NHL

Määttä predĺžil zmluvu s Pittsburghom, zarobí 25 miliónov USD

V aktuálnej sezóne odohral 53 zápasov s bilanciou 6 gólov a 10 asistencií, vo väčšine stretnutí tvorili s Krisom Letangom prvú defenzívnu dvojicu Penguins.

NHL: Halák vyhlásený hviezdou zápasu, NY Islanders v Calgary zvíťazili

Tretí štart v profilige si pripísal na konto Marek Hrivík, jeho New York Rangers triumfovali v St. Louis.,aktualizované

NHL: Chicago vymenilo Daňa do Winnipegu za Ladda, Frasera a Harrisona

Slovenský hokejový útočník Marko Daňo bude vo svojej zámorskej kariére pokračovať vo Winnipegu Jets.

Jets dohrajú sezónu bez svojho druhého najproduktívnejšieho hráča

Bryan Little zranenie utrpel minulý týždeň v zápase proti Tampe Bay.

NHL: Útočník St. Louis Reaves dostal trest na tri zápasy

Zápas nedohral a pre zranenie hornej časti tela nenastúpil ani v noci na štvrtok na ľade Colorada Avalanche. Reaves počas trestu príde o 18.145 dolárov zo svojho platu.

NHL: Washington doma podľahol Montrealu

Hokejisti Washingtonu prehrali v noci na štvrtok v súboji zámorskej NHL na domácom ľade s Montrealom 3:4.,aktualizované

NHL: Buffalo vymenilo obrancu Webera do Washingtonu

Weber odohral v prestížnej súťaži 341 zápasov s bilanciou deväť gólov a 44 asistencií.

NHL: Hrivík si pripísal prvú asistenciu, NY Rangers však prehrali

Slovenský hokejový útočník Marek Hrivík si v noci na stredu pripísal na konto prvú asistenciu v zámorskej NHL. New York Rangers však prehrali na ľade New Jersey Devils 2:5.,aktualizované

Slovák Hrivík si po debute v NHL zahrá aj proti New Jersey

Hrivík si odkrútil premiéru v profilige v noci na pondelok.

NHL: Boston prehral doma s Columbusom 4:6, Chára nebodoval

Slovenský kapitán domácich Zdeno Chára bol najvyťaženejším hráčom Bruins, keď na ľade strávil 24:17 min. Do štatistík si zapísal dva strelecké pokusy.,aktualizované

NHL: Hviezdami týždňa sa stali Jágr, Haula a Anderson

Útočník Floridy odohral tri zápasy a strelil tri góly.

Slovenský hokejista Marek Hrivík si v noci na pondelok odkrútil premiéru v zámorskej NHL, ktorá pre neho mala víťaznú príchuť. Jeho tím New York Rangers zdolal Detroit 1:0 po predĺžení.,aktualizované

NHL: Chára dvakrát asistoval, Jágr prekonal Bretta Hulla

Slovenský obranca Zdeno Chára sa dvomi asistenciami podieľal na hladkom víťazstve svojho tímu Bostonu, ktorý v noci na nedeľu zdolal v súboji zámorskej NHL domáci Dallas 7:3.,aktualizované

NHL: Gostisbehere bodoval v 14. zápase za sebou a stíha Šťastného

Jeho 14-zápasová séria s aspoň jedným kanadským bodom je najdlhšou medzi obrancami za posledných 20 rokov.

NHL: Halák zaznamenal čisté konto a potiahol Islanders k výhre

Halák v noci na sobotu zlikvidoval všetkých 27 streleckých pokusov hráčov Devils a zaznamenal tretie čisté konto v aktuálnej sezóne NHL. ,aktualizované

Belfour predáva olympijské zlato, chce vstúpiť do biznisu s alkoholom

Okrem cenného kovu z olympiády poskytol Belfour v internetovej dražbe aj ďalších 65 kusov dresov, ocenení a iných trofejí.

Komarov pozná trest za tvrdý faul na McDonagha. Nezahrá si tri zápasy

Incident sa udial v štvrtkovom stretnutí, ktoré vyhrali Newyorčania 4:2.

