NHL

Mike Richards dostal novú šancu, podpísal zmluvu s Washingtonom

Richards vyhral Stanleyho pohár s Los Angeles Kings v rokoch 2012 a 2014, ale v júni s ním králi zrušili kontrakt.

Lecavalier a Schenn sa sťahujú ku Gáboríkovi do Los Angeles

Tridsaťpäťročný veterán Lecavalier hrá v NHL 17. sezónu.

Halák je po zranení fit, mal by chytať proti Washingtonu

Bratislavský rodák pauzoval od 21. decembra pre bližšie nešpecifikované zranenie hornej časti tela.

Marián Hossa odohral za Blackhawks 20:37 min., vyslal na súperovu bránku jednu strelu a pripísal si plusový bod.,aktualizované

Slovenského obrancu po zápase vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia.,aktualizované

Pánik by mal v zostave Chicaga debutovať po boku Hossu a Toewsa

Obhajca titulu získal Pánika z Toronta, keď za neho obetoval iného útočníka Jeremyho Morina.

NHL: Hviezdami mesiaca sa stali Gaudreau, Holtby a Kane

Holtby vychytal deväť víťazstiev a jednu prehru po predĺžení s priemerom 1,69 inkasovaného gólu na zápas a s úspešnosťou zásahov 94,7 percenta.

NHL: Hviezdami uplynulého týždňa Quick, Doan a Letang

Quick zaznamenal štyri víťazstvá v štyroch zápasoch s priemerom jedného inkasovaného gólu na zápas a s úspešnosťou zásahov 96,8 percenta.

Hossovo Chicago zdolalo Ottawu 3:0, Jágr zostrelil dvoma gólmi Wild

New York Islanders stále bez slovenského brankára Jaroslava Haláka zdolali v prestrelke v Barclays Center najlepší tím profiligy Dallas.,aktualizované

Pánik dostal novú šancu, sťahuje sa k Hossovi do Chicaga

Blackhawks za Pánika obetovali jeho vrstovníka, amerického útočníka Jeremyho Morina.

NHL: Tatar ukončil strelecké suchoty

Detroit Red Wings vyhrali na ľade Buffala 4:3 a Tatar si okrem víťazného gólu pripísal na konto aj jednu asistenciu.,aktualizované

NHL: Jaroslav Halák by sa mal po zranení vrátiť do bránky Islanders

Pre zranenie hornej časti tela vynechal v zámorskej NHL predchádzajúce štyri zápasy, v sobotu však už s tímom trénoval.

Tatar rozhodol o triumfe nad Buffalom víťazným gólom na 4:3

Dvadsaťpäťročný slovenský útočník asistoval pri góle hostí na 2:0, čo bola jeho trinásta asistencia v ročníku.

Montreal vyhral vo Winter Classic nad Bostonom, Chára bol sklamaný

Pred takmer 70-tisíc divákmi na štadióne klubu NFL New England Patriots vo Foxborough sa dvoma gólmi v drese víťazov prezentoval Paul Byron. ,aktualizované

NHL: Jurčo má zdravotné problémy a proti Buffalu asi hrať nebude

Jurčo sa zranil v silvestrovskom domácom dueli s Pittsburghom (2:5).

NHL: Florida predĺžila zmluvu s koučom Gallantom o ďalšie dva roky

Vedenie ho tak odmenilo za vydarené vystúpenia v prebiehajúcej sezóne, v ktorej majú panteri namierené do play off.

NHL: Gáborík prispel k triumfu Los Angeles, Jurčo sa zranil

Gáborík svojím ôsmym gólom v aktuálnej sezóne NHL otvoril skóre.,aktualizované

Washington si vďaka štvorgólovému uragánu v tretej tretine poradil s Buffalom 5:2, ruský kanonier Alexander Ovečkin zaznamenal dva presné zásahy. ,aktualizované

Boston so slovenským kapitánom Zdenom Chárom prerušil trojzápasovú sériu prehier, keď si poradil s Ottawou.,aktualizované

Krejčí z Bostonu vynechá Winter Classic

Dôvodom sú zdravotné problémy v hornej časti tela, pre ktoré ho jeho zámorský zamestnávateľ Boston Bruins zaradil na listinu zranených hráčov.

