Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

NHL

Černák dal gól, Tampa podľahla Buffalu, Islanders do play off

Hráči New Yorku Rangers si víťazstvom 4:0 nad Ottawou definitívne zaistili Prezidentskú trofej pre najlepší tím základnej časti.

,aktualizované

Hráčmi týždňa v NHL sú Matthews, Josi a Kadri

Matthews sa strelecky presadil vo všetkých štyroch zápasoch týždňa. Strelil najviac gólov (5) spomedzi všetkých hráčov súťaže a k presným zásahom pridal aj dve asistencie.

Nazar skóroval v premiére v NHL, Šarangovič vytvoril bieloruský rekord

Dvadsaťročný útočník otvoril skóre duelu, v ktorom jeho Blackhawks prehrali s Carolinou 2:4.

Pospíšil prispel asistenciou k výhre Calgary nad Arizonou 6:5

Pospíšil nazbieral v 61 stretnutiach prebiehajúcej sezóny dokopy 23 bodov za osem gólov a 15 asistencií.,aktualizované

Gauthier podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s Anaheimom

Dvadsaťročný útočník môže absolvovať debut v prvom tíme v noci na piatok, keď Ducks ukončia svoju sezónu duelom vo Vegas.

NHL: Blues zdolali Seattle, rozhodli v tretej tretine

Blues si poistili deviatu priečku v Západnej konferencii, no postúpiť do play off už nemôžu, jedenásty Kraken stratil postupovú šancu už dávnejšie.

Kaprizov vyrovnal Gáboríkov rekord, Brady Tkachuk napodobnil Hossu

Kapitán Ottawy Tkachuk strelil dva góly pri víťazstve nad Montrealom (5:4 sn).

Colorado podľahlo Winnipegu 0:7, Hellebuyck má 37. shutout v kariére

V akcii bol aj Juraj Slafkovký, slovenský útočník nebodoval.,aktualizované

NHL: Islanders podľahli Rangers

Hoci Islanders neudržali v tretej tretine vedenie 2:1, aj zisk bodu im pomohol a majú na dosah miestenku do play off.

Hráči Arizony Coyotes údajne dostali informácie o sťahovaní klubu

Hráči neboli po zápase k dispozícii novinárom a tréner Andre Tourigny povedal, že bude reagovať iba na otázky o samotnom zápase.

Silfverberg sa rozlúčil s Anaheimom, klubový rekord Forsberga

Silfverberga draftovala v roku 2009 Ottawa, v ktorej drese debutoval v NHL.

Vegas sú v play off, Pospíšil prispel asistenciami k triumfu Flames

Pre Golden Knigts to bolo prvé víťazstvo po troch prehrách.,aktualizované

Okuliar podpísal ročný nováčikovský kontrakt s Floridou

Dvadsaťtriročný krídelník má za sebou vydarenú sezónu v Hradci Králové, kde bol so 45 bodmi a 24 gólmi v 52 zápasoch základnej časti jednoznačne najproduktívnejší hráč i najlepší strelec tímu.,aktualizované

Matthews je 3. najlepší strelec Leafs, Kučerov prekonal Šťastného

Útočník Tampy Bay má na konte 141 bodov, čo dokázal len ako druhý Európan v profilige. Prekonal zápis Slováka Petra Šťastného, lepší ako on bol len Čech Jaromír Jágr.

Nemec sa pobil s Domim, Matthews dal už svoj 68. gól v sezóne

Bez bodu tentoraz vyšiel aj Juraj Slafkovský, ktorý si v predchádzajúcom zápase pripísal prvý hetrik v kariére. ,aktualizované

Americký hokejista A. Copp z Detroitu si zlomil lícnu kosť

Copp v tejto sezóne odohral 77 zápasov, v ktorých zaznamenal 13 gólov a 20 asistencií.

Vedenie NHL sa pripravuje na potenciálne sťahovanie Arizony

k k tomuto kroku dôjde, pôjde o vôbec prvú takúto udalosť od roku 2011, kedy sa Atlanta Thrashers presťahovali do Winnipegu. Klub ani súťaž sa k veci zatiaľ nechcú vyjadrovať.

Bučnevič sa podieľal na demontáži Chicaga, dosiahol métu 400 bodov

Bučnevič asistoval Toreymu Krugovi, ktorý skóroval prvýkrát po 17 zápasoch.

McDavid, Vasilevskij a Makar sú v čele prieskumu NHLPA

Ankety sa zúčastnilo 639 hráčov, ktorí odpovedali na pätnásť otázok.

Edmonton prekonal métu 100 bodov, St. Louis zostalo v hre o play off

McDavid vynechal zápas pre zranenie dolnej časti tela, ale Edmonton aj bez neho uspel proti obhajcovi Stanleyho pohára.,aktualizované

Ovečkin prekonal rekord Gartnera, MacKinnon pokoril 50-gólovú métu

Ruský hokejista Alexander Ovečkin dosiahol minimálne 30 gólov v základnej časti už vo svojej osemnástej sezóne a stanovil nový rekord NHL.

