NHL

Montreal vyhral na ľade Vegas a vyrovnal stav semifinálovej série

Brankár Montrealu Carey Price sa na triumfe podieľal 29 úspešnými zákrokmi, obranca Joel Edmundson mal dve asistencie.,aktualizované

Kouč Gallant sa s NY Rangers dohodol na štvorročnej zmluve

Päťdesiatsedemročný Gallant v NHL naposledy viedol Vegas Golden Knights.

NHL: Spezza podpísal ročný kontrakt s Torontom

V roku 2001 ho draftoval klub Ottawa Senators, v ktorom pôsobil až do sezóny 2014/2015. Pred ňou zamieril do Dallasu, za ktorý odohral 5 ročníkov. Od roku 2019 je hráč Toronta.

Lindblom po vyhratom boji s rakovinou získal Mastertonovu trofej

Finalistami na zisk ocenenia, ktoré v NHL udeľujú od roku 1968, boli aj obranca Minnesoty Wild Matt Dumba a útočník San Jose Sharks Patrick Marleau.

New Jersey sa dohodlo na novej zmluve s Bastianom

Bastian odohral prvú kompletnú sezónu v NHL a zaznamenal v nej 10 kanadských bodov v 41 zápasoch.

NHL: NY Rangers povedie tréner majstrov sveta Gallant

Poslednými tímami NHL bez trénera sú Arizona Coyotes a nováčik Seattle Kraken.

Vegas v úvodnom zápase semifinálovej série NHL zdolalo Montreal

O góly Golden Knights sa postarali štyria strelci, v úvodnej tretine sa presadil Shea Theodore, v druhom dejstve pridal druhý zásah Alec Martinez. ,aktualizované

NHL: Rinne získal Trofej Francisa M. Kinga Clancyho

Okrem Rinneho boli v trojčlennej užšej nominácii aj Kanaďania Kurtis Gabriel zo San Jose Sharks a P. K. Subban z New Jersey Devils.

Islanders vstúpili do semifinále play off víťazstvom nad Tampou Bay

Iba tretíkrát v histórii play off NHL ťahajú obaja brankári jedného tímu šnúru aspoň štyroch výhier.,aktualizované

Evans by sa mohol vrátiť do zostavy Montrealu ešte v sérii s Vegas

Evans už začal s individuálnym tréningom. Tréner Dominique Ducharme verí, že o pár dní bude schopný nastúpiť.

Rask sa podrobí operácii bedrového kĺbu, chce zostať v Bostone

Jeho dlhoročným brankárskym kolegom v Bostone je Slovák Jaroslav Halák, ktorému sa končí zmluva.

Najlepším trénerom NHL bude Evason, Brind'Amour alebo Quenneville

Quenneville je vo finálovej nominácii tretíkrát v kariére a v sezóne 1999/2000 získal Trofej Jacka Adamsa ako tréner St. Louis.

NHL: Vegas zdolalo Colorado na zápasy, v semifinále proti Montrealu

Hráčom Vegas sa podaril dokonalý obrat, prvé dva zápasy série prehrali, no v ďalších štyroch dokázali zvíťaziť a medzi najlepšou štvoricou sa predstavia tretíkrát zo svojich štyroch sezón v profilige.,aktualizované

NHL: Columbus povedie nový tréner Brad Larsen

V uplynulých siedmich sezónach pôsobil 43-ročný Larsen ako asistent trénera.

Hartovu trofej získa jeden z tria MacKinnon, Matthews a McDavid

Kanadský center v službách Edmontonu Oilers sa stal víťazom produktivity už tretíkrát v kariére, v sezóne 2016/2017 si pripísal 100 bodov a v ročníku 2017/2018 až 108 bodov.

NHL: Edmonton predĺžil o dva roky zmluvu so Shoreom

Ročne si zarobí 850.000 dolárov.

NHL: Islanders vyradili Boston, v semifinále narazia na Tampu Bay

Islanders rozhodli zápas v druhej tretine, keď sa dvakrát presadil Brock Nelson a jeden zásah pridal Kyle Palmieri, ktorý zvýšil na 4:1. ,aktualizované

NHL: Kňažko podpísal zmluvu s Columbusom

Osemnásťročný obranca pôsobil v uplynulých troch sezónach v mládežníckych tímoch fínskeho klubu TPS Turku.

NHL: Tampa s Černákom postúpila do semifinále

Vo finále Západnej divízie uspeli hráči Vegas v piatom súboji na ľade Colorada 3:2 po predĺžení a v sérii vedú 3:2.,aktualizované

Mastertonovu trofej získa Dumba, Lindblom alebo Marleau

Útočník San Jose Marleau si vo veku 41 rokov vyslúžil premiérovú nomináciu.