Slovenský krídelník odohral v druhom útoku Kings vyše 13 minút, počas ktorých vyslal na súperovu bránku štyri strely.,aktualizované

Canadiens získali z Edmontonu brankára Scrivensa výmenou za Kassiana

Po tom, čo sa im zranila jednotka Carey Price, potrebovali Canadiens zvýšiť konkurenciu v bránkovisku

Chicago už s Hossom prehralo, Toronto s Marinčinom víťazne

Marián Hossa naposledy nastúpil pred Vianocami na duel proti Buffalu.,aktualizované

NHL: Hossa sa po dvojzápasovej absencii vracia do zostavy Chicaga

Hossa naposledy nastúpil pred Vianocami na duel proti Buffalu, v ktorom obhajca Stanleyho pohára triumfoval 3:2 po nájazdoch.

V súboji dvoch najlepších tímov Západnej konferencie St. Louis Blues zdolalo Dallas Stars 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch.,aktualizované

NHL: Halák je zranený, proti Torontu bude chytať Greiss

Bránku Islanders tak bude hájiť jeho náhradník Thomas Greiss.

Hokejisti Detroitu Red Wings prehrali v utorkovom zápase zámorskej NHL na vlastnom ľade s New Jersey Devils 3:4.,aktualizované

Nestarnúci veterán v utorkovom zápase zámorskej NHL, prišiel po zásahu hokejkou do tváre od Alexa Chiassona o štyri predné zuby.,aktualizované

Talbot s dvojzápasovým dištancom za zákrok na Tlustého

Tridsaťjedenročný Talbot zasiahol Tlustého ramenom do tváre dávno po tom, čo český krídelník odohral puk.

Obranca Spurgeon predĺžil kontrakt s Wild o ďalšie štyri roky

Dvadsaťšesťročný Spurgeon si v 31 dueloch prebiehajúceho ročníka pripísal štyri góly a 12 asistencií.

Anaheim - NY Islanders 2:5,aktualizované

Hviezdami týždňa v NHL sa stali Varlamov, Oshie a Koivu

Ocenenie pre tretiu hviezdu týždňa si vyslúžil Koivu.

Zranenie Hossu nie je vážne. Quenneville: Vráti sa po Vianociach

Tridsaťšesťročný slovenský hokejista má zranenie v hornej časti tela, a preto nehral ani v uplynulom súboji, ktorý obhajca Stanleyho pohára vyhral nad San Jose 4:3 po predĺžení.

Chicago zdolalo San Jose aj bez zraneného Hossu, Jágr prekonal Dionna

Česk Jágr strelil 732. gól v kariére, čím sa v historických tabuľkách odpútal od Marcela Dionna.,aktualizované

Detroit ukončil zmluvu s Tvrdoňom

Dvadsaťdvaročný útočník hral v prebiehajúcej sezóne za Toledo Walleye z ECHL.

Ani ďalší kvalitný výkon slovenského brankára Jaroslava Haláka nestačil New Yorku Islanders na výhru v Arizone. ,aktualizované

Boston vyhral v Pittsburghu, Chára asistoval

Hviezdou duelu sa stal Chárov spoluhráč Frank Vatrano, ktorý zaznamenal prvý hetrik v profiligovej kariére.,aktualizované

Hossa sa tromi asistenciami podieľal na víťazstve Chicaga nad Edmontonom 4:0 a vyhlásili ho za tretiu hviezdu duelu.,aktualizované

Útočník Ottawy Smith filmoval, zaplatí pokutu 2000 dolárov

Smith už predtým dostal od ligy varovanie za podobný incident v novembrovom dueli s Vancouverom.

Hlavnou hviezdou duelu bol domáci brankár Tuukka Rask, ktorý kryl všetkých 34 streleckých pokusov súpera. ,aktualizované