Slafkovský s premiérovým hetrikom: Záleží mi na víťazstvách tímu

Krídelník elitného útoku Canadiens získal v predchádzajúcich 39 dueloch až 34 bodov (15+19) a vo svojej druhej sezóne v zámorí atakuje 50-bodovú hranicu.

FANTASTICKÝ ZÁPAS SLAFKOVSKÉHO: Strelil svoj premiérový hetrik v NHL

Najvyššie draftovaný Slovák v histórii otvoril skóre duelu už po 65 sekundách, keď korčuľou tečoval strelu Mikea Mathesona. ,aktualizované

Jack Hughes pôjde na operáciu ramena, sezóna sa pre neho skončila

Jack Hughes už nenastúpil ani v noci na stredu proti Torontu (2:5).

J.T. Miller dosiahol 100 bodov, Matthews vyrovnal zápis Ovečkina

Matthews v 42. minúte zvýšil v presilovke na 2:1, keď po úspešnom vhadzovaní kapitána Johna Tavaresa vystrelil z prvej. Dvadsaťšesťročný útočník strelil 36 zo svojich 65 gólov v Scotiabank Arene.

Toronto ukončilo víťazstvá Pittsburghu, v predĺžení rozhodol McCabe

Matthews v 42. minúte zvýšil v presilovke na 2:1, keď po úspešnom vhadzovaní kapitána Johna Tavaresa vystrelil z prvej. ,aktualizované

NHL: Hráčmi týždňa sú Kučerov, Crosby a Panarin

Kučerov získal v štyroch zápasoch desať bodov (1+9) a prispel k dvom víťazstvám svojho tímu, ktorý si zabezpečil siedme play off za sebou.

Hlavaja teší zmluva s Minnesotou Wild. Je to veľká vec, hovorí

V NHL zatiaľ nastúpilo päť slovenských brankárov.

Kane dostal pokutu 5000 USD za seknutie Hunta v zápase proti Calgary

Peniaze z pokuty pôjdu na účet hráčskeho rezervného fondu. Kane do neho už v tomto ročníku prispel, v marci musel zaplatiť 2500 dolárov za nešportové správanie.

Nuly Wallstedta a Andersena, 600. bod Forsberga, rekord Rangers

Talentovaný švédsky brankár Wallstedt sa tešil z prvého víťazstva a zároveň premiérového shutoutu v NHL. Na ľade Chicaga zneškodnil všetkých 24 striel domácich a pomohol Minnesote k triumfu 4:0.

Fehérváry asistoval, no Washington prehral po šiesty raz za sebou

Ottawa ukončila sériu troch prehier, o jej triumfe rozhodol desiatym gólom v sezóne Jake Sanderson. Slovenský obranca odohral 24:04 minút a bol druhý najvyťažovanejší hráč tímu po Johnovi Carlsonovi (28:58). ,aktualizované

Detroit zdolal Buffalo 3:1 a dostal sa na postupovú priečku do play of

Red Wings mali parádny vstup do zápasu, keď všetky tri góly zaznamenali za necelých osem minút - postupne skórovali Lucas Raymond, Patrick Kane a Dylan Larkin.

Matthews dal 64. gól a má 100 bodov, v Columbuse pálili obrancovia

Matthewsa delí už len jeden gól od vyrovnania najlepšieho zápisu spomedzi aktívnych hráčov, Alexander Ovečkin dal 65 gólov v sezóne 2007/2008.

Slafkovský si pripísal asistenciu, Montreal prehral s Torontom 2:4

Hráči New Jersey v zostave so Šimonom Nemcom zvíťazili v Ottawe 4:3. Slovenský obranca strávil na ľade 19:14 min. ,aktualizované

Pittsburgh v dramatickom závere zdolal Tampu Bay 5:4, Černák nebodoval

V drese "bleskov" odohral 15:30 minút slovenský obranca Erik Černák, ktorý si do štatistík zapísal jeden plusový bod a rozdal štyri bodyčeky.

Černák je prvý Slovák s miestenkou v play off, Tampa má voľnú kartu

V akcii bol v noci na sobotu zo Slovákov len Martin Fehérváry, ktorý nebodoval.,aktualizované

Hlavaj podpísal dvojročný nováčikovský kontrakt s Minnesotou

Dvadsaťdvaročný Hlavaj nebol nikdy draftovaný, zámorský hokej si však vyskúšal počas rokov 2018-2021, keď pôsobil v tímoch Lincoln Stars (USHL) a Sherbrooke Phoenix (QMJHL).

Tréner Maurice s 865. víťazstvom, Vilardi dosiahol prvý hetrik

Pracoval som so skvelými tímami a skvelými ľuďmi, a tak som sa dostal k tomuto číslu. Teraz si trénovanie užívam viac, ako kedykoľvek v živote, uviedol kanadský tréner Paul Maurice.

Slafkovský s gólom a asistenciou,Pospíšil dostal trest do konca zápasu

Slafkovský zaznamenal svoj šestnásty gól v sezóne v 49. minúte, keď tiesnený Černákom tečoval strelu Arbera Xhekaja od modrej.,aktualizované