NHL

NHL: Slafkovský aj Ružička asistovali, no ich tímy prehrali

Montreal aj so Slafkovským prehral na ľade Ottawy 2:3, Ružičkovo Calgary podľahlo doma Vancouveru 3:4 po predĺžení.,aktualizované

Ovečkin je po 800. góle tesne za Howeom: Najlepšia spoločnosť

Ovečkin dosiahol 800. gól v 1305 zápase základnej časti a s aktuálnym kariérnym priemerom 0,61 gólu na zápas je lepší než Gretzky aj Howe.

Černák strelil prvý gól v sezóne, Ovečkin 800. v kariére

Hráči San Jose Sharks zvíťazili na domácom ľade nad Arizonou Coyotes. Po súboji tabuľkových susedov v Západnej konferencii odskočili svojmu súperovi na rozdiel troch bodov.,aktualizované

Redden prvým hráčom Ottawy v Kruhu cti: Boli to skvelé roky

Redden pôsobí v Ottawe ako tréner pre rozvoj. Počas hráčskej kariéry odohral za "senátorov" 838 zápasov a nazbieral v nich 410 bodov (101+309).

Slafkovský s rekordnou minutážou: Proti Calgary sa mi hrá dobre

Osemnásťročný útočník zaznamenal deviaty bod v sezóne (4+5).

Slafkovský prispel asistenciou k triumfu Montrealu nad Calgary

Slafkovský v 42. minúte vybojoval puk v rohu klziska a naservíroval ho Joshovi Andersonovi, ktorý prekonal Jacoba Markströma.,aktualizované

Vegas Golden Knights umiestnili Eichela na listinu zranených

Americký hokejista vynechal tri z uplynulých štyroch zápasov NHL pre zranenie v dolnej časti tela.

Hráčmi týždňa NHL sú brankár Lindgren a útočníci Thompson s Nylanderom

Prvou hviezdou je Lindgren, ktorý pomohol Capitals triumfovať vo všetkých štyroch zápasoch s priemerom 1,50 gólu na zápas a dosiahol 94,9-percentnú úspešnosť zákrokov.

Washington bez Fehérváryho vyhral vo Winnipegu, Ovečkin dal 797. gól

Slovenský obranca v službách Capitals Martin Fehérváry vynechal pre zranenie v hornej časti tela štvrtý zápas za sebou.,aktualizované

NHL: McCarron z Nashvillu nastúpil do asistenčného programu

McCarron odohral v tejto sezóne za Predators 15 zápasov so ziskom dvoch bodov (1+1).

NHL: Nylander predbehol otca, Stamkos sa blíži k méte 500 gólov

Kapitán Tampy Bay Steven Stamkos strelil v zápase s Floridou (4:1) svoj 496. gól v kariére.

NHL: Ružička s 0,89 b/z lídrom Flames, Slafkovský ustojí aj tvrdé hity

Slafkovský inkasoval v poslednom období dva nepríjemné hity od Jasona Dickinsona z Chicaga a Lukea Schenna z Vancouveru, z oboch vyviazol bez zranenia.

NHL: Skinner z Buffala dostal trojzápasový dištanc

Tridsaťročný Skinner si odpyká svoj druhý dištanc počas profiligovej kariéry.

NHL: Asistencia Ružičku Calgary k výhre nestačila

Juraj Slafkovský nastúpil v treťom útoku Montrealu, no do kanadského bodovania sa nezapísal. ,aktualizované

Engvall zasiahol Durziho hokejkou do hlavy, nezahrá si jeden zápas

Durzi vyviazol bez zranenia.

Gaudreau sa tešil z výhry proti Calgary, Ovečkin sa doťahuje na Howea

Kapitán Washingtonu uzavrel skóre vo víťaznom súboji so Seattlom (4:1), keď dal gól do prázdnej bránky štyri sekundy pred koncom zápasu.

Gól Tatara nezabránil prehre, Calgary s Ružičkom podľahlo Columbusu

Washington bez zraneného slovenského obrancu Martina Fehérváryho zdolal doma Seattle 4:1 a prvýkrát v sezóne vyhral tri duely za sebou.,aktualizované

Cooper vyhral 450. zápas, Marner bodoval v 21. dueli za sebou

Tréner Tampy Bay Lightning dosiahol svoje 450. víťazstvo v profilige najrýchlejšie v histórii.

Černák bodoval pri triumfe Tampy nad Nashvillom, Marner natiahol sériu

Mitch Marner prispel jedným gólom k víťazstvu Toronta nad Los Angeles 5:0 a opäť vylepšil klubový rekord, keď bodoval už v 21. dueli v sérii. ,aktualizované

NHL: Letang začal po mozgovej príhode opäť trénovať

Príznaky mŕtvice spozoroval Letang počas tréningu.

NHL: Pietrangelo opustil Vegas pre chorobu v rodine

Pietrangelo odohral v tejto sezóne 23 zápasov, v ktorých zaznamenal 21 bodov (3+18). Naposledy sa v súťažnom zápase predstavil 26. novembra pri domácej prehre s Vancouverom 1:5.