New York Islanders bez slovenského brankára Jaroslava Haláka prehrali s Washingtonom 2:3 po predĺžení.,aktualizované

Komisár NHL potvrdil 20 zápasový trest pre Widemana

Obranca Calgary Flames zaútočil na čiarového rozhodcu Dona Hendersona v zápase s Nashvillom Predators.

Richard Pánik odohral v zápase 13:29 minúty. ,aktualizované

Kings poslali Budaja späť na farmu

V NHL odchytal Budaj jeden zápas a prispel k víťazstvu 5:4 po predĺžení nad New Yorkom Rangers.

V ďalšom stretnutí Boston vedený slovenským kapitánom Zdenom Chárom triumfoval na ľade Columbusu 2:1 po predĺžení. ,aktualizované

Gáborík bude Los Angeles chýbať asi až do štartu play off

Slovenský útočník si minulý týždeň na ľade New Yorku Rangers poranil koleno.

NHL: Chicago bez zraneného Hossu zdolalo Toronto 7:2, Pánik s pluskou

V drese Blackhawks opäť úradoval Patrick Kane, ktorý zaznamenal štyri body za gól a tri asistencie. ,aktualizované

Chicago Blackhawks zaradilo Mariána Hossu na listinu zranených hráčov

Na farme v Rockforde čaká na svoju šancu Marko Daňo. Ďalšími adeptmi na zaplnenie voľného miesta na pravom krídle prvého útoku sú Fín Teuvo Teräväinen či Čech Jiří Sekáč.,aktualizované

Evander Kane z Buffala napodobnil Pánika. Zaspal na tréning

V januári spravil rovnaký prehrešok slovenský hokejista Richard Pánik, ktorý nestihol rozkorčuľovanie pred duelom na ľade Tampy Bay a rovnako si vyslúžil jednozápasový dištanc.

Červené krídla ukončili hosťom ich šesťzápasovú víťaznú sériu na klziskách súperov. ,aktualizované

Los Angeles bez Slovákov prehralo s New Jersey tesne 0:1

Šancu nedostal ani brankár Peter Budaj, medzi tri žrde kráľov sa postavil jeho konkurent Jhonas Enroth zo Švédska.

Kapitán medveďov svojím gólom 102 sekúnd pred koncom duelu spečatil výsledok do prázdnej bránky pri neúspešnej power play domácich. ,aktualizované

NHL: Minnesota prepustila trénera Yea, divochov povedie Torchetti

Päťdesiatpäťročný Torchetti trénoval Iowu v AHL od novembra 2014, má však už aj skúsenosti z NHL.

Hossa pre zranenie nedohral duel s Anaheimom, nemalo by to byť vážne

Nešťastný moment sa udial v 35. minúte, keď Hossa vo veľkej rýchlosti vnikol po pravom krídle do útočného pásma a chcel obísť obrancu Ducks Hampusa Lindholma.

Gáborík má zranené koleno, Kings ho poslali z tripu domov do LA

Slovenský útočník opustil ľad v Madison Square Garden už v prvej tretine po zrážke koleno na koleno s obrancom Rangers Dominicom Mooreom.

Budaj sa do NHL vrátil víťazne, Gáborík sa zranil ale stihol skórovať

Slovenský brankár, ktorého kalifornský klub povolal po výborných výkonoch v Ontariu za zranenú jednotku Jonathana Quicka, nastúpil na zápas NHL prvýkrát od 9. apríla 2014. ,aktualizované

Subban sa podrobil operácii hrtana, vynechá minimálne osem týždňov

Vedenie tímu NHL ho v januári povolalo do prvého mužstva, aby kryl chrbát jednotke Bruins Tuukkovi Raskovi.

Vstupný draft NHL 2017 bude v Chicagu

Tohtoročný výber mladých hráčov bude v júni hostiť Buffalo.

V zápase New York Islanders - Los Angeles k súboji slovenských brankárov neprišlo. Jaroslav Halák a Peter Budaj sedeli na striedačke v pozícii náhradníkov.,aktualizované