NHL

NHL: V play off štartuje 2. kolo, na západe ešte jeden otáznik

Hokejisti Tampy Bay Lightning hostia tím s posledným Slovákom v bojoch o Stanleyho pohár.

NHL: Montreal údajne rokuje s Martinom Réwayom

Réway má na konte bronzovú medailu z juniorských MS 2015 a je súčasťou reprezentačného A-tímu.

NHL: Halák odcestoval s výpravou New Yorku Islanders do Tampy

Islanders v prvom kole vyradili v šiestich zápasoch Floridu Panthers a vyhrali prvú sériu v play off od roku 1993.

Hossa odohral vyše 17 minút a v prvej tretine znížil na 1:2. Pánik strávil na ľade takmer 14 minút a asistoval na gól Hossu.,aktualizované

Washington vyhral vo Philadelphii,postúpil do konferenčného semifinále

V konferenčnom semifinále si víťaz základnej časti zmeria sily s Pittsburghom Penguins.

Slovenský útočník Marián Hossa k tomu prispel gólom a asistenciou, jeho krajan Richard Pánik jednou asistenciou.,aktualizované

Pre Gáboríka sa tak klubová sezóna skončila, no vzhľadom na jeho zdravotné problémy nie je jeho štart na MS v Rusku pravdepodobný.,aktualizované

Tatar chce reprezentovať, posledné slovo budú mať lekári

Červené krídla ukončili klubovú sezónu v noci na piatok, keď prehrali na ľade Tampy Bay 0:1 a v sérii 1. kola play off jej podľahli 1:4.

Detroit podľahol v piatom zápase 1. kola play off zámorskej NHL domácej Tampe Bay 0:1 a v celej sérii prehral 1:4.,aktualizované

Hokejisti Philadelphie sa udržali v hre o postup do 2. kola play off NHL. V štvrtom zápase štvrťfinále Východnej konferencie zdolali doma držiteľa Prezidentskej trofeje Washington Capitals 2:1.,aktualizované

Na pokraji vyradenia je aj Detroit v zostave s Tomášom Tatarom.,aktualizované

Spolu s nimi sa k tímu pripojili aj hráči švédskej Luley Peter Cehlárik a Christián Jaroš. Reprezentáciu mal posilniť aj obranca Toronta Martin Marinčin, no ochorel a tak zostal doma v Košiciach.,aktualizované

Washington krok od postupu, Minnesota znížila stav série s Dallasom

Dvoma gólmi a asistenciou sa na triumfe podieľal Alexander Ovečkin.,aktualizované

K víťazstvu Detroitu dopomohol asistenciou aj slovenský útočník Tomáš Tatar.,aktualizované

Návrat Gáboríka Los Angeles nepomohol, Rangers vyhrali v Pittsburghu

Pre slovenského útočníka to bol prvý súťažný duel od 12. februára. ,aktualizované

Couturier po hite od Ovečkina bude Flyers chýbať dva týždne

Informáciu o zranení 23-ročného Couturiera potvrdil generálny manažér letcov.

Asistencia Tatara Detroitu nepomohla, Chicago vyhralo v St. Louis

V noci na sobotu ťahali za kratší koniec po výsledku 2:5. ,aktualizované

Vydarený prvý zápas má za sebou aj najvyššie nasadený tím Západnej konferencie Dallas, ktorý si poradil s Minnesotou 4:0.,aktualizované

Rangers povolali z Hartfordu švédskeho gólmana Magnusa Hellberga

Gólman Henrik Lundqvist totiž nedohral prvý zápas play off proti Pittsburghu Penguins, keď ho čepeľou hokejky zasiahol do oka spoluhráč Marc Staal.

Rangers opäť povolali Hrivíka do prvého tímu

Dôvodom jeho povolania by mohli byť zdravotné problémy Švéda Viktora Stalberga.,aktualizované

Slovenský krídelník Marián Hossa odohral za Blackhawks vyše 21 minút, vyslal na bránku súpera päť striel, ale bodovo sa nepresadil.,aktualizované

Rebríček pred draftom ovládol Matthews, zo Slovákov najvyššie Lešťan

Na čele poradie korčuliarov pôsobiacich v Európe je americký útočník Auston Matthews, ktorý pôsobí vo švajčiarskom tíme Zürich Lions a je očakávanou draftovou jednotkou 2016.