Kadrimu z Colorada potvrdili trest na osem zápasov

Faulk po tvrdom zákroku na hlavu utrpel otras mozgu a do série už nezasiahol. Kadri už nútene pauzoval šesť duelov.

NHL: Montreal postúpil do semifinále play off

Finálovou sériou Severnej divízie prešli v najkratšom možnom čase, keď Winnipeg zdolali aj vo štvrtom stretnutí. ,aktualizované

Kandidátmi na Selke Trophy sú Barkov, Bergeron a Stone

Barkov by sa v prípade úspechu stal prvým hráčom Floridy Panthers s ocenením.

NHL: Armia gólmi v oslabení potiahol Montreal k triumfu nad Winnipegom

Brankár Carey Price sa podieľal na triumfe 26 zákrokmi. ,aktualizované

NHL: Krejčí s pokutou 5000 USD za faul na Barzala

Incident sa stal v 32. minúte a Krejčí inkasoval menší trest.

NHL: Fín Lundell sa dohodol s Floridou na trojročnej zmluve

Devätnásťročný hráč, ktorý bol v roku 2020 dvanástkou draftu, zaznamenal v minulej sezóne v drese IFK Helsinki 25 bodov za 16 gólov a 9 asistencií.

Tímy dostanú cestovnú výnimku na semifinále a finále play off NHL

ímy sa síce vyhli povinnej izolácii, no budú sa musieť riadiť inými prísnymi opatreniami a nariadeniami na zamedzenie šírenia koronavírusu.

Matthews, Slavin a Spurgeon kandidátmi na zisk trofeje Lady Byngovej

Matthews bol so 41 gólmi najlepším strelcom základnej časti NHL a na čele bol aj v počte víťazných zásahov, ktorých dal 12.

Černák pomohol Tampe k víťazstvu, v New Yorku rozhodol Barzal

Vo finále Východnej divízie hráči New Yorku Islanders vyrovnali sériu s Bostonom na 2:2, keď doma uspeli 4:1.,aktualizované

Rossi po komplikáciách spojených s covidom prvýkrát trénoval na ľade

Po obligátnej karanténe mu lekári povolili štart na juniorských MS v Edmontone, no po turnaji sa jeho zdravotný stav zhoršil.

Scheifele nesúhlasí s výškou trestu za zákrok na Evansa

Scheifele vrazil do Evansa, ktorý sa zblízka snažil zasunúť puk do prázdnej bránky počas hry Winnipegu bez brankára.

Na Clancyho trofej sú nominovaní Gabriel, Rinne a Subban

Brankár Nashvillu Predators Pekka Rinne viedol s bývalým spoluhráčom Sheom Weberom pediatrickú nadáciu, pre ktorú získaval peniaze a od roku 2012 jej daroval viac ako 3 milióny dolárov.

Montreal bez Tatara vedie 2:0, hráči Vegas otočili skóre za 45 sekúnd

Hráči Vegas zdolali doma Colorado 3:2 a skorigovali stav finálovej série v Západnej divízii na 1:2.,aktualizované

NHL: Domi vynechá začiatok sezóny kvôli operácii ramena

Dvadsaťšesťročný Domi prišiel do tímu v októbri z Montrealu.

Najužitočnejší hráč NHL vzíde z trojice Crosby, Matthews a McDavid

Crosby získal v 55 zápasoch základnej časti 62 kanadských bodov za 24 gólov a 38 asistencií. V ligovom poradí obsadil 10. miesto.

NHL: Scheifele dostal za zákrok na Evansa štvorzápasový trest

NHL: Tampa prehrala tretí zápas série s Carolinou v predĺžení

Brad Marchand rozhodol vo 4. minúte predĺženia strelou z uhla o víťazstve Bostonu v hale Islanders.,aktualizované

V nominácii na Calderovu trofej sú Kaprizov, Nedeljkovic a Robertson

Kaprizov vstúpil do NHL ako 23-ročný po šiestich odohraných sezónach v KHL. V drese Minnesoty Wild, ktorá ho draftovala v roku 2015, odohral v základnej časti 55 zápasov.

Buffalo bude vyberať v júlovom drafte prvé, nováčik zo Seattlu druhý

Prvé kolo draftu sa uskutoční 23. júla, druhé až siedme o deň neskôr. Do lotérie zaradili 15 tímov, ktoré nepostúpili do play off plus Seattle, ktorý vstúpi do NHL od budúcej sezóny.