Kapitán Pittsburghu Penguins Crosby sa uchádza už o svoju tretiu Hartovu trofej.

Washington odvrátil hrozbu vyradenia, Pittsburgh zdolal 3:1

Sériu môžu ukončiť v pondelok triumfom v šiestom dueli vo svojej aréne.,aktualizované

St. Louis Blues vyhrali na ľade Dallasu 4:1 a sú krok od postupu

V piatom zápase série 2. kola vyraďovačky vyhrali na ľade Dallasu Stars 4:1.

Tampu Bay delí jedno víťazstvo od postupu do konferenčného finále

Vo štvrtom semifinálovom súboji zvíťazili "blesky" v noci na sobotu na ľade New Yorku Islanders.,aktualizované

Klub Arizona Coyotes povedie najmladší generálny manažér v histórii

Chayka oslávi 9. júna 26. narodeniny.

Rozhodujúci gól strelil v tretej minúte nadstaveného času Cody Eakin.,aktualizované

Veterán Jágr sa upísal Floride na ďalšiu sezónu

Jágr odohral v NHL 24 sezón, pričom v 1629 dueloch základnej časti nazbieral 1868 bodov.

Kandidátmi na Cenu Marka Messiera sú Ovečkin, Tavares a Weber

Bývalý kapitán Edmontonu Oilers, New Yorku Rangers a Vancouveru Canucks Mark Messier si od klubov vyžiadal návrhy, ale záverečné trio finalistov určil sám.

Pittsburgh zdolal Washington 3:2 pp a v sérii vedie už 3:1

O triumfe tučniakov nad víťazom základnej časti rozhodol švédsky útočník Patric Hörnqvist.,aktualizované

Českému hokejistovi Krejčímu hrozí, že vynechá Svetový pohár

Útočník Bostonu Bruins sa podrobil operácii bedrového kĺbu a čaká ho päťmesačná rekonvalescencia.

Blesky sa ujali v sérii vedenia 2:1, o ich triumfe rozhodol Brian Boyle.,aktualizované

Fasel vidí príchod hráčov z NHL do Pjongčangu len na 40%

Rozhodnutie o účasti či neúčasti musí tentokrát podľa Fasela padnúť do konca tohto roka.

NHL: Pittsburgh zdolal Washington 3:2

Tučniaci sa ujali vedenia v sérii 2:1 na zápasy.,aktualizované

NHL: Fínsky brankár Raanta predĺžil s New York Rangers

Dvadsaťšesťročný Raanta v sezóne za jazdcov nastúpil v 25 zápasoch potom, ako ho klub získal v júni z Chicaga.

San Jose vedie nad Nashvillom už 2:0, St. Louis vyhralo v Dallase

Hráči St. Louis vyrovnali stav série s Dallasom na 1:1.,aktualizované

Obranca Washingtonu Orpik dostal dištanc na tri zápasy

Vedenie zámorskej profiligy ho potrestalo za nebezpečný úder do hlavy, ktorého terčom sa v druhom dueli semifinále Východnej konferencie stal Olli Määttä z Pittsburghu.

Toronto vyhralo lotériu a v drafte bude vyberať ako prvé

Druhé miesto získal Winnipeg Jets a tretie Columbus Blue Jackets. Draft sa uskutoční 24. a 25. júna vo First Niagara Center v Buffale.

V zostave ostrovanov stále absentuje slovenský brankár Jaroslav Halák. Ten síce odcestoval s tímom do Tampy Bay, no ešte do súbojov nezasiahol. ,aktualizované

Boudreau skončil na lavičke Anaheimu

Káčeri pod jeho vedením prehrali štyrikrát za sebou rozhodujúci siedmy zápas a navyše na domácom ľade.

San Jose predviedlo famózny obrat, víťazstvo si zabezpečilo piatimi gólmi v záverečnej tretine.,aktualizované

O triumfe Capitals rozhodol hetrikom T.J. Oshie, víťazný gól strelil v 11. minúte predĺženia. ,aktualizované

Cenu pre najlepšieho brankára NHL získa buď Bishop, Holtby alebo Quick

O držiteľovi prestížneho ocenenia rozhodnú generálni manažéri tímov a samotné vyhlásenie je na programe 22. júla v americkom Las Vegas.

Do 2. kola vstúpili úspešne hráči New York Islanders, ktorí stále bez slovenského brankára Jaroslava Haláka vyhrali v prvom semifinále Východnej konferencie na ľade Tampy.,aktualizované

NHL: V play off štartuje 2. kolo, na západe ešte jeden otáznik

Hokejisti Tampy Bay Lightning hostia tím s posledným Slovákom v bojoch o Stanleyho pohár.

NHL: Montreal údajne rokuje s Martinom Réwayom

Réway má na konte bronzovú medailu z juniorských MS 2015 a je súčasťou reprezentačného A-tímu.

NHL: Halák odcestoval s výpravou New Yorku Islanders do Tampy

Islanders v prvom kole vyradili v šiestich zápasoch Floridu Panthers a vyhrali prvú sériu v play off od roku 1993.

Hossa odohral vyše 17 minút a v prvej tretine znížil na 1:2. Pánik strávil na ľade takmer 14 minút a asistoval na gól Hossu.,aktualizované

Washington vyhral vo Philadelphii,postúpil do konferenčného semifinále

V konferenčnom semifinále si víťaz základnej časti zmeria sily s Pittsburghom Penguins.

Slovenský útočník Marián Hossa k tomu prispel gólom a asistenciou, jeho krajan Richard Pánik jednou asistenciou.,aktualizované

Pre Gáboríka sa tak klubová sezóna skončila, no vzhľadom na jeho zdravotné problémy nie je jeho štart na MS v Rusku pravdepodobný.,aktualizované

Tatar chce reprezentovať, posledné slovo budú mať lekári

Červené krídla ukončili klubovú sezónu v noci na piatok, keď prehrali na ľade Tampy Bay 0:1 a v sérii 1. kola play off jej podľahli 1:4.

Detroit podľahol v piatom zápase 1. kola play off zámorskej NHL domácej Tampe Bay 0:1 a v celej sérii prehral 1:4.,aktualizované

Hokejisti Philadelphie sa udržali v hre o postup do 2. kola play off NHL. V štvrtom zápase štvrťfinále Východnej konferencie zdolali doma držiteľa Prezidentskej trofeje Washington Capitals 2:1.,aktualizované

Na pokraji vyradenia je aj Detroit v zostave s Tomášom Tatarom.,aktualizované

Spolu s nimi sa k tímu pripojili aj hráči švédskej Luley Peter Cehlárik a Christián Jaroš. Reprezentáciu mal posilniť aj obranca Toronta Martin Marinčin, no ochorel a tak zostal doma v Košiciach.,aktualizované

Washington krok od postupu, Minnesota znížila stav série s Dallasom

Dvoma gólmi a asistenciou sa na triumfe podieľal Alexander Ovečkin.,aktualizované

K víťazstvu Detroitu dopomohol asistenciou aj slovenský útočník Tomáš Tatar.,aktualizované

Návrat Gáboríka Los Angeles nepomohol, Rangers vyhrali v Pittsburghu

Pre slovenského útočníka to bol prvý súťažný duel od 12. februára. ,aktualizované