Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

NHL

Penguins v rozhodujúcom siedmom dueli finále play off Východnej konferencie zdolali Tampu Bay 2:1 a sériu vyhrali 4:3 na zápasy. ,aktualizované

Chris Phillips po 19 rokoch v Ottawe ukončil profesionálnu kariéru

Tridsaťosemročný obranca sa stal jednotkou draftu 1996, do profiligy však vstúpil až o rok neskôr.

Buffalo podpísalo trojročný nováčikovský kontrakt s Čechom Karabáčkom

V 209 zápasoch vrátane play off nazbieral Karabáček dovedna 149 kanadských bodov.

Vo finálovom boji o Stanleyho pohár si Sharks zmerajú sily s úspešnejším z dvojice Tampa Bay - Pittsburgh.,aktualizované

Miller sa upísal Bostonu do sezóny 2019/2020

Ak by sa Miller s Bostonom nedohodol, od 1. júla by bol voľný hráč. Po podpise nového kontraktu zarobí 2,5 milióna dolárov ročne.

Na Východe rozhodne siedmy zápas, Pittsburgh vyrovnal na 3:3

V tom šiestom v noci na stredu triumfoval Pittsburgh Penguins na ľade Tampy Bay Lightning 5:2.,aktualizované

Dva góly žralokov vrátane víťazného strelil Joe Pavelski.,aktualizované

O osude stretnutia rozhodol hosťujúci Tyler Johnson, ktorý po 53 sekundách nadstaveného času úspešne tečoval strelu Jasona Garrisona. ,aktualizované

St. Louis vyhralo v San Jose 6:3 a vyrovnalo stav série

Jake Allen sa prvýkrát v tohtoročnom play off postavil od začiatku zápasu do bránky, chytil 31 striel a priviedol svoj tím k potrebnému triumf.

Edmonton predĺžil zmluvu s Kassianom na ďalšiu sezónu

Kassian nastúpil za Oilers v uplynulej základnej časti sezóny 2015/2016 na 36 zápasov, v ktorých zaznamenal tri góly, päť asistencií a 114 trestných minút.

Tampa zdolala Pittsburgh 4:3 a vyrovnala sériu na 2:2

Domáce blesky ovládli prvé dve tretiny duelu.,aktualizované

San Jose vyhralo nad St. Louis 3:0, v sérii vedie 2:1

Hrdinom večera bol aj dvojgólový český útočník Tomáš Hertl.

Generálnym manažérom roka NHL môže byť Rutherford, MacLellan a Nill

Ocenenie pre generálnych manažérov udeľuje NHL od sezóny 2009-10, všetci traja kandidáti sa medzi finalistov dostali premiérovo.

Réway sa vracia do zámoria, s Montrealom podpísal trojročný kontrakt

Slovenský hokejový útočník má na konte bronzovú medailu z juniorských MS 2015 a bol súčasťou reprezentačného A-tímu, ktorý obsadil na šampionáte v Rusku 9. miesto. ,aktualizované

Pittsburgh vyhral na ľade Tampy Bay 4:2 a ujal sa vedenia v sérii

Tučniaci mali hernú i streleckú prevahu, no ruský brankár domácich Andrej Vasilevskij odolával až do 40. minúty. ,aktualizované

Haláka čaká operácia a pauza šesť až osem týždňov

Brankár New Yorku Islanders si poranil slabiny 8. marca a odvtedy už nehral.