Veľká analýza: Dnes sa začne play off NHL, titul obhajuje Chicago

Medzi najväčších favoritov na zisk titulu radia odborníci okrem Chicaga aj Washington a Los Angeles, šampióna z rokov 2012 a 2014. V play off budú po dlhých 46 rokoch chýbať kanadské kluby.

Na štarte play off najviac štyria Slováci,Hossa upozorňuje na Elliotta

V drese obhajcu trofeje by mal dostať šancu aj Richard Pánik, ktorý v uplynulých zápasoch korčuľoval v prvom útoku Blackhawks.

Tatar mal v USA problém, zasahovala celá posádka hasičskej stanice

Slovenský útočník z tímu Detroit Red Wings sa odvďačil hasičom za pomoc tým, že im daroval podpísaný dres.

Kanada zverejnila prvých 18 mien na hokejový šampionát do Ruska

Úradujúci majstri sveta majú ešte na súpiske sedem voľných miest a tie zaplnia najmä hráči, ktorí vypadnú v 1. kole play off NHL.

Hviezdami týždňa v NHL sa stali Tavares, Kane a Ovečkin

Ruský útočník Alex Ovečkin dal päť gólov v troch zápasoch.

NHL: Vo veku 83 rokov zomrel dlhoročný majiteľ Philadelphie Flyers

Ed Snider bol najvplyvnejším a najznámejším športovým funkcionárom vo Philadelphii v histórii.

Murray odstúpil z postu generálneho manažéra Ottawy

V pozícii ho nahradí Pierre Dorion, pričom Murray zostane pracovať v organizácii ako poradca.

Dacjuk po sezóne zrejme ukončí profiligovú kariéru, vráti sa do Ruska

Dvojnásobnému víťazovi Stanleyho pohára v drese červených krídel vyprší jeho trojročná zmluva v celkovej hodnote 22,5 milióna dolárov až o rok.

Slovenská produktivita dramaticky klesla, Tatar na čele strieda Hossu

Do prvej stovky sa v rámci ligového bodovania nedostal tento rok žiaden Slovák.,aktualizované

Kings, ktorí stále nemôžu počítať so zraneným slovenským útočníkom Mariánom Gáboríkom, sa v 1. kole play off stretnú s tretím tímom divízie San Jose.,aktualizované

Detroit a Philadelphia postupuje do play off, Chára je voľný pre MS

Boston absolútne nezvládol dôležitý duel s Ottawou, najmä jeho druhú tretinu, v ktorej za stavu 1:0 inkasoval štyri góly a vo svojom záverečnom vystúpení v základnej časti schytal výprask 1:6.,aktualizované

Detroit s Tatarom a Jurčom si zahrajú v play off

Boston vedený kapitánom Zdenom Chárom absolútne nezvládol dôležitý duel s Ottawou.

Halák je bližšie k návratu, po zranení začal korčuľovať

Slovenský hokejový brankár, ktorého sužujú natiahnuté slabiny, stále potrebuje čas na to, aby popracoval na svojej kondícii a mohol sa pripojiť k tímovému tréningu.

Minnesota sa v úvode play off musí zaobísť bez Vaneka

Tridsaťdvaročný ľavý krídelník má po krosčeku od Viktora Svedberga z Chicaga problémy s hornou časťou tela.

V dueli dvoch tímov bez šance postúpiť do vyraďovačky sa na triumfe hostí podieľal fínsky brankár Joonas Korpisalo 34 úspešnými zákrokmi.,aktualizované

New York Rangers opäť povolali Hrivíka do prvého tímu

Klub NHL ho v piatok povolal z farmárskeho celku Hartford Wolf Pack a v sobotu nastúpi v domácom stretnutí proti Detroitu. Rangers tak reagovali na zranenia Matsa Zuccarella a Viktora Stalberga.