NHL

Werenski je tretí najlepší nahrávač v histórii Columbusu

Bola to jeho 193. asistencia v kariére a vďaka nej sa v historickom klubovom poradí nahrávačov osamostatnil na treťom mieste, keď sa odpútal od Nicka Foligna (192).

Seattle s Tatarom prehral na ľade San Jose 0:2

San Jose poradilo so Seattlom 2:0, Tomáš Tatar odohral v drese hostí 12:55 minút a na bránku vyslal jednu strelu. ,aktualizované

Zraneného Hughesa nahradí v zápase hviezd spoluhráč Bratt

Kapitán "diablov" však príde do Toronta, kde bude ako kapitán draftovať hráčov pre svoj výber. Jeho miesto v súťaži zručností zaujme útočník Mathew Barzal z NY Islanders.

Fantilli bude chýbať Columbusu, korčuľa McCanna mu porezala nohu

Fantilli, trojka vlaňajšieho draftu, doteraz nevynechal v sezóne 2023/2024 ani jeden zápas.

Ottawa otočila zápas s Nashvillom, Giroux rozhodol v predĺžení

Ottawa bodovala v šiestom z uplynulých siedmich duelov a štvrtýkrát sa tešila z víťazstva. Nashville prehral druhýkrát v rade a bodoval len v druhom z predchádzajúcich piatich zápasov. ,aktualizované

Hráčmi týždňa v NHL sú Kučerov, McDavid a Tkachuk

McDavid strelil v troch stretnutiach štyri góly a na ďalšie štyri prihral.

Tatar zaznamenal asistenciu, Seattle zvíťazil nad Columbusom 4:2

Tatar odohral 11:21 a okrem asistencie si pripísal aj plusový bod. Slovenský útočník bodoval v treťom z uplynulých štyroch duelov.,aktualizované

Schenn vyrovnal zápis Demitru, Eberle s klubovým rekordom

Schenn siedmym gólom v predĺžení vyrovnal zápis bývalého slovenského útočníka.

Chytil si už v tejto sezóne nezahrá, Rangers:Prioritou je jeho zdravie

Chytil nastúpil v prebiehajúcej sezóne iba v desiatich zápasoch, v ktorých si pripísal šesť asistencií.

Laine vstúpil do asistenčného programu

V aktuálnej sezóne stihol odohrať iba 18 zápasov, v ktorých si pripísal deväť bodov za šesť gólov a tri asistencie.

Pospíšil už nie je na listine zranených hráčov, trénoval s Flames

Pospíšil sa zranil 18. januára proti Torontu, do akcie by sa mohol vrátiť 7. februára na ľade Bostonu.

Trouba dostal za faul na Dorofejeva trest na dva zápasy

Prvú polovicu trestu si už odpykal, pretože nenastúpil v Ottawe, kde Rangers v noci na nedeľu vyhrali 7:2.

Slafkovský skóroval v zámorskej NHL, no Montreal prehral v Pittsburghu

Slafkovský skóroval v presilovke v 33. minúte a zvýšil na 2:1.,aktualizované

NHL: Greer utrpel zlomeninu nohy, Calgary bude chýbať osem týždňov

Greer v prebiehajúcej sezóne odohral 47 duelov, v ktorých nazbieral 10 bodov (6+4).

NHL: Boston triumfoval na ľade Philadelphie, Pastrňák pokoril 70 bodov

Flyers zaznamenali piatu prehru za sebou.

MacKinnon bodoval na domácom ľade už v 25. zápase NHL po sebe

Tatar odohral 14:30 minút a na bránku vyslal jednu strelu.,aktualizované

Parise sa vracia na ľad, do konca sezóny podpísal kontrakt s Coloradom

Parise bol ako neobmedzený voľný hráč bez klubu od štartu tejto sezóny, uplynulé dva ročníky strávil v drese New Yorku Islanders.

Gallagher z Montrealu dostal za zákrok na Pelecha päťzápasový dištanc

Gallagher trafil Pelecha v polovici tretej tretiny za stavu 3:1 v strednom pásme zdvihnutým lakťom do hlavy, za čo ho rozhodcovia poslali predčasne do šatne.

Tippett sa dohodol s Philadelphiou na novej osemročnej zmluve

Dvadsaťštyriročný krídelník odštartoval profiligovú kariéru na Floride, do Philadelphie prišiel v roku 2022 v rámci výmeny za Claudea Girouxa.

Slafkovský prispel asistenciou k triumfu Montrealu nad Islanders

Okrem Slafkovského bol v akcii len Šimon Nemec, ktorý nebodoval.,aktualizované

Edmonton útočí na rekord, Marchand prekonal zápis Bourquea

Oilers vyrovnali na treťom mieste histórie súťaže víťazné série hokejistov New Yorku Islanders (1981/82) a Pittsburghu Penguins (2012/13).

