NHL

NHL: Regenda si pri víťazstve Anaheimu pripísal gól a dve asistencie

V noci na stredu sa na ľade predstavil aj Juraj Slafkovský.

Mešár začne sezónu na farme, Montreal ho poslal do Lavalu

Montreal angažoval Mešára v uplynulom drafte z 26. miesta a krátko na to s ním podpísal trojročný nováčikovský kontrakt.

Barzal podpísal s NY Islanders novú osemročnú zmluvu

V uplynulej sezóne zaznamenal 59 bodov (15+44) v 73 zápasoch základnej časti.

NHL: Brankár Ottawy Talbot sa zranil a nestihne úvod sezóny

Talbota získal kanadský klub v júli po výmene z Minnesoty.

Bývalý kapitán SR 20 Uhnák sa stal skautom San Jose Sharks

Uhnák sa zároveň stal šiestym Slovákom na pozícii skauta klubu NHL.

Montreal prehral v Ottawe 4:5 pp, Mešár zaznamenal dva plusové body

Juraj Slafkovský v drese Canadiens nenastúpil.

Obrancu Anaheimu Vaakanainena museli z ľadu odniesť na nosidlách

Vaakanainen sa v polovici prvej tretiny pri hre sústredil na odohratie puku, následne neudržal stabilitu a narazil v neprirodzenej polohe na mantinel.

NHL: Fehérváry v príprave asistoval, Halák neinkasoval

Fehérváry prihrával na poisťujúci druhý gól Capitals, ktorý v 59. min padol do prázdnej bránky.

Tatar skóroval, gólom prispel k výhre New Jersey nad Rangers

Tatar skóroval v 47. min na 4:1. V príprave zaznamenal druhý gól. V bránke domácich sa nepredstavil Jaroslav Halák.

NY Islanders zapísali Pánika na waiver listinu

Pánik sa nezapojil do prípravného kempu Islanders pred štartom novej sezóny zámorskej NHL. Meno slovenského útočníka nefigurovalo v kádri.

Obranca Sandin predĺžil zmluvu s Torontom

V uplynulej sezóne odohral 22-ročný hráč 51 zápasov, strelil 5 gólov, pripísal si 11 asistencií.

Tavares sa zranil v príprave, Torontu bude chýbať najmenej tri týždne

Tavares v minulej sezóne odohral 79 zápasov a dal 27 gólov. Celkovo nazbieral 76 bodov.

Regenda v príprave druhýkrát skóroval, Anaheim zdolal Arizonu

V príprave pred štartom nového ročníka NHL sa presadil už druhýkrát.

NHL: Columbus podpísal trojročný kontrakt s obrancom Peekeom

Columbus si vybral Peekea v drafte v roku 2016 z celkového 34. miesta a v prvom tímu mu dal šancu o tri roky neskôr.

Regenda asistoval pri prehre Anaheimu na ľade San Jose 4:5

New York Rangers v bránke s Jaroslavom Halákom prehrali na štadióne Bostonu Bruins 2:3 po predĺžení. Halák odchytal 32 minút, mal 14 úspešných zákrokov a inkasoval 2 góly. ,aktualizované

TEL: Sýkora skončil v kempe NY Rangers a vráti sa do HK Nitra

Sýkora nechýbal v zostave Rangers v prvom prípravnom zápase v predsúťažnom období.

Boeser bude Vancouveru po operácii ruky chýbať minimálne tri týždne

Dvadsaťpäťročný krídelník sa zranil v sobotu počas tréningového kempu Canucks v kanadskom Whistleri.

Hurikán Ian prinútil Tampu odložiť dva prípravné zápasy

Tampa, v drese ktorej absolvujú prípravný kemp aj slovenskí hokejisti Erik Černák a Maxim Čajkovič, mala v domácej Amalie Aréne nastúpiť v stredu proti Caroline a vo štvrtok proti Nashvillu.

Slafkovský po prehre Montrealu s New Jersey: Už to bude iba lepšie

New York Rangers v zostave s útočníkom Adamom Sýkorom (12:39 min, 2 strely, 4 trestné minúty) zdolali v mestskom derby hráčov Islanders 4:1.

Regenda prispel gólom k výhre Anaheimu nad Arizonou

Z výhry sa tešil aj obranca Samuel Kňažko, ktorý prispel jednou asistenciou k triumfu Columbusu Blue Jackets nad Pittsburghom Penguins.