NHL: Ružička pomohol dvomi asistenciami k výhre Calgary nad Minnesotou

Slovenský útočník v zápase s Wild zaznamenal prvú asistenciu v 22. minúte. ,aktualizované

Hronek vytvoril v NHL klubový rekord,Copleyho víťazný debut v drese LA

Český obranca získal celkovo v 25 zápasoch už 24 bodov (6+18) a je priebežne siedmy najproduktívnejší bek NHL.

Slafkovský asistoval, prvý gól Wrighta, Marner natiahol rekordnú šnúru

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský prispel v noci na stredu jednou asistenciou k víťazstvu Montrealu na ľade Seattlu 4:2. Bol to pre neho ôsmy kanadský bod (4+4) v prebiehajúcej sezóne NHL. ,aktualizované

Wright sa prvýkrát stretne so Slafkovským: Sústredím sa na seba

Osemnásťročného kanadského centra povolal jeho klub Seattle Kraken do hlavného tímu po pôsobení na farme Coachella Valley Firebirds v AHL.

Boston prišiel o rekordnú sériu, Kadri rozhodol o triumfe Calgary

Slafkovský odohral v zápase proti Vancouveru 14:36 minút. Osemnásťročný útočník si do štatistík pripísal plusový bod a dva hity. ,aktualizované

Coloradu sa zhoršuje maródka, prišlo o najproduktívnejšieho MacKinnona

MacKinnon nazbieral v 23 dueloch tejto sezóny osem gólov a 26 asistencií a s 34 bodmi mu patrí deviata priečka v tabuľke produktivity.

Anaheim poslal Regendu do farmárskeho tímu v AHL

Pre Regendu pôjde o druhé pôsobenie v AHL v sezóne. V drese San Diega už odohral na prelome októbra a novembra štyri zápasy, v ktorých získal štyri kanadské body (2+2).

Washington zaradil Fehérváryho na listinu zranených hráčov

Fehérváry nastúpil v prebiehajúcom ročníku doteraz vo všetkých 26 zápasoch Washingtonu a zaznamenal štyri body za dva góly a rovnaký počet asistencií.

Voráček už v prebiehajúcej sezóne pravdepodobne nenastúpi

Podľa Voráčka existuje "iba malá šanca, že v prebiehajúcom ročníku nastúpi do zápasu".

Hintzov hetrik a Robertsonova séria na výhru Dallasu nestačili

Dallas prehral v noci na pondelok na vlastnom štadióne s Minnesotou 5:6 po predĺžení a nájazdovom rozstrele.

Anaheim v zostave s Regendom prehral na ľade Winnipegu 2:5

Ducks utrpeli šiestu prehru za sebou. ,aktualizované

NHL: Fehérváry nedohral zápas v Calgary, Kane dosiahol métu 1200 bodov

Asistenciu si pripísal Erik Černák, jeho Tampa zdolala Toronto 4:3 po predĺžení. Tampe prispel k triumfu brankár Andrej Vasilevskij, ktorý mal 36 úspešných zákrokov.,aktualizované

NHL: Demko bude Vancouveru chýbať pre zranenie približne šesť týždňov

V tejto sezóne nastúpil 26-ročný brankár na 14 zápasov, v nich zvíťazil iba trikrát.

NHL: Tkachuk zaznamenal 100. gól

Vydarený návrat do zostavy Columbusu má za sebou Patrik Laine, ktorý po absencii v siedmich zápasoch pre zranenie členka strelil dva góly vo Winnipegu.

V NHL dva hetriky, bleskové góly, slovenské body a míľník Stamkosa

Steven Stamkos dosiahol jubilejný 1000. bod v profilige, keď asistenciou prispel k víťazstvu Tampy Bay vo Philadelphii 4:1. Kapitán bleskov dosiahol tento míľnik (494+506) ako 95. hráč v histórii NHL.

Slafkovský strelil druhý najrýchlejší slovenský gól v histórii

Pri jedinom góle Flames bol útočník Adam Ružička, ktorý zaznamenal piatu asistenciu a desiaty bod v sezóne.

Slafkovský prispel gólom k triumfu Montrealu, skóroval aj Fehérváry

Útočník Calgary Adam Ružička zaznamenal asistenciu. Strelecky sa presadil aj obranca Washingtonu Martin Fehérváry.,aktualizované

NHL: Hviezdami mesiaca november sú Robertson, Vaněček a Marner

Nováčikom mesiaca sa stal brankár Logan Thompson, ktorý v novembri vychytal Vegas Golden Knights osem víťazstiev, informoval oficiálny web profiligy.

Obranca Letang z Pittsburghu utrpel druhýkrát v živote mozgovú príhodu

Kanaďan Letang získal počas kariéry trikrát v drese "tučniakov" Stanleyho pohár a Pittsburgh s ním v lete podpísal nový šesťročný kontrakt.