NHL

Jágr vyležal chrípku a vracia sa do zostavy panterov

Štyridsaťtriročný útočník nastúpi v noci na piatok proti svojmu bývalému klubu New Jersey Devils.

Brankár Arizony Smith bude po operácii chýbať 8 až 10 týždňov

Post jednotky počas neprítomnosti Smitha obsadí Anders Lindbäck, ale klub sa bude snažiť o výmenu s cieľom získať ďalšieho kvalitného brankára.

Kouč Islanders podržal Haláka, Edmonton ukončil víťaznú sériu

Chicago vyšlo doma naprázdno proti Coloradu, pri prehre 0:3 bol domáci Marián Hossa so šiestimi pokusmi strelecky najaktívnejším hráčom zápasu. ,aktualizované

Brankár Pittsburghu Marc-Andre Fleury má otras mozgu

Svojmu tímu bude chýbať minimálne týždeň.

Jarret Stoll sa sťahuje do Minnesoty

V 29 zápasoch za "jazdcov" strelil Stoll len jeden gól a pridal dve asistencie, napriek tomu má pre Wild cenu.

Športovcom roka v Kanade sa stal Carey Price

Dvadsaťosemročný gólman sa stal deviatym hokejistom, ktorému sa to podarilo. Naposledy sa zo zisku trofeje tešil Sidney Crosby v roku 2009.

Jágr má chrípku, na Haláka strieľať nebude

Štyridsaťtriročný Jágr je s 21 bodmi (9+12) v 28 zápasoch najproduktívnejším hráčom Floridy Panthers v sezóne.

Útočník Montrealu Kassian je vyliečený a môže sa vrátiť na ľad

Montreal získal Kassiana v lete v rámci výmeny z Vancouveru. Za Canucks odohral v uplynulej sezóne 42 zápasov s bilanciou 10 gólov, 6 asistencií a 81 trestných minút.

Trio hráčov Winnipegu žiada nové zmluvy za 152 miliónov

Podľa denníka Winnipeg Free Press ide o útočníka Andrewa Ladda a obrancov Justina Byfugliena s Jacobom Troubom.

Chicago vymenilo Daleyho do Pittsburghu za Scuderiho

Daley prišiel do Chicaga pred sezónou z Dallasu ako náhrada za Johnnyho Oduyu, ale v majstrovskom tíme nedokázal naplniť očakávania.

Tridsaťjedenročný center odohral v tejto sezóne za Ducks iba štyri stretnutia, v ktorých si pripísal dve asistencie.

Sekera rozhodol o výhre Edmontonu, Jurčo nepremenil trestné strieľanie

Slovenského hokejového obrancu Andreja Sekeru po zápase vyhlásili za prvú hviezdu. ,aktualizované

Hviezdami týždňa v NHL sú Crawford, Hall a Faulk

Crawford v hodnotenom období vychytal v troch zápasoch rovnaký počet víťazstiev, keď z celkového počtu 92 striel pustil za svoj chrbát jedinú.

Hossa odohral jubilejný 1200. zápas, Kane bodoval v 26. dueli v rade

New York Islanders v bránke bez Jaroslava Haláka si poradili s New Jersey Devils tiež s rovnakým výsledkom.,aktualizované

Prinášame výsledky a zostrihy najlepších akcií sobotňajších zápasov NHL. ,aktualizované

NHL: Chárov Boston zdolal Floridu 3:1

Slovenský obranca Zdeno Chára strávil na ľade 23:25 minút a raz vystrelil na bránku.,aktualizované

Krídelník Detroitu zvýšil na ľade New Jersey presnou strelou v 37. minúte na 2:0 pre svoj tím, no Red Wings dosiahnutý náskok neudržali.,aktualizované

Marko Daňo sa sťahuje z NHL späť na farmu

V trinástich vystúpeniach za Blackhawks od začiatku novembra si na konto pripísal jeden gól a jednu asistenciu, jeho priemerný čas strávený na ľade bol pod desať minút.

Slováci v NHL dnes nebodovali, Jaromír Jágr vyrovnal skóre Dionneho

Český veterán Jaromír Jágr prispel gólom k triumfu Floridy nad Washingtonom 4:1 a v historickej tabuľke kanonierov NHL sa dotiahol na štvrté miesto Marcela Dionneho.,aktualizované

Zranený brankár Columbusu Bobrovskij vynechá tri týždne

Bobrovskij sa zranil v utorkovom zápase proti Los Angeles Kings.

