NHL

Gáborík zrejme olympiádu nestihne, tvrdí hráčov agent Salcer

Gáborík cez víkend korčuľoval so spoluhráčmi z Columbusu, skúšal si streľbu a v nedeľu odletel s mužstvom na trip, kde by sa už mal naplno zapájať do tréningov.,aktualizované

Parádny Fleuryho semafór

Marc-André Fleury je iba tretím brankárom v histórii NHL, ktorého draftovali z prvého miesta.

Stamkos plánuje návrat, o účasti v Soči rozhodne duel s Detroitom

Dvadsaťtriročný hokejista si zlomil holennú kosť na pravej nohe 11. novembra minulého roka v zápase jeho mužstva proti Bostonu.

Marinčin prispel asistenciou k výhre Edmontonu, bodoval aj Hossa

Slovenský reprezentant Andrej Meszároš odohral viac ako 19 minút a odpykal si dve trestné minúty.

Marcel Hossa bude v Soči na 99 percent hrať, Radivojevič v poriadku

Stále neistý je štart Mariána Gáboríka, ktorý sa zotavuje po operácii zlomenej kľúčnej kosti. ,aktualizované

Januárovými hviezdami v NHL sú Chudobin, Kessel a Pavelski

Brankár Chudobin získal štatút prvej hviezdy, keď nastúpil vo všetkých 14 januárových zápasoch Caroliny Hurricanes.

Vlajkonosiča Cháru nahradí v Bostone David Warsofsky

Vedenie ´medveďov´ povolalo na dva zápasy 23-ročného zadáka z AHL, kde pôsobí v rezervnom tíme Providence Bruins.

Rakúšan Vanek zrejme nebude od budúcej sezóny spoluhráčom Višňovského

Rakúšan Vanek odmietol predĺžiť kontrakt s New York Islanders.

Šatanov úspešný blafák proti Dinamu Moskva najkrajším gólom týždňa

Chvíľa skúseného útočníka "belasých" prišla v 46. minúte, keď si po dobrej práci Michela Miklíka obhodil dvojicu protihráčov po mantineli.

Jaroslavľ povedie člen Siene slávy IIHF a dlhoročný tréner Kanady King

King naposledy pôsobil v NHL ako tréner pri rozvoji schopností hokejistov vo Phoenixe Coyotes, počas kariéry však zaznamenal niekoľko úspechov hlavne na medzinárodnej scéne.

Tatarov gól s asistenciou Detroitu na víťazstvo nestačili

Asistenciu pri Tatarovom presnom zásahu zaznamenal jeho krajan Tomáš Jurčo.,aktualizované

Hossa asistoval, Chicago ale na San Jose nestačilo

Philadelphia aj s obrancom Andrejom Meszárošom zvíťazila nad Los Angeles 2:0. Slovenský reprezentant sa vrátil do zostavy Flyers po trojzápasovej absencii, pričom na ľade strávil 14:45 minút.,aktualizované

M. Gáborík si pred olympiádou v NHL nezahrá, štart v Soči je otázny

Gáboríka v tejto sezóne sprevádza smola, v NHL stihol odohrať iba 18 zápasov. Najskôr ho vyradilo zranenie kolena, 21. decembra v stretnutí s Philadelphiou zlomenina kľúčnej kosti.

Chára prispel dvoma asistenciami k výhre Bostonu nad Edmontonom

Kapitán "medveďov" Chára zaznamenal prvý bod pri góle Dougieho Hamiltona zo 47. minúty.

Meszároš na tribúne, tréner mu vyčíta defenzívne chyby

Pre 28-ročná Slováka tak pokračuje sezóna ako na hojdačke. Kvalitné výkony strieda so slabšími, celkovo ho kouč Berube nechal v aktuálnom ročníku sedieť na tribúne 22-krát.

Sekera bodom pomohol k výhre Caroliny nad Halákovým St. Louis

Slovenský obranca Islanders Ľubomír Višňovský odohral vyše 20 minút, do štatistík si zapísal dva mínusové body.,aktualizované

Kapitánom amerických hokejistov v Soči bude útočník Zach Parise

Američania budú v Soči 13. februára prvým súperom Slovákov v olympijskom hokejovom turnaji v A-skupine.

Sekera verí, že ZOH budú bezpečné, Handzuš sa obáva časového posunu

Sekera neberie do Soči nikoho z rodiny či priateľov, no nie kvôli obavám o bezpečnosť. V čiernomorskom letovisku si chce predovšetkým užiť olympijskú atmosféru a neizolovať sa od spoločnosti.

