NHL

Komisár NHL potvrdil 20 zápasový trest pre Widemana

Obranca Calgary Flames zaútočil na čiarového rozhodcu Dona Hendersona v zápase s Nashvillom Predators.

Richard Pánik odohral v zápase 13:29 minúty. ,aktualizované

Kings poslali Budaja späť na farmu

V NHL odchytal Budaj jeden zápas a prispel k víťazstvu 5:4 po predĺžení nad New Yorkom Rangers.

V ďalšom stretnutí Boston vedený slovenským kapitánom Zdenom Chárom triumfoval na ľade Columbusu 2:1 po predĺžení. ,aktualizované

Gáborík bude Los Angeles chýbať asi až do štartu play off

Slovenský útočník si minulý týždeň na ľade New Yorku Rangers poranil koleno.

NHL: Chicago bez zraneného Hossu zdolalo Toronto 7:2, Pánik s pluskou

V drese Blackhawks opäť úradoval Patrick Kane, ktorý zaznamenal štyri body za gól a tri asistencie. ,aktualizované

Chicago Blackhawks zaradilo Mariána Hossu na listinu zranených hráčov

Na farme v Rockforde čaká na svoju šancu Marko Daňo. Ďalšími adeptmi na zaplnenie voľného miesta na pravom krídle prvého útoku sú Fín Teuvo Teräväinen či Čech Jiří Sekáč.,aktualizované

Evander Kane z Buffala napodobnil Pánika. Zaspal na tréning

V januári spravil rovnaký prehrešok slovenský hokejista Richard Pánik, ktorý nestihol rozkorčuľovanie pred duelom na ľade Tampy Bay a rovnako si vyslúžil jednozápasový dištanc.

Červené krídla ukončili hosťom ich šesťzápasovú víťaznú sériu na klziskách súperov. ,aktualizované

Los Angeles bez Slovákov prehralo s New Jersey tesne 0:1

Šancu nedostal ani brankár Peter Budaj, medzi tri žrde kráľov sa postavil jeho konkurent Jhonas Enroth zo Švédska.

Kapitán medveďov svojím gólom 102 sekúnd pred koncom duelu spečatil výsledok do prázdnej bránky pri neúspešnej power play domácich. ,aktualizované

NHL: Minnesota prepustila trénera Yea, divochov povedie Torchetti

Päťdesiatpäťročný Torchetti trénoval Iowu v AHL od novembra 2014, má však už aj skúsenosti z NHL.

Hossa pre zranenie nedohral duel s Anaheimom, nemalo by to byť vážne

Nešťastný moment sa udial v 35. minúte, keď Hossa vo veľkej rýchlosti vnikol po pravom krídle do útočného pásma a chcel obísť obrancu Ducks Hampusa Lindholma.

Gáborík má zranené koleno, Kings ho poslali z tripu domov do LA

Slovenský útočník opustil ľad v Madison Square Garden už v prvej tretine po zrážke koleno na koleno s obrancom Rangers Dominicom Mooreom.

Budaj sa do NHL vrátil víťazne, Gáborík sa zranil ale stihol skórovať

Slovenský brankár, ktorého kalifornský klub povolal po výborných výkonoch v Ontariu za zranenú jednotku Jonathana Quicka, nastúpil na zápas NHL prvýkrát od 9. apríla 2014. ,aktualizované

Subban sa podrobil operácii hrtana, vynechá minimálne osem týždňov

Vedenie tímu NHL ho v januári povolalo do prvého mužstva, aby kryl chrbát jednotke Bruins Tuukkovi Raskovi.

Vstupný draft NHL 2017 bude v Chicagu

Tohtoročný výber mladých hráčov bude v júni hostiť Buffalo.

V zápase New York Islanders - Los Angeles k súboji slovenských brankárov neprišlo. Jaroslav Halák a Peter Budaj sedeli na striedačke v pozícii náhradníkov.,aktualizované

NHL: Kings pri zranení Quicka povolali Budaja do prvého tímu

Slovenský hokejový brankár Peter Budaj má možnosť si po roku a pol opäť zachytať v zámorskej NHL.