San Jose vyhralo v St. Louis 4:0 a vyrovnalo stav série na 1:1

Dva góly v presilovkách strelil Brent Burns.,aktualizované

O výsledku rozhodol po 40 sekundách nadstaveného času kapitán Penguins.,aktualizované

Bravúrny výkon podal brankár Brian Elliott.,aktualizované

Tampa vstúpila úspešne do konferenčného finále. Pittsburgh zdolala 3:1

Duel sa pre hostí vôbec nezačal dobre, keď už v 13. minúte musela pre zranenie odstúpiť z hry ich brankárska jednotka Ben Bishop, ktorého zastúpil Vasilevskij.,aktualizované

V rozhodujúcom siedmom súboji 2. kola play off si doma poradili s tímom Nashville Predators hladko 5:0.,aktualizované

V siedmom rozhodujúcom súboji 2. kola play off triumfovali na ľade Dallasu Stars presvedčivo 6:1 a celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy. ,aktualizované

V šiestom dueli 2. kola play off vyhrali nad Washingtonom 4:3 po predĺžení, keď o ich triumfe rozhodol v 67. minúte Nick Bonino.,aktualizované

Hokejisti St. Louis nevyužili domáce prostredie na vybojovanie si postupu do finále Západnej konferencie.,aktualizované

Tampa Bay postúpila do finále Východnej konferencie

V piatom semifinálovom súboji play off zvíťazili blesky v noci na pondelok nad New Yorkom Islanders 4:0 a sériu vyhrali 4:1 na zápasy.,aktualizované

Finalisti Hartovej trofeje sú Benn, Crosby a Kane

Kapitán Pittsburghu Penguins Crosby sa uchádza už o svoju tretiu Hartovu trofej.

Washington odvrátil hrozbu vyradenia, Pittsburgh zdolal 3:1

Sériu môžu ukončiť v pondelok triumfom v šiestom dueli vo svojej aréne.,aktualizované

St. Louis Blues vyhrali na ľade Dallasu 4:1 a sú krok od postupu

V piatom zápase série 2. kola vyraďovačky vyhrali na ľade Dallasu Stars 4:1.

Tampu Bay delí jedno víťazstvo od postupu do konferenčného finále

Vo štvrtom semifinálovom súboji zvíťazili "blesky" v noci na sobotu na ľade New Yorku Islanders.,aktualizované

Klub Arizona Coyotes povedie najmladší generálny manažér v histórii

Chayka oslávi 9. júna 26. narodeniny.

Rozhodujúci gól strelil v tretej minúte nadstaveného času Cody Eakin.,aktualizované

Veterán Jágr sa upísal Floride na ďalšiu sezónu

Jágr odohral v NHL 24 sezón, pričom v 1629 dueloch základnej časti nazbieral 1868 bodov.

Kandidátmi na Cenu Marka Messiera sú Ovečkin, Tavares a Weber

Bývalý kapitán Edmontonu Oilers, New Yorku Rangers a Vancouveru Canucks Mark Messier si od klubov vyžiadal návrhy, ale záverečné trio finalistov určil sám.

Pittsburgh zdolal Washington 3:2 pp a v sérii vedie už 3:1

O triumfe tučniakov nad víťazom základnej časti rozhodol švédsky útočník Patric Hörnqvist.,aktualizované

Českému hokejistovi Krejčímu hrozí, že vynechá Svetový pohár

Útočník Bostonu Bruins sa podrobil operácii bedrového kĺbu a čaká ho päťmesačná rekonvalescencia.

Blesky sa ujali v sérii vedenia 2:1, o ich triumfe rozhodol Brian Boyle.,aktualizované

Fasel vidí príchod hráčov z NHL do Pjongčangu len na 40%

Rozhodnutie o účasti či neúčasti musí tentokrát podľa Fasela padnúť do konca tohto roka.

NHL: Pittsburgh zdolal Washington 3:2

Tučniaci sa ujali vedenia v sérii 2:1 na zápasy.,aktualizované

NHL: Fínsky brankár Raanta predĺžil s New York Rangers

Dvadsaťšesťročný Raanta v sezóne za jazdcov nastúpil v 25 zápasoch potom, ako ho klub získal v júni z Chicaga.

San Jose vedie nad Nashvillom už 2:0, St. Louis vyhralo v Dallase

Hráči St. Louis vyrovnali stav série s Dallasom na 1:1.,aktualizované