Boston vyhral v Montreale, Chára asistoval, z výhry sa tešil aj Sekera

Kapitán hostí pri vlastnom oslabení prihral na presný zásah Louiovi Erikssonovi a zaznamenal jedenástu asistenciu v sezóne. ,aktualizované

Hokejista Siomin odmietol pôsobenie na farme, zrejme zamieri do KHL

Montreal Canadiens poslali bývalého elitného kanoniera - ruského hráča Alexandra Siomina na farmu.

Montreal poslal trápiaceho sa Siomina na farmu

Kedysi 40-gólový strelec išiel v posledných rokoch výkonnostne dole.

Jaroslav Halák sa vo Philadelphii zaskvel 43 úspešnými zákrokmi a zlikvidoval aj všetky tri nájazdy.,aktualizované

NHL: Rodina Montadora žaluje profiligu, podľa nej zanedbala prevenciu

Montadora našli mŕtveho v jeho dome v Mississauge iba desať mesiacov po odchode z hokejovej scény.

NHL: Dupuis ukončil kariéru, dôvodom sú krvné zrazeniny

Dupuis odohral v profilige 871 zápasov, v ktorých nazbieral 190 gólov a 219 asistencií.

Chárov Boston nestačil na Nashville, Vancouver ukončil sériu prehier

Vancouver ukončil negatívnu sériu piatich prehier, keď si vo svojej aréne poradil s Buffalom 5:2. ,aktualizované

NHL: Prust dostal pokutu 5000 dolárov: Najlepšie utratené peniaze

Hokejista Vancouveru Canucks dostal pokutu za pichnutie Brada Marchanda z Bostonu Bruins.

Slovenský hokejový útočník Marián Hossa prispel gólom a asistenciou k víťazstvu Chicaga v nočnom zápase zámorskej NHL nad Winnipegom 3:1.,aktualizované

Tatar sa rozbehol: Na ľade sa bavíme, všetko funguje

Slovenský hokejový útočník v službách Detroitu Tomáš Tatar bodoval v troch zápasoch za sebou.

NHL: Útočník Canucks Prust zákerne pichol Marchanda

Zákerný zákrok zo zápasu medzi Vancouvrom Canucks a Bostonom Bruins rozhodcovia ocenili 10-minútovým trestom, Prust sa však asi nevyhne disciplinárnemu konaniu.

Dvadsaťpäťročného slovenského útočníka vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia. ,aktualizované

Detroit prišiel o Pulkkinena a Millera, šanca sa tak otvára pre Jurča

Podľa trénera Red Wings dostanú v najbližšom dueli s Nashvillom šancu švédsky center Joakim Andersson a Slovák Tomáš Jurčo.

NHL: Chára prispel gólom a asistenciou, Boston však prehral

O triumfe Calgary Flames nad Bostonom rozhodol Johnny Gaudreau, ktorý tak skompletizoval svoj druhý hetrik v profiligovej kariére.,aktualizované

Tatar asistoval pri triumfe Detroitu, Kane natiahol bodovú šnúru

Z triumfu sa netešil obranca Martin Marinčin, jeho Toronto prehralo na ľade Minnesoty tesne 0:1.,aktualizované

NHL: Čech Gudas si za zákrok na Zibanejada nezahrá 3 zápasy

Český hokejista inkasoval trest za zákrok na útočníka Ottawy Senators Miku Zibanejada.

Za Oilers bodoval krajan Andrej Sekera.,aktualizované

Útočník Vancouveru Sutter bude po operácii pruhu chýbať 4-6 týždňov

Zákroku sa Brandon Sutter podrobil v utorok.

Obranca LA Kings Matt Greene podstúpi operáciu ramena

Zatiaľ nie je známe, ako dlho bude musieť spoluhráč Slováka Mariána Gáboríka pauzovať.

NHL: Nováčikom mesiaca november Larkin z Detroitu

Devätnásťročný útočník nastúpil v novembri na 13 zápasov, v ktorých strelil sedem gólov, pridal tri asistencie a s 10 bodmi bol najproduktívnejším nováčikom.