NHL: Detroit zdolal Ottawu, Slovákom sa nedarilo

Slovenskí útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo sa v domácom drese bodovo nepresadili.,aktualizované

Fanúšikovia New Jersey mali po pondelkovej prezentácii bronzovej sochy Brodeura ďalšiu šancu aplaudovať najúspešnejšiemu brankárovi histórie.

V domácom drese si jednu asistenciu na konto pripísal slovenský kapitán Bruins Zdeno Chára.,aktualizované

Obrovská pocta pre Brodeura, dostal bronzovú sochu a vyradenie 30-tky

Slávnostné akty rozdelilo vedenie New Jersey do štyroch dní, vyradenie dresu s číslom 30 bude na programe v najbližšom domácom dueli proti Edmontonu.

Tatarovu formáciu s dvomi kvalitnými kanoniermi, ním a Nyquistom, pochválil aj kouč Jeff Blashill.,aktualizované

Winnipegu bude proti St. Louis chýbať suspendovaný Stafford

Stafforda v zápase vylúčili na 2+2 minúty.

NHL: Hviezdami týždňa Crosby, Karlsson a Trocheck

Crosby bol v týždni najproduktívnejším hráčom, keď strelil 5 gólov a zaznamenal 8 bodov.

Hetrikom a jednou asistenciou sa zaskvel útočník ostrovanov Okposo.,aktualizované

Úspešná noc Slovákov v NHL: Gólovo sa presadili Tatar, Jurčo a Hossa

Zápas nevyšiel brankárovi ostrovanov Jaroslavovi Halákovi, ktorý dostal z 13 striel 4 góly a po Tatarovom zásahu v 31. minúte striedal. ,aktualizované

NHL: Tampa s tretím triumfom v sérii, Pittsburgh zdolala 6:3

Hokejisti Tampy Bay zároveň prerušili víťaznú šnúru tučniakov, ktorá trvala štyri zápasy. ,aktualizované

Andrej Sekera si vo víťaznom dueli Edmontonu na ľade Ottawy pripísal šiesty gól v prebiehajúcom ročníku.,aktualizované

Pittsburgh bude na najbližšom tripe bez Malkina, Fehr mesiac mimo hry

Absencie oboch hráčov potvrdil kouč Mike Sullivan.

Vo veku 95 rokov zomrel legendárny americký hokejový tréner Jack Riley

Ako hráč sa zúčastnil na OH 1948 vo švajčiarskom St. Moritzi.

Wideman v priebehu druhej tretiny stretnutia, ktoré sa hralo 27. januára, dostal pri mantineli tvrdý bodyček a otrasený cestou na striedačku zrazil krosčekom na ľad čiarového rozhodcu.

Montreal nestačil doma na Buffalo a po výsledku 2:4 si pripísal na svoje konto štvrtú prehru za sebou.,aktualizované

Slovenský hokejista Detroitu Red Wings Tomáš Tatar v novom propagačnom videu ukázal šikovné narábanie s pukom.

Skúsený bek po stretnutí uviedol, že po hite od protihráča mal bolesti, kolízii s arbitrom sa nedokázal vyhnúť a konal neúmyselne.

Traja Slováci v NHL bodovali, Gáborík dal gól, Králi vysoko vyhrali

Pánik naštartoval Chicago k víťazstvu už v 3. minúte duelu na ľade Colorada. Po prihrávke Andrewa Shawa využil svoj dôraz pred bránkou a prekonal prvýkrát Calvina Pickarda. ,aktualizované

NHL: Toronto chystá oslavy storočnice, predstavilo vzhľad nového loga

Nový vzhľad je oveľa presnejšou podobizňou javorového listu, ktorý je stálym klubovým symbolom.

Český brankár Neuvirth bude Flyers chýbať sedem až desať dní

Michal Neuvirth utrpel zranenie dolnej časti tela.

NHL: Hviezdny nováčik McDavid sa vracia na ľad

Útočník sa zranil 3. novembra v zápase proti Philadelphii Flyers, keď po strete s Brandonom Manningom a Michaelom Del Zottom nepríjemne narazil na zadný mantinel a utrpel zlomeninu kľúčnej kosti.