NHL

NHL/NBA: Úrady odporúčajú prerušenie súťaží aspoň na osem týždňov

V zámorí minulý týždeň ako prvá prerušila súťaž na 30 dní basketbalová NBA po tom, čo mal pozitívny test na koronavírus hráč Utahu Jazz Rudy Gobert z Francúzska.

Vedenie NHL vo štvrtok až do odvolania prerušilo sezónu pre pandémiu koronavírusu.

NHL: Koronavírus zatiaľ nemá ani jeden hráč ligy, potvrdil Bettman

"Zdravie, bezpečnosť a pokoj v rodine NHL a našich fanúšikov sú najdôležitejšie. Keby boli peniaze a obchody prvoradé, ligu by sme neprerušili," uviedol Bettman.

NHL: Zamestnanec San Jose mal pozitívny test na koronavírus

Klub informoval, že sa zotavuje a už sa cíti lepšie.

Vedenie NHL prerušilo sezónu pre obavy z koronavírusu

Do konca základnej časti súťaže zostáva odohrať 189 zápasov, desať z nich bolo na programe v noci na piatok. ,aktualizované

NHL: San Jose Sharks odohrá najbližšie tri zápasy bez divákov

V USA evidujú 1329 prípadov ochorenia, 38 ľudí zomrelo.,aktualizované

NHL: Los Angeles zdolalo Ottawu a dosiahlo siedmy triumf za sebou

Hráči Chicaga na svojom ľade zvíťazili nad San Jose 6:2 a za postupom do play off zaostávajú o šesť bodov. ,aktualizované

NHL: Boston na 100-bodovej méte, Rask oslávil narodiny 50. shutoutom

Montreal bez zraneného slovenského útočníka Tomáša Tatara prehral doma s Nashvillom 2:4.,aktualizované

Tatar bude Montrealu ešte dlhší čas chýbať

Tatar utrpel zranenie pred týždňom po zákroku obrancu ostrovanov Devona Toewsa, po ktorom tvrdo narazil na mantinel.

Zámorské profesionálne súťaže obmedzili pohyb v šatniach

USA zaznamenali 26 úmrtí a 755 nakazených k utorku 12.00 SEČ.

NHL: San Jose predĺžilo zmluvu s českým obrancom Šimekom

Šimek debutoval v NHL v uplynulej sezóne, v tej prebiehajúcej odohral za San Jose 47 duelov, v ktorých nazbieral deväť bodov za dva góly a sedem asistencií.

NHL: Detroit predĺžil zmluvu s obrancom Biegom

Tridsaťjedenročný bek prišiel do Detroitu začiatkom októbra výmenou z Vancouveru a za Red Wings odohral 48 duelov, v ktorých zaznamenal tri asistencie.

NHL: Pánikov Washington prehral v Buffale po nájazdoch

V drese hostí nenatiahol slovenský krídelník Richard Pánik svoju bodovú sériu na päť duelov. ,aktualizované

NHL: Hviezdami týždňa sa stali Zibanejad, Landeskog a Draisaitl

Ocenenie pre prvú hviezdu týždňa patrí 26-ročnému Zibanejadovi. Švédsky center zaznamenal v sledovanom období v troch dueloch sedem gólov. V súboji s Washingtonom strelil päť gólov.

NHL: Černák nebodoval, Carolina jasne zvíťazila nad Pittsburghom

V drese hostí odohral 21:21 minúty slovenský obranca Erik Černák, pripísal si tri strely na bránku. ,aktualizované

NHL: Carolina zvíťazila v Pittsburghu 6:2, skvelý debut Geekieho

Hurricanes sa v tabuľke Východnej konferencie vrátili na pozíciu s prvou voľnou kartou do play off, bodovo sa vyrovnali dvojici NY Islanders - Columbus.

NHL: Tampa Bay zdolala Boston, Pánik zaznamenal asistenciu aj gól

Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 15:32 minúty a v druhej tretine dostal 5 minút za bitku.,aktualizované

NHL: Pánik bodoval už vo štvrtom zápase za sebou

Tím z hlavného mesta USA sa po dvoch prehrách v uplynulých dueloch opäť tešil z triumfu.,aktualizované

Ottawa poslala Jaroša na farmu do AHL

Opačným smerom putuje iný obranca Christian Wolanin.

NHL: Hellebuyck vynuloval Vegas, dosiahol šieste čisté konto v sezóne

Slovenský obranca Martin Marinčin odohral v drese Maple Leafs 12:50 minúty bez bodového zápisu.