Adam Ružička do Arizony, Coyotes si ho stiahli z waiver listiny

Coyotes si ho vo štvrtok stiahli z waiver listiny, na ktorú ho predtým zaradil klub Calgary Flames. ,aktualizované

MacKinnon prekonal zápis Sakica, Q. Hughes dosiahol na métu 300 b.

Obranca Quinn Hughes z Vancouveru potreboval medzi bekmi na dosiahnutie 300 bodov ôsmy najmenší počet zápasov (331) v histórii NHL.

Tatar s dvoma gólmi, tréner Hakstol: Dokáže zlepšiť hru spoluhráčov

Okrem dvoch gólov si slovenský útočník za 15:42 min na ľade pripísal aj štyri plusové body. Tatar vďaka tomu s +11 vedie tímovú tabuľku plusových/mínusových bodov.

Tatar pomohol dvoma gólmi k triumfu Seattlu, MacKinnon dal štyri góly

Pre 33-ročného slovenského útočníka to bol 18. bod v sezóne, v 43 zápasoch nazbieral 6 gólov a 12 asistencií. ,aktualizované

NHL: Ligu by mohol rozšíriť klub z Utahu

Utah je sľubný trh a tešíme sa na pokračovanie našich diskusií, uviedlo vedenie NHL v stanovisku.

Calgary umiestnilo Ružičku na waiver listinu

Ružička má v tejto sezóne na konte tri góly a šesť asistencií v 39 zápasoch.

Český brankár Mrázek predĺžil zmluvu s Chicagom

Tridsaťjedenročný brankár pôsobí v Chicagu druhú sezónu, po tej súčasnej by sa stal neobmedzeným voľným hráčom.

Oilers sú štyri víťazstvá od rekordu, Nelson na méte 500 bodov

Oilers sú jediný tím, ktorý v kalendárnom roku 2024 ešte neprehral. Ich víťazné ťaženie sa začalo 20. decembra po prehre s NY Islanders (1:3).

Fehérváryho asistencia nepomohla Washingtonu, Slafkovský s mínuskami

Juraj Slafkovský nastúpil, rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch, na krídle prvej formácie Montrealu a na ľade strávil 17:54 minúty. Počas zápasu ho tréner preradil do tretieho útoku.,aktualizované

Černák sa prvýkrát od zranenia predstavil na ľade

Dvadsaťšesťročného obrancu nepríjemne narazil na konci prvej tretiny Nathan Bastian a bek Lightning už pre zranenie hornej časti tela do zápasu nezasiahol.

Devils predĺžili zmluvu s generálnym manažérom Fitzgeraldom

Fitzgerald prišiel do klubu v roku 2015 a v pozícii generálneho manžéra bol oficiálne od leta 2020.

Bedard bude chýbať Chicagu ešte šesť týždňov

Talentovaný nováčik začal po zranení korčuľovať pred necelým týždňom. Dúfal, že sa v pondelok predstaví v zápase s Vancouverom Canucks, v ktorom Blackhawks prehrali 0:2.

Obranca Soucy sa opäť zranil,Vancouveru nepomôže minimálne päť týždňov

Soucy v zápase s Torontom (6:4) zblokoval v druhej tretine strelu súpera rukou a v tretej časti sa už nepredstavil na ľade.

Malkin si dal vlastný gól, Kerfoot: Toto som videl len na videu

Za stavu 3:2 pre "kojotov" signalizoval hlavný arbiter, že bude vylučovať domáceho hráča. Brankár "tučniakov" Tristan Jarry vykorčuľoval na striedačku a na ľad naskočil šiesty hráč hostí.

Nemec prispel dvoma asistenciami k triumfu Devils nad Vegas

Nemec nastúpil opäť v prvej obrannej dvojici s Kevinom Bahlom a s minutážou 21:40 bol tretím najvyťažovanejším hráčom Devils. ,aktualizované

Hráčmi týždňa NHL sú Kaprizov, Pastrňák a L. Thompson

Pastrňák zaznamenal aspoň dva body vo všetkých troch dueloch týždňa. Český útočník nazbieral sedem bodov (5+2) a prispel k stopercentnej bilancii Bostonu.

Corey Perry sa vracia do profiligy, dohodol sa na zmluve s Edmontonom

Perry sa vlani v lete dohodol na ročnej zmluve za štyri milióny dolárov s Chicagom, ktoré ho získalo z Tampy. V tíme mal najmä pomôcť v rozvoji draftovej jednotky Connora Bedarda.

Tatar bodoval po štyroch zápasoch, asistoval pri góle Eberleho

Tatar zaznamenal okrem asistencie aj jednu plusku, tri strely na bránku a na ľade strávil 15:02 minúty. ,aktualizované

Víťazná premiéra Roya na striedačke Islanders: Bol som nervózny

Roy odkoučoval svoj prvý zápas v NHL od 9. apríla 2016. Vtedy naposledy viedol Colorado, post trénera Avalanche opustil o štyri mesiace neskôr.