NHL: Kelemen skóroval hneď v prvom zápase v drese Arizony

Kelemen nastúpil vo štvrtej formácii Arizony spoločne s mladíkmi, ktorých klub draftoval tento rok, Conorom Geekiem a Julianom Lutzom a okrem gólu zaznamenal aj plusový bod a tri strely na bránku.

Pánik nefiguruje v kádri pre prípravný kemp New Yorku Islanders

Tridsaťjedenročný Pánik má s Islanders ešte rok platnú jednocestnú zmluvu s priemerným platom 2,75 milióna dolárov za sezónu.

San Jose bráni ruských hráčov: Buď pôjdeme do Prahy všetci alebo nik

Hokejisti San Jose Sharks neodcestujú na úvodné dva zápasy nového ročníka zámorskej NHL do Prahy v prípade, že ruskí hráči v ich službách nedostanú víza pre vstup na české územie.

Chárovi zložil poklonu aj legendárny Bourque: Nikto nedrel viac než on

Chára si legendárneho kanadského obrancu získal svojou pracovnou morálkou, ktorá počas kariéry zdobila aj Bourquea.

Útočník Vegas Patrick už druhýkrát v kariére vynechá celú sezónu

Klub ho zaradil na listinu dlhodobo zranených hráčov, na ktorej už má aj brankára Robina Lehnera a obrancu Sheu Webera. Patrickovu kariéru dlhodobo sprevádzajú zranenia.

Rinne sa vrátil do Nashvillu, bude špeciálny poradca pre brankárov

Rinne oznámil koniec kariéry v júli 2021. V NHL pôsobil iba v Nashville a v klube vytvoril rekordné zápisy vo väčšine brankárskych štatistík vrátane počtu odohratých zápasov (683).

Demek pre zdravotné problémy vynechá kemp Vegas Golden Knights

"Zlatí rytieri" draftovali Demeka v roku 2021 vo 4. kole zo 128. miesta.

Česká diplomacia: Ruskí hokejisti nie sú v Prahe vítaní

Ministerstvo ďalej dodalo, že zámorskú profiligu informovalo o prebiehajúcich rokovaniach o zákaze vstupu pre tých občanov Ruskej federácie, ktorí už predtým dostali platné víza.

Buffalo predĺžilo kontrakt s generálnym manažérom Kevynom Adamsom

Majiteľ klubu hokejovej NHL Terry Pegula ho pred dvoma rokmi angažoval, aby prebudoval mužstvo a postavil ho na mladých hráčoch. ktorí si vážia obliekať dres Buffala.

V kempoch NHL bude 20 Slovákov, jednocestnú zmluvu má len štvorica

Kempy odštartujú tri týždne pred začiatkom súťaže, ktorý je na programe 7. októbra. Slovenský hokej má zastúpenie v 14 kluboch.,aktualizované

Adam Ružička podpísal s Calgary novú dvojročnú zmluvu

Calgary si Ružičku vybralo vo štvrtom kole draftu v roku 2017 z celkovo 109. miesta.

Arizona podpísala dvojročný kontrakt s Haytonom

Kanaďan zaznamenal v uplynulej sezóne za "Coyotes" kariérne maximá - 10 gólov a 14 asistencií v 60 zápasoch.

Adam Sýkora sa predstaví v hlavnom kempe New Yorku Rangers

Osemnásťročný útočník si doň vybojoval miesto v nováčikovskom kempe, počas ktorého nastúpil na dva zápasy s Philadelphiou.

Scandella podstúpil operáciu bedrového kĺbu a vynechá časť sezóny

Zranenie si privodil v auguste počas tréningu.

Chára ukončil kariéru: Je mi cťou skončiť ako hráč Bostonu Bruins

Svoje rozhodnutie oznámil na sociálnych sieťach.,aktualizované

MacKinnon podpísal s Coloradom novú zmluvu, zarobí viac než McDavid

Kontrakt má celkovú hodnotu 100,8 miliónov a vojde v platnosť v sezóne 2023/24.,aktualizované

Po Chárovi ukončil kariéru aj ďalší hviezdny obranca P.K. Subban

Úprimne ďakujem mnohým hráčom, s ktorými som hral, alebo som hral proti nim a ktorí zo mňa dostali to najlepšie, uviedol kanadský hokejista.

Couturier vynechá štart prípravného kempu Flyers

Ako informoval portál nhl. com, 29-ročný center sa stále zotavuje po operácii z 18. februára.

Yandle ukončil kariéru, drží rekord v počte odohratých zápasov v sérii

Rekordný zápis Douga Jarvisa prekonal v januári 2022, keď nastúpil na 965. zápas za sebou.