prebiehajúcej sezóny NHL a na čele Západnej konferencie zvýšilo náskok pred druhým Anaheimom na päť bodov.

Stamkos absolvoval artroskopiu kolena, Tampe bude chýbať 4 mesiace

Elitný kanadský útočník absolvoval vo štvrtok v americkom Vaile artroskopickú operáciu, pri ktorej mu lekári zreparovali roztrhnutý bočný väz v kolene pravej nohy.

Toronto v zostave bez obrancu Martina Marinčina prevalcovalo Floridu 6:1.,aktualizované

Títo hokejisti musia v NHL nedobrovoľne oddychovať

Dôvodmi sú zranenia.

Gáborík opäť na ľade, návrat sa priblížil : Už to dlho nepotrvá

Tridsaťštyriročný krídelník si zlomil nohu počas Svetového pohára, kde hájil farby Tímu Európa.

Washington deklasoval Pittsburgh, Calgary zdolalo Arizonu po predĺžení

Pre Pittsburgh to bola najvyššia prehra vo Verizon Center od 2. januára 1989, keď na ľade Capitals utŕžili debakel 0:8.,aktualizované

NHL: Stamkos nedohral zápas v Detroite, zranil si pravú nohu

Ľad opustil v prvej tretine po kolízii s Gustavom Nyquistom, no ešte predtým stihol streliť svoj deviaty gól v sezóne.

V trinásťzápasovom programe NHL sa v noci na stredu bodovo presadili dvaja slovenskí hokejisti.,aktualizované

NHL a IIHF budú v New Yorku rokovať o účasti hráčov zo zámoria na ZOH

Problémom zostáva stanovisko Medzinárodného olympijského výboru (MOV), že tentoraz neuhradí poistné ani cestovné náklady hráčom zo zámoria.

Do Siene slávy NHL uviedli Lindrosa, Makarova, Vachona a Quinna

In memoriam sa do Siene slávy dostal obranca a neskôr úspešný tréner Pat Quinn, ktorý zomrel v novembri 2014 vo veku 71 rokov.

Slovenský brankár inkasoval štyri góly z 31 striel. ,aktualizované

Nakládal sa odmietol hlásiť na farme, Carolina s ním ukončila zmluvu

Český hokejový obranca sa tak stane voľným hráčom a pravdepodobne sa vráti do Európy.