Budaj inkasoval len raz, Montreal zdolal Boston 4:1

Slovenský brankár zneškodnil 34 striel súpera, vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu. ,aktualizované

Brankár Scrivens z Edmontonu vytvoril nový rekord NHL

Scrivens sa postaral o nový rekord NHL, takému vysokému počtu striel nečelil pri vychytanom shutoute dosiaľ žiadny brankár v profilige.

Hossova forma pred Soči graduje, v zápase s Vancouverom opäť bodoval

Do štatistiky sa zapísal aj Hossov spoluhráč Michal Handzuš.,aktualizované

Phoenix bude hrať od novej sezóny pod názvom Arizona Coyotes

Klub pôvodne pôsobil vo Winnipegu ako Jets a v roku 1996 sa presťahoval do Phoenixu. Do roku 2003 hrali "kojoti" domáce zápasy vo Phoenixe, potom sa presunul do arény Jobing.com v Glendale.

Môže prísť aj k takej alternatíve, že hráči NHL v Soči nenastúpia

Meszároš sa obáva o bezpečnosť v Soči, nechce na to však myslieť.

Preslávený bitkár vyrobil jednu z najkrajších akcií posledných rokov

Shawn Thornton presvedčil o tom, že nie je iba bitkár, ale aj technicky vyspelý hokejista, ktorý vie dávať parádne góly.

Hossa strelil dva góly, Halák vychytal nulu

Zdeno Chára pomohol jedným gólom k výhre Bostonu nad Floridou.,aktualizované

Je to príjemný pocit, povedal Chára po dosiahnutí 500-tého bodu v NHL

Zdeno Chára povedie Slovensko na blížiacej sa olympiáde v Soči nielen na ľade, ale aj 7. februára na otváracom ceremoniáli ako vlajkonosič.

Cítil som sa pomalý, povedal po návrate Višňovský

Ľubomír Višňovský nastúpil na domácom ľade proti Bostonu Bruins a hoci jeho tím prehral 3:6, patril k najlepším hráčom svojho tímu.

Chára spečatil triumf Bostonu pri návrate Višňovského na ľad

Zdeno Chára dosiahol svoj jubilejný 500. bod v základnej časti NHL. ,aktualizované

Višňovský sa vracia, proti Bostonu nastúpi v tretej obrane

V tejto sezóne odohral Višňovský, ktorý figuruje v nominácii Slovenska na ZOH do Soči, v NHL len osem zápasov s bilanciou 1+2.

Sekera sa stal jedným z troch Hráčov týždňa NHL

Sekera sa v uplynulom týždni prezentoval vo výbornej forme a v troch zápasoch strelil jeden gól a zaznamenal päť asistencií.

VŠIMLI SME SI: Dvojica Jurčo - Tatar začína naháňať súperom strach

Na začiatku gólovej akcie bol Jurčo a na konci Tatar. Títo dvaja mladí Tomášovia začínajú vzbudzovať na klziskách NHL veľký rešpekt.

Tatarove body Detroitu proti Floride k plnému bodovému zisku nestačili

Tomáš Jurčo si pripísal asistenciu.,aktualizované

Ovečkin drzo prekonal Pricea, v zámorí sa hovorí o góle roka

Rus si puk spracoval vo vzduchu a drzo skóroval.

Chára dal dva góly, Sekera s osobákom, pod holým nebom vyhral Anaheim

Slovenský gólman Jaroslav Halák stál v bránke St. Louis pri víťazstve v New Yorku nad Islanders 4:3 po nájazdoch.,aktualizované

Višňovský sa možno vráti na ľad už v pondelok proti Chárovmu Bostonu

Slovenský legionár chýba v zostave ´ostrovanov´ od októbrového otrasu mozgu.

Chára pomohol Bostonu dvoma gólmi, Sekera prekonal kariérne maximum

Okrem toho si Sekera počas vyše 25-minútového pobytu na ľade pripísal na konto dva plusové body.,aktualizované

Záborský skóroval, Ufa prehrala vo Vladivostoku 2:3

O víťazstve Sibiru Novosibirsk nad Magnitogorskom 2:1 rozhodol v poslednej minúte Oleg Gubin.,aktualizované

Premiérový bod Marinčina, Jágr dostihol Lemieuxa, štyri góly Nystroma

V domácom dueli s Phoenixom asistoval mladý slovenský obranca Edmontonu pri góle Davida Perrona na 2:4. ,aktualizované

Tampa poslala Pánika na farmu, uvoľní miesto Stamkosovi

Pánik, ktorý figuruje v nominácii slovenskej reprezentácie na februárové ZOH v Soči, odohral v tejto sezóne za Lightning 39 zápasov.,aktualizované